'Sluiting vier scholen 22 zeeland Voorkeur 'bosvariant' verbindingsweg Tien bedrijfsprijzen voor tien uitblinkers Ringrijden Griekse Party in Lewedorp Werkzoekende zet evenement op touw Bevolkingsonderzoek naar borstkanker Herdenkingsconcert op kasteelfundament Examenconcert Iris van Eijk met Euphonia Apollo maakt toertje door de open lucht DEBAT Wethouder Marga Vermue pleit voor breed debat over toekomst woensdag 29 juni 2011 ■■Hllll—HiMWIWIIWHII'I'lllll'IIHIII HI*'ill IIKIIIHI III Uit het exploot d.d. 24-06-2011 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de Coöperatieve Rabobank Hulst U.A., geves tigd en kantoorhoudend te Hulst, aan Ivan Bedrich, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 24-06-2011 waarbij "ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Een fusie tussen openbaar, christelijk en katholiek onderwijs ligt nog steeds gevoelig. Leerlingen van De Regenboog door Luc Oggel GOES - Bewoners van Goes-Zuid zouden het liefst zien dat de toe komstige zuidelijke verbindings weg door het bestaande bosje en bij de Nansenbaan wordt aange legd. Dat bleek gisteravond tijdens een presentatie van vier mogelijke tracés van de weg, die verkeer van af de toekomstige nieuwe afslag A58 naar het centrum moet lei den. De uit bewoners gevormde klankbordgroepen overhandigden het tracé van hun keus aan wet houder Loes Meeuwisse. Het colle ge en de raad nemen dit najaar een besluit. Als het de zogeheten A2-variant wordt, zal het Gors moeten wijken. Het 'bostracé' is in middels doorgerekend in combina tie met een oostelijke aansluiting op de A58, via de Goessestraat- weg. Daarbij zullen alle huizen aan de Groeweg worden gesloopt. Uitgangspunten voor de verbin dingsweg zijn onder meer een maximumsnelheid van 50 km en veel oog voor de veiligheid van fiet sers. Meeuwisse gaf aan de voor keur van de bewoners serieus te nemen, maar zei ook dat alles af hangt van de uiteindelijke keus voor de plek van de afslag A58. Of die er komt, is afhankelijk van de bereidwilligheid van de minister. WEMELDINGE - De Wemeldingse Ringrijderijvereniging Ons Genoe gen houdt zaterdag 2 juli de jaar lijkse wedstrijd in de Dorpsstraat. De wedstrijd begint om 10.00 uur met daarna, om 17.00 uur het stoel tjesrijden. De hele dag zorgt mu ziekvereniging OKK voor muziek. Bij beschikking van de Kantonrechter te Terneuzen d.d. 22 juni 2011 is S.A.M. d'Hooghe, geboren te Sint Jansteen op 8 juni 1993, wonend te Wilhelminastraat 63, 4564 AD Sint Jansteen onder curatele gesteld met benoeming van W.E.J. d'Hooghe en E.T.M. d'Hooghe-van Vlieberghe, Wilhelminastraat 63, 4564 AD Sint Jansteen tot curator/curatrice. GOES - Tien leerlingen van het Goese Lyceum, locatie Bergweg hebben uit handen van het be drijfsleven prijzen gekregen omdat ze met hoge cijfers zijn geslaagd voor hun vmbo-vakopleiding. Het Goese Lyceum haalt elk jaar de be drijven en instellingen waar leer lingen stage hebben gelopen, bin nen om de prijzen uit te reiken. Doel is ook om het contact van de school met het bedrijfsleven hecht te houden. De bedrijven komen graag omdat de Zeeuwse scholen nauwelijks genoeg technische vak krachten afleveren. MEEST GELEZEN 1. Onderzoek werking hagelkanon. 2. Ongeluk wellicht onder invloed. 37Nelis Wisse kampeert voor kavel. Stuur uw tips naar bevelanden@pzc.nl De prijzen waren voor Emma Be kers, Kloosterzande, consumptief serveren; Michael Tramper, Kapel- Ie, consumptief koken; Ronald-Jan Meersschaert, Goes, bouwtech niek; Ricardo van Hese, Goes, han del en administratie; Bas-Jan de Jonge, Heinkenszand, metaaltech niek; Joshua Klok, Middelburg, toe risme; Selina de Bue, Goes, theater opleiding; Koen Schetters, Ossen- drecht, theatertechniek; Olaf van Leeuwen, Zierikzee, voertuigen techniek; Anne Koeman, Waarde, zorg en welzijn; Ricardo Rijkse, Wemeldinge, consumptief bakken. LEWEDORP - De stichting Fun4aU houdt zaterdag 2 juli het jaarlijkse themafeest op een terrein aan de Maalweg in Lewedorp. Grieken land is het thema en het is de be doeling dat gasten verkleed ko men. De bands Dexter en Lijn 7 en DJ Ton zorgen voor de muziek. Entree kost 12 euro. Vanuit de Bor- selse dorpen Kwadendamme, Oudelande, Ovezande en 's-Hee- renhoek gaat twee keer een bus die gasten ook weer terugbrengt. www.hetfeest.net Uitvaartverzorging Peter Butler houdt vrijdag 1 juli een herden kingsconcert op de grondvesten van Kasteel Maelstede in Kapelle. Blazersensemble Het Zeeuws Elftal speelt, sopraan Corella Nijsse zingt, Nelleke Tessen leest gedich ten voor. Burgemeester Anton Sta pelkamp opent het concert om 19.30 uur. De Vroone is de uitwijk plaats bij slecht weer. Muziekvereniging Apollo uit Wis- senkerke speelt komende weken enkele concerten in de open lucht. Vrijdag 1 juli is het de beurt aan Geersdijk, waar steelband en har monie vanaf 19.30 uur op de Wil lemhoeve spelen. Vrijdag 8 juli speelt Apollo om 19.30 op de haven in Kamperland en vrijdag 15 juli is er een bijdrage aan het Folklore Muziekfestival in Wissenkerke. GOES In het project Werk voor Elkaar, dat sinds maart 2011 draait voor werkzoekenden van 45 jaar en ouder in Goes, is plaats voor meer deelnemers. Dat komt omdat deel nemers rap uitstromen naar regu liere banen. De groep is bezig een evenement op te zetten voor onder nemers. Met het thema Roeit U of Boeit U zorgt de groep dat werk zoekenden hun kwaliteiten op de markt kunnen laten zien. De bij eenkomsten zijn elke donderdag ochtend in de Spinne in Goes. www.werkvoorelkaar.nl KRABBENDIJKE Alle vrouwen van 50 tot en met 75 jaar in Krabbendijke kunnen ko mende maanden deelnemen aan het bevolkingsonderzoek borstkan ker. De eerste groep kan vanaf dins dag 12 juli terecht in de onderzoeks- wagen die geparkeerd staat naast dorpshuis De Meiboom in Krab bendijke. Het onderzoek loopt naar verwach ting tot half augustus. KAPELLE GOES Iris van Eijk, student altsaxofoon bij Marijke Poppe aan de Zeeuwse Muziekschool, speelt zaterdag 2 juli voor haar D-examen met muziek vereniging Euphonia, waar zij deel uitmaakt van het orkest. Van Eijk speelt twee solwerken, Oodles of Noodles en Yakety Sax. Euphonia speelt een programma van lichte muziek. Het gratis concert begint om 19.30 uur in De Hoogte in Goes. WISSENKERKE door Frank van Cooten De gemeente Borsele heeft de reorganisa tie van het openbaar onderwijs weliswaar rond, dat wil niet zeggen dat de gemeente rustig ach terover kan leunen. De terugloop van het aantal leer lingen in heel Zeeland en dus ook Borsele tot 2020 is fors, blijkt uit het rapport 'Onderwijs Ons Goed' in opdracht van het Platform Pri mair Onderwijs Zeeland. „We moeten snel een breed debat organiseren over de toekomst van ons onderwijs. Wat is nodig om kwalitatief goed onderwijs in stand te houden waarbij de ont wikkeling van het kind centraal staat. Die vraag moeten we onszelf durven te stellen", zegt wethouder Marga Vermue (onderwijs) van de gemeente Borsele. Het Borselse gemeentebestuur is nog steeds verantwoordelijk voor het openbaar onderwijs. Er wordt inmiddels wel nagedacht over een verzelfstandiging, zoals in andere gemeenten. Dat hoeft volgens Ver mue geen nieuwe organisatie te zijn. Dat kan ook aansluiten bij een bestaande onderwijsorganisa tie betekenen zoals Nobego, de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50