Kloetschuute gaat varen met toeristen 'Ik kon geloof ik eerder 221 zeeland Braderie en automuseum op de Kraojedurpsedag Zwemsteiger Dreischor met vlaggen geopend ECONOMIE plan Recron en natuurclubs Jeugd percussie woensdag 29 juni 2011 door Ton van den Nouweland zierikzee - In landbouwmuseum Goemanszorg ligt er eentje: een kloetschuute, het bootje waarmee de boeren vroeger hun producten naar de markt brachten. Het is de bedoeling dat dergelijke bootjes nog dit najaar met toeristen gaan varen. Het plan is bedacht tijdens de 'on dernemersavond' van het project Van Zierik tot Zee. In dit project wérken de Dienst Landelijk Ge bied, de Recron, Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten samen. Volgens Erik-Jan van der Meer van de Dienst Landelijk Gebied kan er waarschijnlijk in augustus al een proefvaart worden gemaakt. Het bootje wordt ingezet op de oude vaarwegen van Schouwen-Duive- land. Vanaf Den Osse loopt een stroom in zuidelijke richting, die ook wordt gebruikt als kanoroute. Tussen Dreischor en de Beldert loopt ook een stroom, die deel uit maakte van de agrarische vaarrou tes. Van der Meer: „De Karne- melksvaart in Zierikzee bijvoor beeld. Die heet niet voor niets zo. Over dat water brachten de boe ren de melk naar de stad." Na mens het Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg gaat Ria Ge luk proberen de oude vaarroutes van de boeren in beeld te brengen, om daarmee de historie van de kloetschuuten te reconstrueren. Volgende maand wordt in Goe manszorg een vervolgbijeenkomst gehouden over het project. Als de proefvaart in augustus goed ver loopt, kan in september in Den Os- se de eerste kloetschuute te water worden gelaten. Kloetschuut is Zeeuws voor kloet- schuit. Kloeten is een oud woord voor het al bomend voortbewegen van een boot. De 'ondernemersavond' van Van Zierik tot Zee heeft nog een ander idee voortgebracht. Dat heet Zeeuws Ganzenbord en wordt ge speeld via een app op een smart- phone. Toeristen kunnen zo spe lenderwijs een Schouwen-Duive- lands natuurgebied ontdekken. De laatste stap op het Ganzenbord kan een verwijzing zijn naar een restaurant, dat streekproducten ser veert. Het Zeeuws Ganzenbord is een idee voor de langere termijn. De samenwerkende organisaties zetten eerst de schouders onder de Schouwen-Duivelandse kloet schuute. oosterland - Oud-Hollandse lied jes, rommelmarkt, braderie en een openluchtautomuseiim. Dat en meer staat op het programma van de Kraojedurpsedag zaterdag in Oosterland. De Kraojedurpsedag is inmiddels een niet meer weg te denken jaar lijks evenement in 'Kraojedurp' Oosterland. Op de Sint Joostdijk staat een grote braderie opgesteld. Belangstellenden kunnen er vanaf ïo.oo uur terecht. De Groenendaal is de locatie voor de Luikse Markt en ook die gaat om 10.00 uur van start. Op de Markt begint om 09.00 uur een grote rommelmarkt. Uit het exploot d.d. 24-06-2011 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de Coöperatieve Rabobank Hulst U.A., geves tigd en kantoorhoudend te Hulst, aan Ivan Bedrich, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 24-06-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Esme Soesman Op het terrein voor dorpshuis Oos terhof zijn diverse kinderactivitei ten; schminken, ponyrijden, Ranja koe en kinderrommelmarkt. Op het terrein van Garage Gordini aan de Sint Joostdijk wordt zaterdag een 'openluchtautomuseum' inge richt. Gelegenheidskoor de Flierefluiters zingt vanaf 11.00 uur oud-Holland- se liedjes en om 13.30 uur begint het optreden van coverband Harry and the poor boys. De band speelt werk van Creedence Clearwater Revival. Bij het dorpshuis kan men terecht voor mosselen of kof fie met een bolus. Haar vwo-diploma heeft Mirjam van den Hoek (17) nog niet op zak. Dat de Kerkwerfse alles op alles zet om later koordirigent te worden, is echter nu al overduide lijk. Met nog twee jonge muzikale talenten van Goeree-Overflakkee geeft Van den Hoek zaterdag 2 juli een concert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee, Het is het eerste van een reeks van drie concerten waarbij de Nieuwe Kerk podium biedt aan aanstorm end regionaal talent. Naast Van den Hoek, die als sopraan en violis te van zich laat horen, zijn Eline de Gast (piano) uit Middelharnis en Marije Weenink (fluit) uit Dirksland van de partij. De drie meiden zitten op de chris telijke scholengemeenschap Prins Maurits in Middelharnis. Marije volgt daar havo 4. Eline en Mirjam zitten in 5 vwo. Ze hebben muziek in hun examenpakket en gebrui ken hun schoolpauzes vaak om te musiceren. De typering 'hobby' is Mirjam eigenlijk wel voorbij. „Mu ziek is niet alleen een hobby. Het hoort gewoon bij mij." Die passie voor muziek bestond al jong. De Kerkwerfse musicus ging als baby mee met haar moeder El len, die dirigent is van kinderkoor de Sjofar. Mirjam zong al snel mee en wist nog voor ze algemene mu zikale vorming ging volgen aan de Zeeuwse Muziekschool dat ze later in ieder geval viool wilde leren spe len. Voor die tijd echter nam ze de blokfluit al ter hand en leerde zich zelf een deuntje spelen. „Dat moet in groep 2 of 3 zijn geweest. Vol gens mij kon ik eerder noten lezen dan letters", onthult ze over dat prille begin. Tijdens het concert: laat Eline de Gast onder meer werk van Olivier Messiaen horen. Ze won daarmee onlangs het muziek concours in Melissant. vertolkt Marije Weenink Danse de Ia Chèvre van Arthur Honegger. en laat Mirjam van den Hoek de ko mische aria Heute noch horen uit de koffiecantate van Bach. Het concert in de Nieuwe Kerk op zaterdag 2 juli begint om 16.30 uur. Koesterde ze als klein meisje nog even de wens dokter te worden, op het voortgezet onderwijs groei de al snel de droom om zich ver- der in muziek te bekwamen. In koordirectie welteverstaan, en juist dat maakt de toekomstdroom van Mirjam uniek. De meeste conserva toriumstudenten kiezen die specia lisatie pas na verloop van tijd, schetst de scholier de normale gang van zaken. Mirjam daarente gen focust zich al bij voorbaat op het dirigentenberoep. Om te voor komen dat er sprake is van een gro-* te kloof tussen haar kennis en er varing en die van andere conserva toriumstudenten die wel een voor opleiding hebben gedaan, gaat Mir jam na de zomervakantie in de leer bij Wiecher Mandemaker van het Rotterdams Conservatorium. Die lessen combineert ze met haar laatste jaar op het vwo. Geen inspanning is de Kerkwerfse te veel. Ze zou dolgraag een profes sioneel koor willen 'doen'. Mirjam kijkt bewonderend naar het werk van bijvoorbeeld John Eliot Gardi ner; een Engelse dirigent die aan Mirjam oefent het dirigeren, ter voorbereiding op de lessen die ze na de zierikzee - Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee houdt donderdag in de eigen oefenzaal De Harmonie aan de Kaersemaker- straat een informatieavond gewijd aan de jeugdpercussiegroep (PGZ). Deze avond verzorgt PGZ een op treden en. wordt voorlichting gege ven over de percussiegroep, de in strumenten en de mogelijkheden voor het volgen van een opleiding en alles wat met slagwerk te ma ken heeft. De PGZ staat los van de harmonie en beschikt over een ge heel eigen repertoire. Belangstellen den zijn vanaf 18.30 uur welkom. door Esme Soesman dreischor - Ruim twee jaar na lan cering van het plan is een lang ge koesterde Reisterse droom een feit. Zaterdag wordt de zwemstei ger van Dreischor geopend. Dat ge beurt onder meer met de voorstel ling Dolfinarium van theatergroep Hilaria en muziek van Liever Ier As Tuus. Het feestje speelt zich af langs de vlaggenlijn die de route tussen dorp en zwemsteiger markeert. De drie kilometer lange lijn die tussen Ring en het strandje aan de A. Oudsweg is gespannen, tekent de inspanningen die verricht zijn om het strandje bij Dreischor op te knappen. De vlaggen zijn ver kocht aan particulieren en bedrij ven om het benodigde geld (ruim 7500 euro) bij elkaar te krijgen. In woners van Dreischor hebben de vlaggen zelf geknipt, gestikt en aan lijnen genaaid. Het programma begint zaterdag om 13.00 uur in de kerk. Om 14.00 treedt theatergroep Hilaria op bij de familie Van Gastel aan de Blin- deweg. Om 16.00 uur: opening stei ger bij het strandje, met aanslui tend gezellig samenzijn. Het laat ste stukje fietsen langs de vlaggen lijn gebeurt onder begeleiding van Crescendo. Bij beschikking van de Kantonrechter te Terneuzen d.d. 22 juni 2011 is S.A.M. d'Hooghe, geboren te Sint Jansteen op 8 juni 1993, wonend te Wilhelminastraat 63, 4564 AD Sint Jansteen onder curatele gesteld met benoeming van W.E.J. d'Hooghê en E.T.M. d'Hooghe-van Vlieberghe, Wilbelminastraat 63, 4564 AD Sint Jansteen tot curator/curatrice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40