moet Oud-Vossemeer uit' zeeland 125 Openbaar onderwijs Tholen slankt wat af Challenger Zeeland Echo en O&U samen in zomeravondconcert Terrasconcert van Big Band Muziekschool Jaarlijks tuinconcert Brassband Excelsior Fotograaf scoort hoog met chocolade armen Stichting promoot Oranjesteden Zeeland woensdag 29 juni 2011 handtekeningen overhandigde het buurtcomité Molenbuurt deze week aan de gemeenteraad. Daarmee staat volgens voorzitter Vincent van Bijnen vrijwel iedereen in de buurt achter de oproep om de veiligheid te verbeteren. stoep." De bewoners denken ver der aan het aanleggen van een drempel of plateau dat stapvoets genomen moet worden, want er wordt ook heel hard gereden. Ook zou veel duidelijker aangege ven moeten worden dat het een 30-kilometerzone betreft. Het comité vindt verder dat er va ker gecontroleerd moet worden op snelheid. Een permanente flitspaal kan ook. „Metingen hebben uitge wezen dat er per dag gemiddeld 75 snelheidsovertredingen worden begaan. In de Molenbuurt valt dus geld te verdienen", aldus Van Bij nen. Volgens hem moet er sowieso een bord moeten komen dat de actue le snelheid van automobilisten weergeeft, zodat hardrijders wor den geconfronteerd met hun ge drag. „Dat is toch wel het minste dat verwacht wordt van de ge meente." Het buurtcomité heeft de af gelopen weken contact ge zocht met alles fracties in de gemeenteraad van Tholen. Die lijken er unaniem van doordron gen dat er echt iets moet gebeuren in de Molenbuurt. De verwach ting is dat het onderwerp binnen kort terugkomt op de politieke agenda. Q www.molen-site.nl Chaotische toestanden in de Oud-Vossemeerse Molenbuurt. Vrachtwagens moeten regelmatig de stoep op om elkaar te kunnen passeren. foto's Buurtcomité Molenbuurt Thermphos International Tennis Tournament tholen - Bestuur en directie van de Stichting Openbaar Primair On derwijs Tholen (OcTHO) gaan er van uit in 2014 de financiële pro blemen te hebben opgelost. Dat zegt Jan Berends, directeur van de acht openbare scholen op Tholen aan de vooravond van de lance ring van de nieuwe website van OcTHO. Nog voor 1 juli levert OcTHO een plan van aanpak in bij de Thoolse gemeenteraad hoe de tekorten (236.000 euro in 2011) kunnen wor den weggewerkt: door te bezuini gen op personeel. Inmiddels hebben zeven leerkrach ten voorlopig ontslag aangezegd ge kregen. Dat 'voorlopig' betekent dat zij in ieder geval tot 1 augustus 2012 kunnen blijven werken. Af hankelijk van de ontwikkeling van de leerlingenaantallen, het zogehe ten natuurlijk verloop en eventue le Rijksbezuinigingen wordt op dat moment definitief bekend om hoeveel mensen het gaat. Behalve op personeel wordt er ko mend jaar ook nog gestudeerd op andere besparingsmaatregelen, zo als uitstel van investeringen en uit stel van gebouwonderhoud. De acht scholen van OcTHO heb ben gezamenlijk zo'n duizend leer lingen die les krijgen van ongeveer honderd leerkrachten. Internationaal toptennis in Zeeland! Bekijk de mondiale top-300 in Middelburg WILHELMINADORP De muziekverenigingen de Echo uit Wilhelminadorp en Oefening en Uitspanning uit Kattendijke ge ven maandagavond 4 juli een geza menlijk concert in Wilhelmina dorp. Het podium voor dit zomer avondconcert is het caféterras van eetcafé D'n Oek aan de Westhaven- dijk. Vanaf 19.30 uur wordt een pro gramma van lichte muziek ten ge hore gebracht. Behalve de orkesten doen ook de leden van de jeugdor kesten een duit in het zakje. De toe gang is gratis. KORTGENE De Big Band van de Zeeuwse Mu ziekschool geeft ter afsluiting van het studiejaar een terrasconcert voor iedereen die wil horen hoe de vorderingen zijn. Dat gebeurt op het terras van het Grand Café Kort- gene, vlakbij de Paardenkreek. Op het programma staan jazz, pop, soul en blues met nummers van uiteenlopende artiesten als Duke Ellington, Lionel Richie, Van Mor rison en Deep Purple. Het concert begint om 15.00 uur en is rond de klok van vijf afgelopen. De toegang is gratis. KLOETINGE De Kloetingse Ambachtsvrouwe Van Dijk van 't Velde ontvangt op nieuw concertgangers en de Kloe tingse brassband Excelsior in de tuin van het Jachthuis voor een tuinconcert. Dat gebeurt dit jaar op zondag 3 juli. De band speelt onder meer Coventry Variations van Bramwell Tovey. Tijdens het concert wordt de trek king van de jaarlijkse loterij ver richt. De muziek begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. Bij slecht weer verhuist alles naar de Geerteskerk. YERSEKE De Yersekse fotograaf Leon van der Flier van Leons Photo Style heeft hoge ogen gegooid in een interna tionale wedstrijd. Zijn foto Choco late (Ch)arms, werd in Parijs verko zen tot Px3 Official Selection for 2011. Dat betekent dat zijn foto uit duizenden inzendingen van foto grafen uit 76 landen, in de finale te recht kwam. Van de Flier zond zijn Chocolate (Ch)arms in in de catego rie food en advertisement De foto van drie chocolade armen werd ge maakt in samenwerking met de plaatselijke chocolaterie. SINT MAARTENSDIJK In Sint Maartensdijk is de Stichting Oranje Zeeland opgericht. Die gaat zich bezighouden met het promo ten van de Oranjeroute door Zee land. Vier Oranjesteden telt de pro vincie: Middelburg, Vlissingen, Veere en Sint Maartensdijk. Het be stuur bestaat uit voorzitter Jan Gel dof secretaris Simone Lamain en penningmeester Fred Oostrum. Als adviseurs hebben zitting genomen: Reinildis van Ditzhuyzen, Jan Thij- sen en Joyce van de Kasteele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53