sport 129 bij hebben laten herleven Lionel Messi wil ook harten van Argentijnen veroveren Kloetinge-Hoek al op vierde speeldag 4 Mexico schorst acht man Raad akkoord met deal PSV ■EGON woensdag 29 juni 2011 foto Robin van Lonkhuijsen de vraag of hij zich bij het eerste elftal om de verdedigers bekom mert, of bij Jong Ajax of bij de 'El Hamdaoui mag weg als een club betaalt wat wij willen hebben' Frank de Boer jeugd." Stam speelde bij Ajax en hij is assistent-trainer bij FC Zwol le, waar hij wil blijven werken. De Boer verwacht dat FC TWente en PSV het komende seizoen op nieuw de concurrenten van Ajax zijn in strijd om de titel. „Twente heeft in Theo Janssen de beste spe ler verloren aan ons, maar de selec tie is sterk en Co Adriaanse is een goede trainer. PSV is ook sterk, ze ker als het lukt om Dries Mertens en Kevin Strootman in te lijven." Verder was De Boer gelukkig met het feit dat Ajax door de dertigste landstitel is gevrijwaard van het spelen van voorrondes voor de Champions League. „Ik wil door gaan met het proces dat we vorig seizoen hebben ingezet. Met goed positiespel moet Ajax de tegenstan der de wil opleggen." Schietles Theo Janssen en Frank de Boer kwamen er gisteren niet uit in de strijd om wie de beste traptech- niek heeft. De nieuwe aanwinst van Ajax vond dat zijn passes en schoten strakker waren dan die van zijn trainer. „Op dit moment is mijn trap zeker beter", begon Janssen stoer, „ik denk dat Frank wat meer gevoel had. Die van mij is wat strakker en harder." De Boer ging direct in de tegen aanval. „Ik had vroeger ook een aardig strakke pass. Ik zal Theo de komende trainingen nog wel even iaten zien hoe je dat doet." Janssen is naar eigen zeggen fit te ruggekeerd van vakantie. In het ver leden was dat we) eens anders, „ik moet nog wel hard aan de bak, maar ik ben fitter dan vorig jaar. Je wil je toch goed presenteren bij een nieuwe club." BUENOS AIRES - Geliefd in Barcelo na, maar nog niet uit de schaduw van Diego Maradona in Argenti nië. Lionel Messi wordt door voet balfans over de hele wereld op han den gedragen, maar uitgerekend in eigen land heeft nog niet iedereen hem in de harten gesloten. Dat zal anders worden als de beste voetbal ler ter wereld Argentinië komende maand de Copa America bezorgt. De aanhangers van de 'Albiceles- tes' snakken na achttien jaar name lijk weer naar een grote prijs. Argentinië won in 1993 voor het laatst een toernooi, de Copa Ame rica in Ecuador. Sindsdien moeten de Zuid-Amerikanen ondanks een arsenaal aan topspelers altijd ge noegen nemen met een plek in de schaduw van aartsrivaal Brazilië. Ook Messi, die met Barcelona al ja renlang grossiert in prijzen, heeft Argentinië nog niet aan succes kunnen helpen. Vooral daarom verliest hij in zijn vaderland op dit moment de vergelijking met Mara dona, die Argentinië in 1986 bijna in zijn eentje de wereldtitel bezorg de. In Buenos Aires en omstreken wordt Messi nog vooral gezien als MEXICO-STAD - De Mexicaanse voet balbond heeft gisteren acht inter nationals een schorsing van zes maanden opgelegd. De spelers zou den zich onlangs hebben misdra gen in een hotel in Quito, de hoofdstad van Ecuador. Ze mogen niet meedoen aan het toernooi om de Copa America, dat vrijdag in Argentinië begint, en hebben bovendien ieder een boete van zo'n 3000 euro gekregen. Het gaat om de spelers Israel Jime nez, Nestor Vidrio, David Cabrera, Jorge Hernandez, Jonathan dos Santos, Marco Fabian, Javier Cor tes en Nestor Calderon. Zij zouden volgens Mexicaanse media afgelo pen zaterdag prostituees hebben uitgenodigd op hun hotelkamers een kind van Barcelona, die dank zij de aanwezigheid van andere toppers als Xavi en Andrés Iniesta kan uitblinken. De dribbelkoning uit Santa Fé stak op dertienjarige leeftijd de Atlantische Oceaan over om zijn geluk te beproeven in Ca- talonië. Nu, elf jaar later, wordt hij door velen gezien als de beste voet baller ter wereld. Behalve in Argen- Twee recordhouders Argentinië heeft net als Uruguay veertien keer de Copa America ge wonnen. Brazilië, de winnaar van de laatste twee edities, heeft acht titels. Paraguay en Peru wonnen het toernooi voor landen uit Zuid-Amerika twee keer, Bolivia en Colombia één keer. Sinds 1993 mo gen twee landen van buiten Zuid-Amerika meedoen aan het voetbalevenement. Ditmaal zijn dat Mexico en Costa Rica. Van de laatste vijf edities won Bra zilië er vier. Het toernooi om de Copa America werd in 1916 voor het eerst gehouden, met Uruguay als winnaar. in Quito. Deze jongelingen behoor den niet tot de Mexicaanse selectie die afgelopen week het toernooi om de Gold Cup won. Bondscoach José de la Torre riep acht nieuwe spelers op die zich zo snel moge lijk in Argentinië moeten melden. Mexico speelt zijn eerste wedstrijd op 4 juli tegen Chili. Mexico werd onlangs al opge schrikt door een dopingaffaire waarbij vijf internationals zijn be trokken, onder wie PSV'er Francis co Rodriguez. Zij testten voor aan vang van de Gold Cup positief op de verboden stof clenbuterol, ver moedelijk door het eten van 'be smet' vlees. Deze vijf spelers zijn voorlopig nog geschorst in afwach ting van nader onderzoek. tinië. „Ik sta daar altijd ter discus sie omdat we helaas nog niets heb ben gewonnen met de nationale ploeg", zei Messi onlangs. De 24-jarige held van Barcelona kreeg tijdens de voorbereiding op de Copa America in Buenos Aires lauwe reacties van de fans. „Hier houden ze nog niet zo van me als in Barcelona. Hopelijk komt dat nog", aldus Messi. Op zijn ranke schouders rust de komende weken een zware taak. In de laatste twee edities van de Copa America moest Argentinië buigen voor Bra zilië, iets dat in eigen land niet mag gebeuren. De nieuwe bondscoach Sergio Ba tista, opvolger van Maradona, weet dat de druk op Messi en diens ploegmaats groot is. „Dat moeten we echter vergeten en ons focussen op de steun die we krij gen van de fans", aldus Batista. „We moeten niet denken dat we de Copa al hebben gewonnen voordat het toernooi is begon nen." Als Messi erin slaagt zijn land op 24 juli de Copa America te bezorgen, wordt hij ongetwijfeld alsnog in alle Argentijnse harten gesloten. EINDHOVEN - De gemeenteraad van Eindhoven heeft gisteravond inge stemd met het voorstel om PSV te helpen door 49 miljoen euro te le nen en met dat geld de grond on der het stadion en trainingscom plex van de club te kopen. Het plan kreeg steun van 29 van 43 raadsleden. Onder meer coalitie partij Groen Links en enkele indivi duele leden van de coalitiepartijen PvdA en WD stemden tegen. PSV ontvangt een bedrag van on geveer 44 miljoen euro ineens. Vijf miljoen euro keert de gemeen te over de komende tien jaar uit. PSV gaat de grond van de gemeen te huren voor 2,3 miljoen euro per jaar. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De derby tussen Kloetinge en Hoek in de hoofdklas se B van het zaterdagvoetbal wordt al op de vierde speeldag ge speeld. De rivalen ontmoeten el kaar op zaterdag 24 september op het Wesselopark in Kloetinge. Hoek begint de competitie op 3 september met een loodzware thuiswedstrijd. De Zeeuws-Vlaam- se formatie opent tegen ASWH. De Zuid-Hollandse opponent heeft zich danig versterkt en aast op promotie naar de topklasse. Kloetinge reist op de openingsdag af naar Heerjansdam. Een week later (10 september) wacht Hoek de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis en speelt Kloe tinge voor eigen publiek tegen Scheveningen. Het programma van de eerste speel ronden is: Zaterdag 3 september: Hoek-ASWH, Heerjansdam-Kloetinge, Achilles Veen-Zwaluwen, LRC Leer- dam-Excelsior M., Nieuw Lekker- land-Kozakken Boys, Scheveningen-Ni- vo Sparta, XerxesDZB-RWH. Zaterdag 10 september: ASWH-Achil- les Veen, Excelsior M.-Hoek, Kloetin- ge-Scheveningen, Kozakken Boys-Xer- xesDZB, Nivo Sparta-LRC Leerdam, RWH-Heerjansdam, Zwaluwen-Nieuw Lekkerland. Zaterdag 17 september: Achilles Veen-Excelsior M., Heerjansdam-Xer- xesDZB, Hoek-Nivo Sparta, LRC Leer- dam-Kloetinge, Nieuw Lekkerland-AS- WH, Scheveningen-RWH, Zwalu wen-Kozakken Boys Zaterdag 24 september: ASWH-Zwalu- wen, Excelsior M.-Nieuw Lekkerland, Kloetinge-Hoek, Kozakken Boys-Heer- jansdam, Nivo Sparta-Achilles Veen, RWH-LRC Leerdam, XerxesDZB-Sche- veningen. Wederom Kitova De Tsjechische tennisster Petra Kvitova heeft voor het tweede jaar op rij de halve finales van Wim bledon bereikt. De nummer acht van de plaatsingslijst was dinsdag in de kwartfinale een maatje te groot voor Tsvetana Pironkova uit Bulgarije: 6-3 6-7 (4) 6-2. De 21-jarige Kvitova moest vorig jaar in de halve finale buigen voor de latere winnares Serena Willi ams. Pironkova bereikte afgelopen jaar ook de halve finale, maar ver loor daarin van Vera Zvonareva uit Rusland. De vierde halve finaliste is de Wit-Russische Victoria Azarenka. De nummer vier van de plaatsings lijst versloeg eenvoudig Tamira Paszek uit Oostenrijk. De setstan den waren 6-3 6-1. Azarenka kwam op Wimbledon nooit verder dan de kwartfinale. Die fase bereik te zij in 2009. Vorig werd de Oost-Europese in de derde ronde uitgeschakeld. Azarenka strijdt te gen Kvitova om een finaleplaats. Sabine Lisicki is dolgelukkig na haar zege op Marion Bartoli in de kwartfina le van het vrouwenenkel op Wimbledon. foto Anja Niedringhaus sdsdas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29