281 sport 2500 De Boer wil er nog een spits Sabine Lisicki hoopt oude tijden te Stadion ontruimd vanwege noodweer Hockeysters met 0-0 naar winnaarspoule Vrouwen VS winnen van Noord-Korea Posthuma vergezelt Schlecks naar Tour Strootman en Mertens van Utrecht naar PSV EERSTE TRAINING AJAX Ajax wil haast maken met het aantrekken van AZ-spits Kolbeinn Sigthorsson. Mounir El Hamdaoui komt niet meer in de plannen van trainer Frank de Boer voor. woensdag 29 juni 2011 AMSTELVEEN Op last van de gemeente Amstel veen is het Wagenerstadion gistera vond na de hockeyduel Nederland- Nieuw-Zeeland (0-0) tijdens de Champions Trophy ontruimd. Het avondprogramma, met twee wed strijden bij de mannen om de Ra- bo Trophy, werd afgelast De dui zenden toeschouwers moesten zo snel mogelijk het hockeycomplex verlaten. „Er wordt zeer zware storm en onweer verwacht. U wordt dringend verzocht het com plex om 19.00 uur te hebben verla ten", werd veelvuldig omgeroepen. AMSTELVEEN De Nederlandse hockeysters heb ben gisteren de groepsfase van de Champions Trophy in Amstelveen afgesloten met een gelijkspel. Na zeges op Australië (3-0) en Duits land (2-1) kwam het al gekwalifi ceerde Oranje tegen het modale Nieuw-Zeeland niet verder dan 0-0. In de kampioenspoule speelt groepswinnaar Oranje morgen te gen titelverdediger Argentinië. Daarna wacht Zuid-Korea op zater dag. De eerste twee ploegen van de groep komen zondag in de finale tegen elkaar uit. DRESDEN De Amerikaanse voetbalsters heb ben gisteren hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in Duitsland gewonnen. De titelkandi daat won met 2-0 van Noord-Ko- rea, dankzij treffers van Lauren Cheney en Rachel Buehler. De tweevoudig wereldkampioen domineerde zoals verwacht het duel, maar de hard werkende Azia ten wisten toch tot de rust op gelij ke hoogte te blijven. In dezelfde groep C won Zweden eerder op de dag met 1-0 van Colombia. LUXEMBURG Joost Posthuma maakt deel uit van de wielerploeg Leopard-Trek voor de komende Ronde van Frankrijk. De wielrenner uit Hengelo rijdt in dienst van de Luxemburgse broers Andy en Frank Schleck, die voor de eindzege gaan. Andy Schleck, met zijn 26 jaar de jongste van de twee, eindigde zowel in 2009 als 2010 als tweede achter de Spanjaard Alber to Contador. De Zwitserse tijdrit specialist Fabian Cancellara maakt ook deel uit van de tourploeg van Leopard-Trek. EINDHOVEN PSV heeft zich versterkt met de in ternationals Kevin Strootman en Dries Mertens. Dat maakte tech nisch manager Marcel Brands giste ren bekend na de raadsvergadering van de gemeente Eindhoven, waar in groen licht werd gegeven voor het reddingsplan van de club. Mid denvelder Strootman en aanvaller Mertens komen over van FC Utrecht. PSV bereikte gisteren een akkoord met FC Utrecht over een transfersom van naar verluidt zo'n dertien miljoen euro voor het duo. De eerste training van Ajax lokte zo'n 2500 toeschouwers naar sportcomplex De Toekomst. doorjop van Kempen AMSTERDAM - Ajax-trainer Frank de Boer wil naast Kolbeinn Sig thorsson (AZ) nog een tweede spits aantrekken. Dat zei hij giste ren na afloop van de eerste trai ning. „We zoeken eigenlijk twee spit sen," aldus De Boer. Die wens wordt ingegeven door het Cham pions Leagueoptreden van de Am sterdamse dub in het komende sei zoen. Voor Geoffrey Castillion (20) is dat podium erg hoog gegre pen en behalve de beoogde aan koop Sigthorsson kan De Boer al leen middenvelder Siem de Jong in de spits zetten. De Boer wenst dat de directie van de Amsterdamse club haast maakt met het aantrekken van Sigthors son. De 21-jarige IJslander wil graag in Amsterdam voetballen en AZ wil vijf miljoen euro hebben voor zijn in 2012 aflopende con tract. AZ steggelt over de prijs. „Sighthorsson heeft deze zomer het jeugd-EK gespeeld, dus als hij nu al van Ajax was, had hij vrij ge had," aldus De Boer. „Wel hoop ik dat Sigthorsson snel wordt inge lijfd, anders gaan we eventueel op zoek naar andere kandidaten." Mounir El Hamdaoui zal nooit meer een wedstrijd spelen onder De Boer. „El Hamdaoui mag weg als er een club betaalt wat wij wil len hebben. Hij past niet in ons plaatje. Zelf wilde hij ook niet meer voor Ajax spelen, zei hij aan het einde van het vorige seizoen al." El Hamdaoui moet ongeveer vijf miljoen euro opbrengen. Tot dat hij is vertrokken traint hij bij Jong Ajax. De Boer houdt ook rekening met een vertrek van Demy de Zeeuw, die in de belangstelling staat van Spartak Moskou. Als de Russen Nieuwkomer Theo Janssen (links) duelleert met Sièm de Jong tijdens de eerste training van Ajax. zo'n acht miljoen euro neertellen, vertrekt de middenvelder. Voor de ovérige spelers van Ajax is geen concrete interesse, zei De Boer. Naast Dennis Bergkamp zal ook Jaap Stam als individuele trainer of linietrainer worden aangetrok ken. De Boer: „In principe komt Stam elke donderdag. Het is nog BK B .,7 K 77 door Marco Knippen LONDEN - Het gaat te ver om te zeg gen dat het proftennis in Duits land op sterven na dood is. Met ze ven mannen en vijf vrouwen in de mondiale tophonderd is eerder het tegendeel waar. Alleen: in grandslamverband wordt naar suc ces gesnakt. De laatste keer dat een Duitse ten nisser tot de eindstrijd van een grandslamtoernooi doordrong, da teert van 2003. Rainer Schüttler delfde destijds bij de Australian Open het onderspit tegen Andre Agassi. Diezelfde Schüttler schaar de zich in 2008 op Wimbledon bij de laatste vier en werd toen afge troefd door de latere winnaar Rafael Nadal. De uitschieters van Schüttler gol den als een stuiptrekking van een tennisnatie die in de jaren tachtig en negentig van de voorbije eeuw hoogtijdagen beleefde en sinds dien tot een bijrol is veroordeeld. Steffi Graf en Boris Becker, vooral zij, en Michael Stich veroverden de ene grandslamtrofee na de andere. Bovendien waren er diverse machtsgrepen in zowel de Davis- cup als Fedcup. Sabine Lisicki hoopt echter oude tijden te laten herleven. Ten koste van Marion Bartoli, de Fran^aise die in de vierde ronde nog stuntte met winst op de regerend kam pioene Serena Williams, bereikte ze gisteren de halve finale. Na winst in de eerste set, vermorste ze in de tweede akte drie wed- strijdpunten en liet ze Bartoli via de tiebreak een barrage afdwingen. In de beslissende omloop stelde Li sicki alsnog orde op zaken tegen de speelster die, vanwege haar tot in detail uitgevoerde rituelen, neu rotische trekjes vertoont: 6-4, 6-7, 6-1. Het was niet de eerste keer in deze Wimbledon-aflevering dat de 21-ja- rige Lisicki, die zichzelf als een vechtertje omschrijft, ruggengraat toonde. In de tweede ronde tegen de Chinese Li Na weerde ze twee wedstrijdpunten af) waarna ze de winnares van Roland Garros en te vens Analiste van de Australian Open vloerde. Ze deed dat onder meer met een verwoestende op slag. De teller ging daarbij richting de tweehonderd kilometer, het geen ze trouwens herhaalde tegen Bartoli. „Ze serveert als een vent", luidde dan ook het compliment van Li Na. Dat Lisicki zich niet snel gewon nen geeft, komt mede door het malheur dat haar vorig jaar trof Tijdens het toernooi van Indian Wells, ook wel als het vijfde grandslamevenement aangeduid, raakte ze in maart geblesseerd aan haar linkerenkel. Ze stond bijna een half jaar buitenspel. Sinds haar rentree is ze gretiger dan ooit. Die bevlogenheid is begrijpelijk. Li sicki belandde in een zwart gat. Ze kampte met een stressfractuur, ver moedelijk als gevolg van overbelas ting. Een kwetsuur die, nadat eerst een verkeerde diagnose was ge steld, pas later aan het licht kwam en zelfs haar dagelijkse bestaan ver- stierde. Eenmaal hersteld moest Li sicki, volgens eigen zeggen, weer le ren lopen. „Daarom is het zo onge looflijk wat hier op Wimbledon ge beurt." Om op de All England Club in de voetsporen te treden van Graf, in 1999 de laatste Duitse Analiste, moet Lisicki afrekenen met Maria Sjaropova. Dat is een hels karwei, aangezien de Wimbledon-winna- res van 2004 in een bloedvorm steekt. In de kwartfnale hield de Russin geen spaan heel van de Slowaakse Dominika Cibulkova (6-1, 6-1), een ronde eerder nota bene nog de bedwingster van we reldranglijstaanvoerster Caroline j Wozniacki.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46