341 sport Afgeladen Outdoor Zeeland Profclubs in Zeeland Lavrijssen naar EK onder 23 jaar in Italië Trainingskampen Wedstrijden in Zeeland woensdag 29 juni 2011 Ook dit jaar komen er weer tal van profclubs naar Zeeland. Sommige houden er een trainingskamp, andere spelen een oefenwedstrijd in de provincie. periode standplaats plaats van training datum locatie wedstrijd zat 2 juli Tholen Tholense Boys - Volendam zat 9 juli Middelburg Zeeuws elftal - FC Twente don 14 juli Oosterland Schouws elftal - NAC Breda vrij 15 juli Clinge Clinge - Waasland-Beveren zat 16 juli Yerseke Zeeuws elftal - NAC Breda din 26 juli Burgh-Haamstede Schouws elftal - Sparta Goes Goes-Jong Ajax don 28 juli Oostkapelle Oostkapelle - Jong Ajax Willem Adriaansens foto's ANP door Luciën Roelandt door René van Stee MIDDELBURG - Birgit Lavrijssen uit Kapelle is geselecteerd voor het Eu ropees kampioen wielrennen op de weg voor vrouwen onder 23 jaar. Het kampioenschap wordt op zaterdag 16 juli gereden in het Itali aanse Offida. Haar teamgenotes in de beloftenploeg zijn Chantal Blaak, Lucinda Brand, Amy Pie- ters, Anne de Wildt, Esra Tromp, Birgit Lavrijssen, Anna van dêr Breggen en Annelies Visser. Het wordt het vierde EK-optreden van Lavrijssen. Vorig jaar eindigde ze in Ankara op de 46e plaats. Ter voorbereiding op het EK rijdt de Nederlandse selectie de Ronde van Italië voor vrouwen. De Beve- landse rekent in Offida op een slij tageslag. „Het is een parkoers met veel hoogteverschil. Dat ligt me normaal gesproken redelijk, maar Birgit Lavrijssen het wordt ongetwijfeld erg zwaar." De ziekte van Pfeiffer verstoorde Lavrijssens voorbereiding op het seizoen. Pas vanaf februari kon ze voluit trainen. Desondanks is de Kapelse niet ontevreden over haar prestaties tot dusverre. Lavrijssen won dit jaar in Waarschoot. Ook waren er tweede plaatsen op het districtskampioenschap tijdrijden en in Nieuw-Vossemeer. Verder was er een derde plaats in Bladel. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Tien da gen lang staat Manege de Kroo in het teken van Outdoor Zeeland. Morgen bijten de springruiters het spits af De jumping wordt zondag afgesloten een wedstrijd van de KNHS Hartog Lucerne Trophy voor ponyruiters. Vanaf woensdag 6 tot en met zondag 10 juli nemen de dressuurruiters bezit van de ac commodatie aan de Boomdijk in Nieuw- en Sint Joosland. Martin de Kroo van Stichting Hip pische Sport Zeeland beschouwt de wedstrijd om de Hartog Trop hy als het klapstuk van de zesde editie van het evenement. „Met de toewijzing van die wedstrijd heb ben wij de primeur in Zeeland. De beste vierentwintig ponyruiters van Nederland, die ook op interna tionale wedstrijden in het buiten land al hun sporen hebben ver diend, komen aan de start. Een mooiere afsluiting van de jumping kun je je niet wensen. Wij zien de ze toewijzing ook als een erken ning van ons concours." Ook voorafgaand aan deze compe titiewedstrijd rekent De Kroo op topsport. „De basisrubrieken van B tot en met ZZ zitten overvol. Donderdag moeten we al een uur vroeger beginnen dan gepland. Ze komen werkelijk uit alle hoeken van het land. Ook veel nationale subtoppers die onze wedstrijd als een goede voorbereiding zien op het grote werk van hun jonge paar den." De Zomer Jackpot Jumping voor de klasse L en M ziet De Kroo als hoogtepunt van de basisrubrieken. „Er zijn hier extra hoge geldprij zen te verdienen. En het verleden heeft ons geleerd dat daar met het mes tussen de tanden om wordt gestreden." Het springen voor paar den wordt zaterdag afgesloten met de nationale rubrieken, met als topnummer De Grote Prijs Out door Zeeland. De winnares van de vorige editie Roosje Brouwer wordt weer getipt als grote kans hebber. Maar er liggen meer ka pers op de kust. Jack Ansems (win naar van de Grote Prijs Indoor Nieuwland afgelopen winter) en international Vincent Voorn, om er maar enkele te noemen, zullen ongetwijfeld een gooi doen naar de felbegeerde hoofdprijs. De belangstelling voor de dressuur noemt De Kroo abnormaal. „Die is verdubbeld ten opzichte van vo rig jaar. Voor een aantal klassen be staat er zelfs een lange wachtlijst. Ook hier komen ze vanuit het he le land. Velen blijven zelfs vier da gen overnachten om elke dag te kunnen starten." Nieuw bij de dressuur zijn de wed strijden om de Subli Cup voor jon ge paarden. De Grand Prix, de Grand Prix Special en de kür op muziek lichte tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34