241 zeeland Natuurclub ageert tegen vijfde molen 'N656 Plattekoeke Huisie in Kamperland t/m zaterdag 2 juli WINDENERGIE Extra turbine zou slecht zijn voor natuurgebied VEILIGHEID Oud-Vossemeerse buurt eist snel verkeersmaatregelen. Wemeldinger legt de hand op droomperceel Keuken OT badkamer woensdag 29 juni 2011 kamperland - Burgemeester Hen- ny van Kooten opent vrijdag i juli het nieuwe pannenkoekenrestau rant bij de Uithaven in Kamper land. Om 17.30 uur zijn het 'Platte Koeke Huisie' en de midgetgolf- baan Out of Africa officieel in be drijf Eigenaren zijn dezelfde mensen als die Café Havenzicht en Restau rant lagklub drijven, Marcel Nieuwdorp en Marielle Broere. Sander Kerstens krijgt de dagelijke leiding over de twee nieuwe zaken bij de Uithaven. Het restaurant en de midgetgolfbaan liggen in het verlengde van het Spuistraatje. 's Ochtends komt de zonneboten- race over het Veerse Meer even aan bij de Uithaven: de scheepjes op zonne-energie beleven tegen 10.45 uur een tussenfinish en ma ken om 12.00 een herstart. door Rob Paardekam sint-Maartensdijk - De politiek mag dan in grote meerderheid te vreden zijn over de deal die de ge- meerite met Zeeuwind heeft geslo ten, de Natuurvereniging Tholen heeft grote bedenkingen. Een vijf de windmolen in de Noordpolder bij Sint-Maartensdijk is volgens voorzitter Henk Vinkeles Melchers funest voor een nabij gelegen na tuurgebiedje. Onder druk van de gemeente heeft Zeeuwind zijn plannen om bij Stavenisse vier grote windmo lens te bouwen ingetrokken. In ruil daarvoor zegt de gemeente niet bij voorbaat 'nee' tegen een windpark bij de Krammersluizen en inag Zeeuwind een aanvraag in dienen voor een vijfde windmo len in de Noordpolder bij Sint- Maartensdijk. De Natuurvereniging Tholen zet daar vraagtekens bij. Vlakbij de plek waar die vijfde molen moet komen, aan de Oosterschelde, ligt een natuurgebied waar veel trekvo gels komen. Het gebiedje ligt aan het eind van de Heideweg. „De vo gels worden straks geblokkeerd in hun trek", zegt Vinkeles Melchers. „De vier huidige molens vormen al een belemmering, maar met een vijfde molen wordt het natuur gebied nog meer ingesloten." Vinkeles Melchers zegt de vinger aan de pols te zullen houden. Als een vijfde windmolen op termijn echt ter sprake komt, acht hij de kans groot dat de natuurvereni ging op de nadelen zal wijzen. Ge rechtelijke stappen sluit hij zo goed als uit. „Dan moeten we waarschijnlijk helemaal tot aan de Raad van State gaan. Ik vraag me af of dat het waard is. Bovendien: als de gemeenschap - in de vorm van de volksvertegenwoordigers in de gemeenteraad - het zo wil, moet je je daar als vereniging bij neer kunnen leggen." De natuurvereniging is overigens blij dat de molens in Stavenisse er niet komen. „De vier bij Sint-Maar tensdijk hebben het mooie open landschap al enorm aangetast. Ge lukkig blijft dat in Stavenisse uit", aldus Vinkeles Melchers. door Rob Paardekam De maat is vol. Het comi té Molenbuurt Oud-Vossemeer wil dat de gemeente op korte termijn maatregelen neemt om de veiligheid in het buurtje te vergro ten. Ook zou de druk op de provin cie, om een rondweg aan te leg gen, moeten worden vergroot. De provinciale weg N656 is de boosdoener. Die gaat dwars door een stukje van de bebouwde kom van Oud-Vossemeer: de Molen buurt. Met name het vrachtver keer, dat voor een groot deel naar bedrijventerrein Klaverveld gaat, is de bewoners een doorn in het oog. Volgens voorzitter Vincent van Bijnen van het buurtcomité is de situatie levensgevaarlijk. Vracht wagens kunnen elkaar nauwelijks passeren, waardoor ze vaak moe ten uitwijken naar het trottoir. „Daar lopen ook moeders met kin deren", hield hij de Thoolse politie ke partijen deze week voor. Het co mité overhandigde 195 handteke ningen van mensen uit de buurt aan de gemeenteraad. Allemaal willen ze dat de veiligheid wordt vergroot. Een rondweg zou volgens het comité de beste oplossing zijn. „De N656 moet het dorp uit", aldus Van Bijnen. De provincie, eigenaar van de weg, wil daar tot nu toe echter niets van weten. Daarom zou de ge meente druk moeten uitoefenen richting Middelburg. Toch heeft de gemeente volgens Van Bijnen ook een grote verant woordelijkheid. „De provincie is weliswaar de eigenaar van de weg, maar de gemeente beheert het stuk in Oud-Vossemeer. Zij dient dus voor voldoende veiligheid te zorgen." Volgens het comité zijn er best wat maatregelen te nemen die enig soelaas kunnen bieden. „Zet palen of bloembakken neer op de trottoirs", stelt Van Bijnen. „Want vrachtwagens horen niet op de wemeldince - De Wemeldinger Nelis Wisse, die anderhalf etmaal doorbracht op het bordes van het gemeentehuis in Kapelle om een kavel grond in zijn woonplaats te kunnen kopen, is geslaagd in zijn opzet. Hij kwam en maalde als eer ste bij de uitgifte van zes percelen grond aan de Bonzijweg in Wemel- dinge. Daarvoor hadden zich zes tien gegadigden gemeld, maar Wis se was de enige die met koelbox en slaapzak op de stoep ging zit ten. Hij kocht precies om 13.00 uur het lapje grond voor een vrijstaan de woning op de hoek van het nieuwe straatje en de Bonzijweg. Volgens wethouder Jon Hersel- man kan hij meteen gaan bouwen. ieump^r VOORDELIG gepr»sd'. aankoop een keuke ij aankoop van een badkamer Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur BRUGMAN Litrios Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52