PZC I 21 i Hoofdkantoor kost gemeenten 7 ton WD: lokale aannemers inschakelen 22 en 23 26 en 27 ROC Extra kosten voor hoofdvestiging in Terneuzen mogen niet ten koste gaan van aanbod opleidingen Tropische temperaturen zorgen voor slagveld onder oude brommertjes Eervolle vermelding Schoenenreus Hulst i— Kelly, Katja en Elise maken mooiste poster Oud postkantoor van Terneuzen nog in de steigers Woensdag 29 juni 2011 Ontdekking Romeins badhuis onderstreept status Aardenburg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten HULST - Als na een fusie van de twee Zeeuwse ROC's de hoofdvesti ging in Terneuzen komt, dan kost dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten 700.000 euro. De gemeente Terneu zen zou dan een half miljoen euro moeten bijdragen en de gemeenten Sluis en Hulst ieder een ton. Gemeentesecretaris Sylvester ter Wal onthulde dat in de Hulster raadscommissie Middelen, naar v-s mmmsssassssmBsssÊSsmBmaammmBm aanleiding van vragen van Frans de Vries (Progressief Hulst). Die wilde ook weten hoe het dan zit met het toekomstig opleidingsniveau. Met de fusie zal wellicht een aantal op leidingen uit Zeeuws-Vlaanderen verdwijnen. De Vries vroeg zich af of het geld niet beter kan worden ingezet om de kwaliteit van de op leidingen in Zeeuws- Vlaanderen te behouden. De ROC's geven volgens wethou der Cees Liefting van Terneuzen (onderwijs) terecht aan dat de bouw van een hoofdkantoor niet extra nadelig mag uitpakken voor het onderwijs. „Dat is een hele goe de insteek. Maar dan nog zal er be zuinigd moeten worden op de hui dige ongeveer 140 opleidingen in Zeeuws-Vlaanderen, omdat er structureel minder geld is." De zeven ton die het kost om het hoofdkantoor in Terneuzen te krij gen is een eenmalig bedrag. Lief ting: „Onderwijskosten zijn structu reel, dus dat zijn twee heel verschil lende zaken." Liefting vindt niet dat de regio een hoge prijs betaalt om de hoofdvesti ging van het ROC in Terneuzen te krijgen. „Als er een bedrijf naar ons gebied zou willen komen met 110 banen dan zouden we er alles aan doen om dat binnen te halen. Je moet het niet zien als een school maar als een bedrijf met hoogwaar dige werkgelegenheid. Heel belang rijk omdat we hier toch te maken hebben met een verschraling van de arbeidsmarkt. Zelfs het provin ciebestuur heeft in het coalitiepro gramma opgenomen dat belangrijk is dat de hoofdvestiging van het ROC in Terneuzen komt." Volgens Liefting willen ook de werkgevers en chemiereus Dow financieel bij dragen. „Het is veel geld", zegt wethouder Jan Schaalje (onderwijs) van Sluis. „Maar wij hebben vorig jaar goed geboerd en kunnen onze bijdrage betalen uit het begrotingsoverschot van 2010. Wij vinden het belang rijk dat de hoofdvestiging in de re gio komt." u mui mi 11"1""1"1 SINT JANSTEEN - Hoewel zich in de verte al nemers aan de start, niet alleen met Solexen, ploeg' rond. Met dik over de dertig graden Onder de deelnemers ook een gemotoriseer- dreigende wolken samenpakten, kon de derde maar ook met oude brommers zoals Kreidlers was het weer eigenlijk té goed. Veel motoren de ijskar, waarvan de berijder ijsjes uitdeelde Solexrace in Sint Jansteen gisternamiddag en Zündaps. Met berijders in de vreemdste van de oude brommertjes liepen warm door aan het publiek. Een verfrissend gebaar dat in droog worden verreden. Er kwamen 54 deel- uitdossingen. Zo reed er zelfs een 'televisie- de hitte, die zorgde voor een waar slagveld, dank werd aanvaard. foto Peter Nicolai HULST De titel van beste praktijkopleider handel ging net aan de neus van Nelleke van Goethem-Langeraert voorbij. De filiaal-manager van de Schoenenreus in Hulst moest de eer aan een supermarktbedrijfslei der in Uden laten. De Schoenen- reus zelf kreeg een eervolle vermel- ding voor de Human Capital Award. Dié winkelprijs ging naar I een ondernemer in Wilp. Beide 1 prijzen worden toegekend door AXEL Leerlingen Kelly, Katja en Elise uit groep 8 van basisschool Sint Anto- nius uit Axel zijn winnaar gewor den van een provinciale prijsvraag rondom de Onderwijsdag van de Bouw, op 27 mei. Ze bezochten die dag bouwbedrijf Sprangers in Ter neuzen en maakten over hun erva ringen een driedimensionale pos ter. Er waren 48 inzendingen. De poster wordt nu gebruikt als pro motiemateriaal en de meiden krij gen een fotoshoot aangeboden. TERNEUZEN - Bij de aanbesteding van gemeentelijke bouwprojecten moeten lokale aannemers in elk ge val tijdelijk een voorkeurspositie krijgen. De WD-fractie in Terneu zen stelt dit voor bij monde van fractievolger Evert-Jan van Exter. Volgens Van Exter is dit noodzake lijk om Zeeuws-Vlaamse bouwvak kers aan het werk te houden. Door de crisis in de bouw bestaat er een enorme honger naar werk, waardoor lokale aannemers zware concurrentie ondervinden van on der meer Belgische bedrijven, stelt de WD-fractievolger. Hij vindt dat de gemeente Terneuzen daarop ac tie moet ondernemen. Gemeenten zijn niet vrij in hun aanbestedings beleid. Ze zijn aan regels gebonden. Ze moeten opdrachten van 0,5 tot 4,3 miljoen euro openbaar aanbe steden en duurdere zelfs Europees. Van Exter noemt dit 'in een norma le situatie een prima bruikbaar sys teem', maar nu even niet. Het is naar zijn idee mogelijk als gemeen te een geselecteerde groep lokale aannemers actief te benaderen om in te schrijven. Tot hogere aan- neemsommen zal dat niet leiden, verwacht Van Exter. Hij vraagt de gemeente ook beter toezicht te hou den op naleving van bouwvoor schriften die volgens hem onder in vloed van de crisis onder druk staat. Van Exter heeft zelf foto's ge maakt van gevaarlijke situaties op bouwplaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55