321 sport Van de Velde met goed gevoel Ruime steun voor fusie AZVV en Axel Motorcrossers rijden voor het goede doel Atleten voor niks naar Boulevardloop De Stormvogel viert veertigjarig bestaan Dallinga uitgeschakeld bij wereldbeker Porto Wennemars naar achtervolgingsteams THERMPHOS CHALLENGER ZEELAND Bernice van de Velde maakt het in de eerste ronde de als eerste geplaatste Julia Cohen behoorlijk moeilijk. De Amerikaanse wint met 6-0 7-5. woensdag 29 juni 2011 SWB MIDDELBURG Op het Scheldecircuit in Ril- land-Bath worden zaterdag een mo torcrosswedstrijden verreden ten bate van het onderzoek naar medi cijnen tegen de gevreesde spierziek te van Duchenne. Het initiatief is afkomstig van Ronny Cornelisse uit Lewedorp. Hij heeft een familie lid met deze dodelijke spierziekte. Onder anderen Marco Stallman zal in Rilland zijn opwachting maken. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur. In september wordt er ook een grote Europese mountainbiketocht ten bate van dit goede doel gereden. IJZENDIJKE De Boulevardloop in IJzendijke is gisteravond afgelast. Vanwege het verwachte noodweer achtte de or ganisatie van het loopevenement het niet verantwoord om de lopers en loopsters op pad te sturen. De wedstrijd in IJzendijke maakt deel uit van de serie zomerlopen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Die reeks gaat volgende week dinsdag verder in Retranchement. Daarna staan nog lopen in Groede, Nieuw- vlïet, Zuidzande en Cadzand-Bad op het programma. VLISSINGEN Zwemvereniging De Stormvogel uit Vlissingen viert dit jaar het veertigjarig bestaan. Ter gelegen heid van dit achtste lustrum is het zaterdag vanaf 19.00 uur feest in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Leden en oud-leden zijn van harte welkom. Opgave is nog mogelijk via www.zvstormvogel.nl De Stormvogel is in 1971 ontstaan uit een fusie van de Souburgse Zwemvereniging en De Zeehond uit Vlissingen. De thuisbasis van de club is het Vrijburgbad. MATOSINHOS Meerten Dallinga uit Sluiskil kwam in de eerste kwalificatieron de van het wereldbekertoernooi in Porto drie caramboles tekort voor de volgende ronde. De inwoner van Sluiskil verloor zijn eerste par tij met 2-1 van de Belg Benoni Del- vaux. Zijn tweede partij won hij met dezelfde cijfers van de Portu gees Joao Silva. Had hij met 2-0 ge wonnen, dan was hij doorgeweest met een beter moyenne. Nu mocht de Portugees verder, omdat die een beter setsaldo overhield. RIJSWIJK Erben Wennemars en VU-weten- schapper Jos de Koning gaan deel uitmaken van de begeleidingsstaf van de nationale achtervolgings- ploegen. Bronnen hebben dat be richt gisteren bevestigd. Schaats bond KNSB maakt vandaag de sa menstelling van.de staf bekend. Na het mislukte optreden van de achtervolgingsploegen bij de Spe len van Vancouver koos schaats bond KNSB voor een andere aan pak, waarin geen rol meer is wegge legd voor bondscoach Wopke de Vegt. De temperatuur op het centrecourt van tennisbanen in Middelburg liep gisteren op naar 32 graden Celsius. Bernice van de Velde uit 's-Gravenpolder kon het in Middelburg niet bolwerken tegen de als eerste geplaatste Julia Cohen. foto Lex de Meester door Aector Dooms AXEL - Niets staat een fusie tussen de voetbalclubs AZW en Axel nog in de weg. Gisteren stemden de leden van beide clubs in het cul tureel centrum De Halle in Axel in grote meerderheid voor de fusie. De stemming werd afzonderlijk ge daan. Bij zaterdag-derdeklasser AZW stemden 128 leden voor de fusie en tien tegen. De uitslag bij zondag-derdeklasser Axel was 89 voor en twaalf tegen. Nu er de zekerheid is van een Axel- se fusie wordt er eerst uit beide clubs een nieuwe commissie ge vormd die de plannen verder gaat uitwerken. „De definitieve plan nen worden eind dit jaar aan de le den ter goedkeuring voorgelegd", zei Ronny van de Velde, voorzitter van Axel en groot voorstander van de fusie. Als alles volgens schema verloopt kan de fusieclub in het seizoen 2012-2013 starten. De verwachting is dat het eerste team van de nieuwe voetbalvereni ging in het zaterdagvoetbal zijn de buut zal maken, maar volgens Van de Velde is dat nog geen zeker heid. „Daarover moet nog apart ge stemd worden. Daaraan gaat de nieuwe commissie werken." Eer der fuseerden de jeugd van de zon dag- en zaterdagclub. Zij spelen on der de naam JVAB (Jeugd Voetbal Axel Breed) in competitie. De plannen voor een nieuwe ac commodatie (kosten bijna 3,3 mil joen euro), mogelijk aan de rand van Axel, zijn al opgenomen in de begroting van de gemeente Ter- neuzen. Het gemeentebestuur wil hiervoor 2,3 miljoen beschikbaar stellen. De investering stuit echter op veel weerstand van oppositie partijen in de gemeenteraad. BILJARTEN Driebanden groot. Wereldbeker Matosin- hos. Eerste kwaiifïcatieronde: Meerten Dallin- ga-Benoni Delvaux (Bel) 1-2 (9-15,15-9, 7-15) 0.584-0.722; Meerten Dallinga-Joao Silva (Por) 2-1 (15-7, 12-15,15-11)0.777-0.622. Dallinga uitgeschakeld. Driebanden groot. Kees Verbeek koppeltoer- nooi. Derde ronde: Ad Koorevaar/Peter Raas (35)-Wim de Kok/Arjo Hollestelle (27) 15-27, 39; Phuq Nguyen/Pierre van den Berg (20)-Ri- nus Kramer/Martin Steketee (23) 20-19, 54; Piet van Essen/Nico Peeters (23)-Jan de Jonge/ Wim Zandee (17) 23-9, 44. Driebanden klein. Vierde ronde: Nico Domisse/Leo Leijs (22)-Bram de Waard/Frans de Koek (40) 22-24, 42; Nico Peeters/Harrie van Hemert (30)-Kees Bouwman/Rob van Lin den (37) 22-37, 54. CRICKET Aberdeen. Eendaagse interland, 50 overs. Schotland-Nederland 2-0. Schotland 255/8, Nederjand 240 all out. Schotland wint met 15 runs. SCHAKEN Boxtel. NK. Mannen, derde ronde: Spoelman - Brandenburg 1-0, Ernst - Janssen 1-0, l'Ami - Swinkels 0-1, Sokolov - Giri 1/2-1/2, Nijboer - Smeets 1/2-1/2. Stand: 1. Spoelman 3, 2. Ernst, Smeets, Giri 2, 5. Sokolov, Swinkels 1,5, 7. Nijboer, Brandenburg 1, 9. l'Ami, Janssen 0,5 Vrouwen, derde ronde: Haast - Middelveld 1-0, Volkers - Hortensius 0-1, Peng - Van Weer- sel 1-0. Stand: 1. Peng, Haast 3, 3. Hortensius 1,5, 4. Van Weersel, Middelveld, Volkers 0,5. SCHIETINGEN Heinkenszand: 1e hoofdvogel en 1e kal J.de Jonge (Heinkenszand), 2e hoofdvogel en 1e zij vogel C.de Jonge (Heinkenszand), 3e hoofdvo gel Sj.Raaas (Kwadendamme), 2e zijvogel J.Rep- kes (Kwadendamme), 3e zijvogel P.Flipse (Ter- neuzen), 4e zijvogel en 5e kal J.Kopmels ('s-Gravenpolder), 2e en 6e kal P.Maat ('s-H.Kinderen), 3e kal P.Nagelkerke ('s-Heeren- hoek), 4e kal A.Kopmels ('s-Gravenpolder). TENNIS Londen. Wimbledon. Vrouwen, kwartfinales: Sjarapova (Rus/5) - Cibulkova (Slw/24) 6-1 6-1, Kvitova (Tsj/8) - Pironkova (Bul/32) 6-3 6-7 (5) 6-2, Lisicki (Dui) - Bartoli (Fra/9) 6-4 6-7 (4) 6-1. WIELRENNEN Waod-wedstrijden. Wachtebeke. Categorie A: 4. Jimmy de Bruin (Sint Jansteen). Cat. C: 2. Peter Mol (Kapelle), 8. Rudi Rabout (Oost burg). Cat. D: 5. Ko Harms (Zuiddorpe). Cat. E: 1. Wim de Waal (Axel). Cat. G+++: 2. Edward Batersby (Vlissingen). Lochristie. Categorie B: 4. Danny Schaut (Sas van Gent). Cat. D: 10. Ko Harms (Zuiddorpe). Cat. E: 3. Wim de Waal (Axel). Cat. G+: 10. Ko Tolhoek (Yerseke). Cat. G+++: 7. Edward Ba tersby (Vlissingen). Gavere. Categorie D: 6. Ko Harms (Zuiddor pe). Cat. G+++: 5. Edward Batersby (Vlissin- gen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32