2o zeeland Studente onderzoekt Nieuwe lasertechniek voor leesbrildragers Ijs van Postcode Loterij Punkband Hard-Ons op podium The Lane Zoeken naar vleermuis in Zoete Vaart Dikke Banden Race op Wenswijkdag Tunnel half uur dicht door lekke band Abel Tasmanstraat wordt herbestraat Wedstrijd kersen spuwen bij Van Assche MERKPERSOONLIJKHEID Oud-Hulsterse onderscheiden met prijs Zwem4daagse Terneuzen van start Inloopavond over plannen Vermeerplein dinsdag 28 juni 2011 OOSTBURG De Australische punkband The Hard-Ons staat morgenavond in The Lane aan de Nieuwstraat in Oostburg. Het optreden is onder deel van een Europese tour van de groep. In het voorprogramma staat de Oost-Zeeuws-Vlaamse punkrock band Zebrapad. Het concert begint om 20.30 uur. Toegang kost 5 euro. HULST Staatsbosbeheer houdt donderdag een vleermuizenexcursie aan de Zoete Vaart bij Hulst. Dat gebeurt in het kader van het Europese Jaar van de Vleermuis. De trip duurt van 21.00 tot 22.30 uur en begint op de parkeerplaats van Reynaertland aan de Kreek- zoom. Aanmelden is niet nodig. Stevig schoeisel wordt aangeraden. ZUIDZANDE Wielervereniging Zeeuws-Vlaande- ren houdt zaterdag een Dikke Ban den Race in Zuïdzande. Kinderen uit groep 3 tot en met 8 kunnen zich inschrijven voor wed strijdjes op de eigen fiets. Een helm opzetten is verplicht; de orga nisatie heeft er eventueel te leen. Iedereen wint een prijsje. Opgeven via fremiro@zeelandnet.nl. De wedstrijdjes beginnen om •11.00 uur en vallen samen met de 'Wenswijkdag', waarbij allerlei acti viteiten worden gehouden op het sportveld aan de Loodijk. ELLEWOUTSDIJK De westbuis van de Westerschelde- tunnel was gistermiddag een half uur afgesloten, vanwege een lekke band van een oplegger. De opleg ger, waar een kraan op stond, stond voor de heuvel naar Terneu- zen en moest daarom worden weg gesleept. De tunnelbuis werd om streeks kwart voor twee afgeslo ten, om kwart over twee kon het verkeer weer doorrijden. HULST Het wegdek, de parkeervakken en de trottoirs in de Abel Tasman straat in Hulst verkeren in zodanig slechte staat dat ze moeten worden herstraat. De werkzaamheden aan de Abel Tasmanstraat beginnen op maan dag 4 juli. Naar verwachting is het karwei dan vrijdag 15 juli gereed. Als de weersomstandigheden ten minste meewerken. HENGSTDIJK Fruitwinkel Van Assche aan de Zuiddijk bij Hengstdijk houdt ko mende zaterdag een kersenpit- spuwwedstrijd. Er wordt vanaf 14.30 uur gespogen in vier leeftijdscategorieën: tot en met 5 jaar, 6 tot en met 8 jaar, 9 tot en met 12 jaar, 13 tot en met 16 jaar en 17 jaar en ouder. Winnaars zijn degenen die de pitten het verst weg spuwen. Zij winnen 'fruitige prijzen'. Aanmelden kan door te bellen naar 0114 681407 of te mailen naar winkelvanassche@zeelandnet.nl. oostburc - Het Binkhorst Eye Center in Oostburg gaat als eerste Nederlandse oogkliniek leesbrildra gers behandelen met een nieuwe ooglaserbehandeling: Supracor. Een groot deel van de 50- tot 65-ja- rigen die een leesbril dragen, kan baat hebben bij de Lasik-behandel- methode. De verwachting is dat ook mensen wier ogen eerder zijn gelaserd of dié een staaroperatie hebben gehad, kunnen worden be handeld met de nieuwe lasersoft- ware. Het Oostburgse oogheelkundecen- trum is er zo vroeg bij, omdat oog arts Fernand de Wilde betrokken was bij de onderzoeksfase van de nieuwe behandelingsmethode. De techniek is de afgelopen jaren uit gebreid onderzocht door een team van Europese topchirurgen onder leiding van de arts Jean-Jacques Chaubard uit Nice. Nadat het team van de Franse oog arts bewezen had dat de technolo gie veilig toepasbaar is, verkreeg de Supracor-ooglaserbehandeling het keurmerk,, waardoor specialis ten de techniek overal kunnen ge bruiken. Het Binkhorst Eye Center, verbon den aan de zorgkoepel ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, houdt bin nenkort op verschillende locaties in Zeeland informatieavonden over de nieuwe behandelmetho des voor oogcorrecties. sas van cent - De IJsprijs van de Nationale Postcode Loterij is deze keer gevallen in Sas van Gent. Alle inwoners van Sas van Gent die in de trekking van mei meespeelden met hun viercijferige postcode 4551, vallen in de prijzen. Het gaat in totaal om 1030 winnen de loten. Postcode Loterij heeft dat aantal ijsbekers van Ben 8c Jerry's voor de winnende deelnemende lotbezitters uit van Sas van Gent gereserveerd. De gelukkigen kun nen hun prijs ophalen van zater dag 2 juli tot en met zondag 17 juli bij Attent Goethals, Bernhard- straat 31, Westdorpe. Alle Sasse winnaars krijgen in de lopp van deze week een coupon thuisgestuurd. Bij inlevering van die coupon ontvangen ze de ijsbe- ker. door René Hoonhorst Haar baan bij Market- Response research consultancy heeft Evelien Dieleman er niet aan te danken. Haar presentatie en het feit dat ze cum laude afstudeerde, maakten al genoeg indruk. Maar het was wel leuk dat ze op de dag dat ze werd aangenomen de prijs voor beste marketingscriptie van de Rotter damse Erasmus Universiteit kreeg. Nu ze ook de landelijke prijs in de wacht sleepte, is haar werkgever wel trots, zoals www.marketrespon- se.nl onverbloemd' laat zien. Eve lien Dieleman, 25-jarige oud-in woonster van Hulst, maakte dan ook een bijzondere scriptie. De meeste opstellen en dissertaties lei den tot dooddoeners als 'verder onderzoek is gewenst' en zijn al leen voor wetenschappers interes sant. Maar Eveliens onderzoek le verde concrete aanbevelingen op, waarmee bedrijven hun voordeel kunnen doen. Ze onderzocht of twee bedrijven die samen een nieuw product ma ken dezelfde persoonlijkheid en uitstraling moeten hebben om suc ces te hebben. Of moeten ze als merk juist een verschillende per- Evelien Dieleman met de cheque voor de beste marketingscriptie van Nederland en Senseo, een goed voorbeeld van TERNEUZEN - Op de eerste avond van de Zwem4daagse van Zwem- en Polo club de Schelde kwamen 290 zwemmers naar het Terneuzense zwembad Vliegende Vaart. Deelnemers kunnen zich ook vandaag nog opgeven, om dat het vierdaagse zwemfestijn tot en met vrijdag duurt. Ze kunnen baan tjes trekken tussen 18.00 en 20.30 uur. foto Peter Nicolai clince - In gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge wordt don derdag 7 juli een inloopavond ge houden over het ontwerpbestem- mingsplan Vermeerplein. Tussen 18.30 en 21.00 uur kunnen belang stellenden zich laten informeren. Op het Vermeerplein wil Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen samen met een aantal partners een ge zondheidscentrum realiseren. Ook worden er zestien zorgapparte- menten gebouwd. Het bestem mingsplan moet dit straks juri- disch-planologisch mogelijk ma ken. De onderhandelingen over de invulling en de financiering van het gezondheidscentrum zijn in een afrondende fase.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64