Bij Domburg ruim baan voor 221 zeeland Vlak voor deadline Kruising bij Koepoort contract schouwburg veiliger voor fietsers Zomeravondconcert van Onda en OKK Gratis pendelbus op Noord-Beveland Workshop thriller schrijven in de bieb woensdag 29 juni 2011 W RITTHEM Brassband ONDA uit Ritthem en Brassband OKK uit Westkapelle ge ven vrijdagavond een zomeravond concert op camping 'Karnemelks- hoek aan de Barentsweg in Rit them. De brassbands staan onder leiding van hun dirigenten Arian de Visser en Ronny de Rooij. De beide bands brengen een afwis selend programma ten gehore. Het openluchtconcert op de cam ping begint om 19.30 uur. De toe gang is gratis. Bij slecht weer gaat het concert niet door. WISSENKERKE De Noord-Beveland Express, de gra tis pendelbus op Noord-Beveland, begint vrijdag 7 juli aan een zomer seizoen van zeven weken. De bus doorkruist vier keer per dag het ei land en doet daarbij dorpen, ver- blijfsaccomodaties en attracties op het eiland aan. De volledige ronde duurt twee uur. De chauffeur treedt op als gids. De busdienst is opgezet door de ondernemers om toeristen te verleiden om rond te kijken op het eiland. De bus is in bedrijf van 12 juli tot en met 26 au gustus, maar rijdt niet op maandag. Bij beschikking van de Kantonrechter te Terneuzen d.d. 22 juni 2011 is S.A.M. d'Hooghe, geboren te Sint Jansteen op 8 juni 1993, wonend te Wilhelminastraat 63, 4564 AD Sint Jansteen onder curatele gesteld met benoeming van W.E.J. d'Hooghe en E.T.M. d'Hooghe-van Vlieberghe, Wilhelminastraat 63, 4564 AD Sint Jansteen tot curator/curatrice. VLISSINGEN De Vlissingse schrijver John Bro- sens doet morgen mee aan een workshop 'Thriller schrijven' in bi bliotheek 't Spui in Vlissingen. Aan vang 19.30 uur. Brosens leest voor uit eigen werk. Zijn verhaal 'Wif, gepubliceerd in de verhalenbundel 'Stille getuigen' van de Maand van het Spannende boek, komt aan bod en ook 'Duijkers dossiers', over een moord op de Vlissingse boulevard. De workshop begint om 19.30 uur en kost 2,50 voor leden, 5,00 voor niet-leden. Kaarten zijn te koop aan de balie van Bibliotheek 't Spui. Uit het exploot d.d. 24-06-2011 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de Coöperatieve Rabobank Hulst U.A., geves tigd en kantoorhoudend te Hulst, aan Ivan Bedrich, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 24-06-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl De Domburgsche Golf lijkt nu eindelijk aan uitbreiding toe. Compleet met een vijf sterrenhotel, appartemen ten en villa's. Dok al stuit dit in Domburg nog steeds op ernstige bedenkingen. door Henk Postma Domburgs Stadsraad heeft er nog steeds gro te moeite mee. Maar de strijd lijkt al beslist: de landerijen richting Westkapelle worden omgespit tot parkgebied voor verblijfsrecreatie. Een-vijfsterrenhotel, uitbereiding van de golfbaan, appartementen en villa's. Dat zijn de belangrijkste ingrediënten van een plan dat de ze maand na drie jaar stilte ineens weer in een stroomversnelling is geraakt. Al die tijd was het wachten op een duidelijk besluit van de Domburg sche Golfclub. Dat ligt er nu. De le denvergadering ging deze maand in ruime meerderheid met de hoofdlijnen van het plan akkoord. Het Veers gemeentebestuur wil er nu geen gras meer over laten groeien. Vandaag al praat wethou der René Molenaar met projectont wikkelaar Ko van Garderen over verdere stappen. Er is inmiddels wel wat aan het plan gesleuteld. Aanvankelijk was het de bedoeling om behalve een hotel en 30 appartementen ook nog 57 villa's te bouwen. Dat wor den er nu wat minder. Er staan nu niet 57, maar 36 buitenverblijven op de rol. Daarmee lijkt een compromis be reikt. In 2008 stuitte het plan van de projectontwikkelaar nog op een veto van het college van B en W. Dat sprak niet alleen van een 'onaanvaardbare verstening', maar ook van een 'onacceptabele verho ging van de recreatieve druk'. De gemeenteraad dacht daar toen an ders over. Drie partijen, WD, CDA en SGP bleken zo van het plan gecharmeerd dat ze de toen malig PvdA-wethouder Jan Bostel aar opdracht gaven zich soepeler op te stellen. Ze gaven hem de boodschap mee het met de project door Theo Gieie MIDDELBURG - De handtekeningen onder de overeenkomst die de overgang van de Middelburgse stadsschouwburg naar Theater BV regelt, zullen vrijdag worden gezet. Dat is de dag voordat de oude ex ploitant, Theater Exploitatie Zee land, ophoudt te bestaan. Dat zei wethouder Albert de Vries gisteravond in de commissie Alge meen Bestuur. Hij erkende dat het vervelend is dat de overeenkomst pas 'op de valreep' wordt onderte kend. In januari al waren de voor waarden bekend en stond 1 juli vast als overgangsdatum. Reden ontwikkelaar op een akkoordje te gooien, liefst binnen een halfjaar. Maar zo hard liep die niet. Bij de vorming van het nieuwe col lege van B en W, na de gemeente raadsverkiezingen, kreeg de nieu we CDA-wethouder René Mole naar de klus op zijn bordje. De fractie van PvdA/GroenLinks slik te toen de aanvankelijke bedenkin gen in. Die partij ging er zelfs mee akkoord het 'Domburgsche Golf- project' op te nemen in een lijst van zes grote, met voorrang uit te voeren projecten. Wat de Domburgsche Golfclub be treft, klinkt daarvoor nu het start sein. „Het is een traject van nog zijn de langdurige besprekingen tussen Theater BV van Frans Lie- vens en eigenaar TCN van de mu sic hall, tegenwoordig Zep Dome geheten. De gemeente wil dat Lie- vens dit gaat doen om geen con currerende podia te krijgen en om het Zep een impuls te geven. ChristenUnie-raadslid Evert Herin ga zette gisteravond grote vraagte kens bij de gang van zaken. Aller eerst klonk hem 'intentieovereen komst' te vrijblijvend in de oren en wat als Lievens er deze week onverhoopt niet uitkomt met TCN. De Vries vond Heringa's voorstelling van zaken niet juist. „Er liggen spijkerharde afspraken." een aantal jaren, waarin nog van alles kan gebeuren. Maar gezien de plannen en cijfers is het voor onze club een financieel haalbare zaak", zegt voorzitter Theo van de Poel. Dat betekent dat zijn golfbaan kan worden uitgebreid van negen naar achttien holes. De club moet daar voor de Schelpweg oversteken. Aan de overkant wordt dan een tweede lus van negen holes aange legd, met bij het oversteekpunt een nieuw clubgebouw. Daarmee komt een wens in vervulling die al in 1914, bij de aanleg van de golf baan, werd uitgesproken. Projectontwikkelaar Van Garderen Dekker kocht ten zuiden van door Theo Giele MIDDELBURG - Het veiliger maken van de kruising op het Molenwa ter bij de Koepoort in Middelburg is het eerste onderdeel dat wordt uitgevoerd in het kader van het project Bike Friendly City. Vandaag gaat aannemingsbedrijf De Voogd aan de slag. De kruising bij de Koepoort ligt in een drukke fietsroute van de noordelijke wij ken van de stad naar het centrum. Verkeer komend vanaf de richting Nieuw Middelburg en Koepoort laan blijft voorrang houden op het verkeer vanuit de Nieuwe Ooster- sestraat en vanuit de richting van Domburg in totaal 70 hectare land bouwgrond om er recreatiegebied van te maken. Van Garderen bena drukte steeds dat het plan niet leidt tot 'verstening', maar juist tot meer groen. „Er wordt slechts drie procent bebouwd. Daar zie je niets van", zei hij drie jaar geleden. Im mers, de appartementen en villa's worden omringd door 'heel veel groen en waterpartijen'. De projectontwikkelaar bood de gemeente daarnaast gratis grond aan voor de aanleg van een zuide lijke 'recreatieverdeelweg' en toon de zich zelfs bereid daar zonodig ook zelf geld in te steken. Maar dat is inmiddels van de baan, bevestigt de schouwburg. Het kruispunt, nu een grote vlakte, wordt wat ver smald zodat duidelijker wordt hoe de rijbanen lopen. Het werk bij de Koepoort gaat ruim twee weken duren. Voor de werkzaamheden hoeft de weg niet afgesloten te worden. In de voorbereiding van het werk zijn leden van de ver- keerswerkgroep binnenstad, de fietsersbond en de Vereniging On dernemers Middelburg betrokken. Middelburg heeft 1,5 miljoen subsi die gekregen van de Europese Unie om de stad fietsvriendelijker te maken. De gemeente wil over twee jaar de titel Beste Fietsstad in de wacht te slepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22