SS ssmsMffi noten lezen dan letters' zeeland 123 Han Weber nieuwe voorzitter van bestuur Grevelingenschap Strandvijfdaagse start maandag Bliksem treft voormalig stadhuis Stichting promoot Zeeuwse Oranjesteden Bedrijvenprijs voor Zierikzeese leerling Rijn en Trijn brengen Jip en Janneke Walvisvaarder opent foto-expo 'Tegenpolen' Extreem dikke distel op Neeltje Jans OPEL CORSA ECOFLEX OPEL AG!LA ecoFLEX Wegenbelastingvrij Wegenbelastingvrij 14% bijtelling 14% bijtelling 10% KORTING 10% KORTING ZOMERSE KORTINGEN OP ZOWEL NIEUWE ALS GEBRUIKTE OPELS. Gsiiiddetóbtnvj^o^iibn^i^iCO.-uitstcoiiiiict/iMicmill.OriAk'^Mf-28A:CO,9'A()i':2S9-f/i tejetiotie uiteidjlSOjuiii 20'!Afeejep jjóaroodnioddleniïn niet irtaxnbiMfie nietiiwtaeoqiw; fewilieaby woensdag 29 juni 2011 VLISSINGEN Voor de elfde maal gaat maandag gaat de Strandvijfdaagse van Vlis- singen naar Rockanje van start. In vijf dagen wandelen vierhonderd deelnemers via Domburg, Kamper land, Renesse en Stellendam naar Rockanje over strand en dammen. De wandelaars overnachten in tent jes bij de plaatselijke voetbalvereni ging. De organisatie is in handen van Stichting Strandvijfdaagse. BROUWERSHAVEN In het voormalig stadhuis van Brou wershaven is gisterochtend om 8.15 uur de bliksem ingeslagen Door de klap was het carillon enke le uren buiten werking. „Maar met een nieuwe printplaat erin kon-ie weer verder," meldt Dick Kooman van de Stichting Renesse, eigenaar van het stadhuis. Het bedrijf dat het stadhuis huurt, heeft wel flinke schade opgelopen aan computers en andere gevoelige apparatuur. MIDDELBURG De nieuw opgerichte Stichting Oranje Zeeland gaat zich bezighou den met het promoten van de Oranjeroute door Zeeland. Vier Oranjesteden telt de provincie: Middelburg, Vlissingen, Veere en Sint Maartensdijk. Het bestuur be staat uit voorzitter Jan Geldof, se cretaris Simone Lamain en pen ningmeester Fred Oostrum. Als ad viseurs hebben zitting genomen: Reinildis van Ditzhuyzen, Jan Thij- sen en Joyce van de Kasteele. Bij NADER De dorpsgemeenschap van Serooskerke organiseert het jaarlijkse busreisje en de seniorenmiddagen steeds vaker in samen werking met de dorpsraad van Ellemeet. Zo stond het maandag in het verslag van de jubileumviering van de dorpsgemeen schap Serooskerke. Maar in de kop boven het artikel op deze pagina was de naam 'Ellemeet' per vergis sing vervangen door 'Kerkwerve'. Het mo ge duidelijk zijn dat Serooskerke met het nabijgelegen Ellemeet samenwerkt en niet met Kerkwerve. GOES De 15-jarige Olaf van Leeuwen uit Zierikzee heeft een Bedrijvenprijs ontvangen van het Goese Lyceum. Werkgevers spreken met deze prijs hun waardering uit voor een leer ling in hun vakgebied. Van Leeu wen heeft de beste cijfers voor voertuïgentechniek gehaald. Hij kreeg de prijs van autoschadebe- drijf Steketee uit Yerseke. Volgens Peter van de Water van dit bedrijf is Van Leeuwen 'een jongen met benzine in zijn bloed'. OOSTERLAND Ter gelegenheid van hun 25-jarig ju bileum als theaterduo brengen Rijn en Trijn deze zomer matinee voorstellingen elke eerste zondag van de maand in het eigen mi ni-theater aan de Bredeweg 1A bij Oosterland. Bij mooi weer wordt het stuk buiten opgevoerd. Voor zondag 3 juli staat de voorstelling 'Rijn 8c Trijn spelen Jip 8c Janneke' op het programma. Het optreden begint om 15.00 uur. Reseveringen: tel. 0111-413905. r»o 7 se gedeputeerde Sjoerd Heijnmg (WD) wordt benoemd als vice- voorzitter. Hun plaatsvervangers worden respectievelijk Rogier van der Sande en Kees van Beveren. Het Algemeen Bestuur bestaat ver der uit vertegenwoordigers van de vijf gemeenten rondom het meer. Namens Schouwen-Duiveland is dat wethouder Ad Verseput. OUWERKERK - De 85-jarige Anton Veldkamp uit Vlissingen - jaren lang stuurman op een walvisvaar der en later kapitein op een poolexpeditieschip - opent zater dag de foto-expositie 'Tegenpolen' in het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk. Tentoongesteld wordt werk van Sacha de Boer (NOS) en Raymond Rutting (Volkskrant). De Boer bezocht het dorp Gjoa Ha ven in het uiterste noorden van Ca nada en legde de gevolgen van kli maatsverandering vast. Rutting be zocht verscheidene plaatsen op Antarctica. Eind dit jaar worden de foto's geveild. De opbrengst komt ten goede aan de bouw van een biogasinstallatie in India. NEELTJE JANS - Normaal wordt de stengel van de knikkende distel niet dik ker dan een centimeter of twee. Het exemplaar dat Jan Midavaine op Neel tje Jans tegenkwam tijdens de cursus Natuur en Fotografie van de Zeeuwse Volksuniversiteit heeft een breedte van 18 centimeter. De verdikking en de vergroeide bloemhoofden zijn door gallen veroorzaakt. Deze gallen zijn ont staan door een samenwerking van aaltjes en bacteriën. foto Jan Midavaine de basis van een lange lijst muziek gezelschappen staat. „Je ziet bij hem heel goed wat hij wil. Hij be nadrukt alles goed", schetst ze zijn kunde. Nog een favoriet: dirigent Yannick Nézet-Séquin van de Rotterdamse Doelen. „Hij heeft een heel speciale band met zijn orkest Naast het dirige ren heeft hij contact met alle muzi kanten. Hij praat echt met ze door de muziek." Haar smaak, kennis en kunde groeit gestaag. En, weet de diri- gent-in-spe, als ze straks als 23-ja rige pas-afgestudeerde voor een koor staat dan zal ze in staat moe ten zijn haar wensen heel goed over te kunnen brengen. „Een gro te mond heb ik genoeg. Maar je moet, als je met allemaal mensen werkt die goed zijn in hun vak, heel sterk in je schoenen staan." Duidelijk is dat dirigeren veel meer is dan op het juiste tempo zwaaien met je handen (of, zoals bij een orkest, met een stokje). „Je analyseert een stuk. Je moet goed weten waar je mee bezig bent. Jij geeft aan wat je eigen intonatie is van een stuk. Waar je het hard wilt en waar juist zachter." Dé ultieme muziek volgens Mir jam? „De Matthaus-Passion of de Johannes-Passion van Bach", zegt ze zonder twijfel. „Daar zit zoveel symboliek in. Een dubbele bodem waar je als dirigent mee aan de gang kunt. Waarom heeft-ie wat gedaan? De muziek vertelt eigen lijk al zelf het verhaal, maar daar komt dan nog tekst en meer over heen." zomer van Wiecher Mandemaker krijgt. foto Dirk-Jan Gjeltema gen van maart dit jaar, verandert het Algemeen en Dagelijks Bestuur van het Grevelingenschap van sa menstelling. Tijdens de tweejaar lijkse vergadering van het Alge meen Bestuur, die vrijdag in Brui- nisse wordt gehouden, wordt Han Weber tot voorzitter benoemd. De Zuid-Hollandse gedeputeerde is lid van D66 en heeft Groen, Water en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41