Een vtrancLtcrei Ben zteiven^ei Een btficLerkar Een kxrebtaA Een wincUdienm Een parabol QQQ dinsdag 28 juni 2011 De één grist een handdoekje, een flesje zonnebrandcrème en een boek mee, de ander neemt zowat z'n hele hebben en houwen mee naar het strand. Het scheelt ook of je in je eentje even lekker twee uurtjes gaat zonnebaden of dat je met heel je gezin een dagje strand doet. Kortom: ik ga naar het strand en neem mee... Dennis Rijsbergen Wil je een beetje comfortabel zitten op het strand, dan ruil je het badlaken in voor een strandstoel. Je hebt strandstoeltjes die lijken op een opvouwbare campingstoel met afgezaagde poten. De zitting is meestal van polyester. Voordeel is dat ze licht en compact zijn en dus kun je ze gemakkelijk meedragen of in de bolderkar zetten. Bovendien is het zitcomfort redelijk. Al naar gelang de kwaliteit betaal je voor een opklapbaar aluminium stoeltje tien tot vijftig euro. Ga je op pad met kleine kinderen of zoek je een handige manier om al je spullen over de duinen te krijgen, dan scheelt een bolderkar je een hoop sjouwwerk. Er is zelfs een bolderkar op de markt die je kunt opvouwen en dus eenvoudig in een fietstas kunt meenemen. Het is de Ulfbo Comfort. Het ding is tot een klein pakket in te klappen. Uitgevouwen beschikt de bolderkar over genoeg ruimte om bijvoorbeeld je strandtas en koelbox mee te nemen. Er zitten ook zachte kussens in, om je kroost comfortabel te laten zitten. De stof is scheurvast en waterafstotend. Solide bandjes zorgen ervoor dat de wagen ook op het strand nog goed rijdt. De Ulfo Comfort kost 449 euro. Meer informatie: www.ulfbo.de. In de vroege ochtend of na de middag wanneer er bijna geen mensen meer op het strand zijn, kan het heerlijk rustgevend zijn om eens een hengeltje uit te gooien. Voor het vissen vanaf het strand kun je dan het best een zeehengel gebruiken. Een prima zeehengel heb je al voor honderd euro. De Fast Forward serie van SPRO is populair bij beginners omdat er allerlei uitvoeringen zijn. De goedkoopste begint bij 45 euro, de duurste kost rond de tweehonderd euro. Meer over deze hengelserie is te lezen op www.spro.nl. Een koel drankje op een hete, zomerse dag op het strand, wie vindt dat nu niet geweldig? Niet iedereen heeft echter zin om met een lompe koelbox het strand over te sjouwen. Campingaz heeft daar iets op bedacht: de Fold n Cool koeltas. Deze opvouwbare tas heefteen stevig handvat en een verstelbare schouderriem. Je kunt in de koeltas negen 1,5 liter flessen meenemen. Met behulp van een Campingaz M30 koelelement, die je overigens apart moet aanschaffen, blijft de inhoud twaalf uur koel. De koeltas kost 17,95 euro, het koelelement kost 4,99 euro. Meer informatie is te vinden op www.campingaz.com. Als je dan eindelijk die duinen bent overge komen en het zweet staat op je voorhoofd, dan heb je waarschijnlijk weinig zin om nog met stokken in de weer te gaan om een windscherm op te zetten. Het windscherm Mitjana van High Peak biedt dan uitkomst. Het ding klapt namelijk zichzelf uit en is dan ook in een paar se conden klaar voor gebruik. Zonder enige moeite zitje dus zo uit de wind of uit de zon. De Mitjana kost 29,99 euro. Meer info: www.highpeakusa.com Een parasol is voor heel wat mensen onontbeerlijk als ze een hele dag naar het strand gaan. De meeste parasols hebben een kniksteel, waarmee je de parasol enigszins kunt verstellen. Wil je met de tijd meegaan? Dit jaar zijn de felle kleuren, vooral groen, in. Een goede parasol die ook enigszins tegen de wind kan, heb je al voor een euro ofvijftig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76