Zeeland PZC u 'Algemeen horecaverbod zou helpen' WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 POLITIE Uitgaansgeweld in Vlissingen wijkt niet af van andere Zeeuwse steden Generaties Vlissingers leerden de koprol van juf Celie ent maandag dinsdag Stichting promoot almanak Oranjesteden Okselfris Woensdag 29 juni 2011 Domburgsche Golf geeft ruim baan aan nieuw recreatiegebied Ontdekking Romeins badhuis onderstreept status Aardenburg Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep vlissingen - Incidenten zijn er wel, maar het uitgaansgeweld is in Vlissingen niet anders of erger dan elders in Zeeland. Dat zegt de poli tie na de vechtpartij van afgelopen weekeinde. Enkele horeca-ondernemers stel den na de vechtpartij dat de sfeer vaker grimmig is en dat het wach ten was op escalatie. De politie her kent zich niet in dat beeld, rea geert woordvoerder Alwin Don. Volgens hem was zaterdagnacht sprake van een 'incidentele groep' die voor het eerst in Vlissingen voor problemen zorgde. De onrust tijdens het stappen in Vlissingen is niet anders of erger dan die in andere steden, zegt Don. Ook de inzet en werkwijze van de politie wijkt niet af Dat af gelopen zaterdag bij de vechtpartij heel snel meer politieauto's aanwe zig waren, was volgens hem ook een normale procedure. „Zo doen we dat overal. Als via de centrale de melding komt dat er ergens iets aan de hand is, worden auto's die kant op gestuurd." Omdat de politie een ander beeld heeft van de situatie dan enkele ondernemers is de politie blij dat er morgen al een moment is om erover te spreken. Gemeente, hore ca en politie hebben dan een zoge noemd horeca-overleg. De politie hoopt dat daar verdere afspraken gemaakt kunnen wor den met gemeente en onderne mers om te komen tot een geza menlijke aanpak van de onrust die er wel regelmatig is. „Het is bij ons bekend dat een aantal jongeren in Vlissingen overlast veroorzaakt. Dat is een groep van minder dan tien personen. Zij hebben al een toegangsverbod voor sommige ho- reca-zaken. Maar in Vlissingen be staat geen algemeen horecaverbod. Ze kómen dus soms wel naar het centrum en hangen er een beetje rond." Volgens de politie zou een algemeen horecaverbod kunnen helpen. „We willen graag samen stappen zetten. Maar daar moet de horeca zelf het besluit toe nemen." De politie wil de bewuste groep jongeren de komende tijd wel be ter gaan volgen en ook een dossier aapleggen over wat ze voor over last veroorzaken. Don: „Pas daarna kan de burgemeester eventueel be sluiten tot een gebiedsverbod." Overigens benadrukt Don dat over last altijd kan voorkomen, ook als deze groep niet meer in het cen trum zou komen. VLISSINGEN - Er waren bloemen en tekenin gen voor juf Celie. De bekende Vlissingse gym- juf gaf gistermiddag definitief haar laatste tur- nles aan Vlissingse kleuters. Celie de Boe (65) stopt na 50 jaar en vele honderden lessen. Zij werd op haar zevende lid van de Vlissingse Turnvereniging (VTV) en begon met lesgeven toen ze 15 was. De club is onlosmakelijk met haar leven verbonden. In het verenigingsblad vertelt ze dan ook dat de gymzaal een soort tweede huiskamer voor haar is. Juf Celie turnt zelf ook nog iedere week en het uurtje jazz- dans slaat ze ook niet over. Ze werd vanwege al haar werk voor de vereniging in 1999 be noemd tot ere-lid. Ze blijft wel actief voor VTV. foto Izaak Verkeste Openingstijden Mortiere pa-wo 09:30 - 20:30 uur Jo-vr 09:30 - 21:00 uur za 09:00 - 17:00 uur Beste service, laagste prijs! 10 12:0017:00 NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 mmgsmmmmsssmsma Tip? redactie@pzc.nl middelburg - De nieuw opgerich te Stichting Oranje Zeeland gaat zich bezighouden met het promo ten van de Oranjeroute door Zee land. Vier Oranjesteden telt de pro vincie: Middelburg, Vlissingen, Veere en Sint-Maartensdijk. Het bestuur bestaat uit voorzitter Jan Geldof uit Vrouwenpolder, secreta ris Simone Lamain en penning meester Fred Oostrum. Als advi seurs hebben zitting genomen: Rei- nildis van Ditzhuyzen, Jan Thijsen en Joyce van de Kasteele. Met de temperaturen van de laatste dagen draaien airco's overuren, maar in dat Goese kantoor zijn waarden van rond de dertig graden zelfs voor de koelinstallatie te gortig. Het klimaat in de werkruimte is am per te temperen en het is dus puffen geblazen. Tel daarbij op dat de ramen óf slechts een klein eindje open kunnen óf helemaal en een welgemeend me delijden is niets te veel gevraagd. Toen de kantoorklerken onlangs weer gebukt gingen onder tropische temperaturen op de burelen, ver spreidde zich ineens een wee'ige lucht door de ruimte. Eén van de vrouwelijke medewerk sters, gehuld in een zomers jurkje, bracht bezorgd haar reukorgaan rich ting oksel. Maar al gauw kwam de aap uit de mouw. Als het warm is kun je beter iets warms drinken dan iets kouds, en dus had één van haar collega's een kopje uiensoep bereid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21