ineens niet realistisch' zeeland 123 Kees en May zijn 60 jaar gelukkig Geen moeite met fietsen Gratis bus op N-Beveland oTJCBiö :Cefsï3Mmfra onderwijs in gemeente Borsele woensdag 29 juni 2011 overkoepelende onderwijsorganisa tie van Goes en Noord-Beveland voor het openbaar onderwijs. Na sluiting van De Berenburcht in Baarland telt Borsele nog acht openbare basisscholen. Die acht scholen worden met ingang van het nieuwe schooljaar gerund door twee directeuren: Rob Hette- ma en Stan Meulblok. Nu zijn er nog vier directeuren. Een direc teur is inmiddels al vertrokken, de ander gaat met vervroegd pen sioen. Dat is onderdeel van het reorgani satieplan. Borsele moest reorgani seren door forse kortingen op het onderwijdbudget van de rijksover heid. Met name jonge leerkrach ten vreesden voor hun baan. Het gemeentebestuur vroeg daar om meesters en juffen die tegen hun pensioengerechtigde leeftijd aan zaten, eerder te stoppen met Hoedekenskerke maken zich daar niet druk over. foto Willem Mieras Jordy (7) foto Willem Mieras Dit is de derde aflevering van een serie over de tien leerlingen van basisschool De Berenburcht in Baarland. Deze school gaat donderdag 7 juli definitief dicht. Vandaag: Jordy (7). door Frank van Cooten Jordy 7zit in groep 3. Hij gaat vol gend schooljaar naar groep 4 op De Regenboog in Hoedekensker ke. Een kilometer of drie fietsen. Daar heeft Jordy geen moeite mee. „Nils en mijn zus Esmee gaan ook naar Hoedekenskerke. Dus dat is makkelijk." Jordy gaat op 5 juli een kijkje ne men op zijn nieuwe school. Hij kijkt wel stoer uit zijn ogen maar zal De Berenburcht best gaan mis sen. En dan vooral de beer, het symbool van de school. „Onze ewaeBSBagsBsaaaEaeeaeeeeea werken. De gemeente zette in op zes leerkrachten die op dit aanbod zouden ingaan, dat werden er uit eindelijk vijf Omdat vijf leerkrachten hebben besloten eerder van hun pensioen te gaan genieten, vallen er geen ge dwongen ontslagen. Alleen tijdelij ke contracten zijn niet verlengd. „De onzekerheid onder het perso neel is weg. Dat is een groot plus punt", zegt Vérmue. Bovenschools directeur blijft Rijk van de Lagemaat. Directeuren Het- tema en Meulblok krijgen onder steuning van schoolcoördinatoren. Iedere school heeft een coördina tor in huis. Een leerkracht krijgt deze taak erbij. Als bijvoorbeeld de kachel uitvalt, belt de coördina tor een installatiebedrijf." Vermue benadrukt dat het openbaar onderwijs zon der de getroffen maatrege len zou afstevenen op een finan cieel debacle. „De begroting heb ben we nu voor een groot gedeelte sluitend kunnen maken." Hoe het onderwijs in de toekomst eruit moet komen te zien, is een vraag die in eerste instantie door het onderwijsveld zelf beant woord moet worden, stelt Ver mue. Dat er iets moet gebeuren, staat wel vast. Of dat in de vorm van regioscholen moet gebeuren (een gedachte van de PvdA Borse le) gaat Vermue echter nog te ver. „Ik ben wel zo realistisch dat we niet in een keer drie of vier scho len kunnen sluiten ten behoeve van een regioschool." Vermue is het wel eens met een conclusie van onderzoeksinstituut Scoop dat een school in een dorp niet alles bepalend is voor de leef baarheid. En ouders kiezen niet meer per definitie voor de school in hun dorp. „Ellewoutsdijk be wijst dat het sinds de sluiting van de school nog steeds een zeer leef baar dorp is." Borsele denkt hard na over samen werkingsverbanden. „Samenwer king betekent minder concurren tie, het waarborgen van de kwali teit en uiteindelijk een financieel voordeel. Laten we met zijn allen het debat aangaan." Een onlangs samengestelde denktank is bezig met het ontwikkelen van een toe komstvisie. „Deze visie is een mooie aanleiding voor het debat." Kees en May Walraven-Van de Griek. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan Het was net zo'n warme dag als gisteren, precies zestig jaar geleden toen Kees Walraven trouwde met zijn May van de Griek. May's trouw boeket was van witte anjers. Haar bruidsjapon had ze zelf gemaakt, vertelt de Rillandse. Het paar kent elkaar vanaf de schooltijd. Toen al zag Kees May graag. „Ik heb een heel goede vrouw", knikt hij met een lach naar haar. Ze wonen met genoe gen in hun appartement in de Oostkilhoek. Rilland was altijd hun dorp. Kees liet May niet al leen, zelfs niet toen zijn hele fami lie naar Canada emigreerde. Enkel in de periode rond hun trouwdag, toen Kees Walraven een tijd in de Limburgse kolenmijn werkte, om goed te verdienen. Toen zijn jonge vrouw na een weekje bezoek in Limburg weer naar huis ging, be sloot Kees dat ze beter samen te rugkeerden. Hij werd dakdekker, en nog wordt wel eens een beroep gedaan op zijn vakkenis. Maar een dak op gaat hij niet meer. Ze kregen een zoon en een doch ter, vier kleinkinderen en nu zijn er ook twee achterkleinkinderen. May (80) was goed met de naaima chine en werkte veel in de fruit- pluk. Nu borduurt ze graag en in spelletjes, vooral in bingo, heeft ze plezier. Kees (79), ooit voetballer in het Zeeuws Elftal, wandelt graag dagelijks op de zeedijk en speelt nog af en toe trompet. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De Noord-Beve- land Express, de gratis pendelpus op Noord-Beveland, begint vrijdag 7 juli aan een zomerseizoen van ze ven weken. Wethouder Piet de Putter van Noord-Beveland ver welkomt die vrijdag om 19.00 uur de 'toeristenbus' bij de Koren beurs in Kortgene. De pendelbus doorkruist vier keer per dag het eiland en doet daarbij dorpen, verblijfsaccommodaties en attracties op het eiland aan. De vol ledige ronde duurt twee uur. De chauffeur treedt op als gids. De busdienst is opgezet door de on dernemers van Noord-Beveland om toeristen te verleiden om rond te kijken op het eiland. De bus is in bedrijf van 12 juli tot en met 26 augustus, maar rijdt niet op maandagen. www.noord-bevelandexpress.nl beer kijkt altijd vrolijk. Zo voel ik me ook als ik hier naar school ga." Jordy zit nu nog met een handje vol kinderen in groep 3. Hij krijgt dus zo'n beetje persoonlijk begelei ding van de juf. Dat heeft Jordy geen windeieren gelegd. Het afge lopen schooljaar is met name het rekenen met sprongen vooruit ge gaan. Met sommige rekensommen zit hij al op het niveau van groep 4. „Ik heb al de tafel van negen en de tafel van tien gedaan." OPEL CORSA ECOFLEX OPEL AGILA ecoFLEX Wegenbelastingvrij Wegenbelastingvrij 14% bijtelling 14% bijtelling 10% KORTING 10% KORTING ZOMERSE KORTINGEN OP ZOWEL NIEUWE ALS GEBRUIKTE OPELS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51