Rood kunstproject zeeland 119 opruiming. Toch geen bouwverkeer door dorp START OPRUIMING Ld j^a JÉ i'T'TTyTT met heel veel keus NIEUWVLIET Vervoer duurt ook dagen korter Negen groepen Retranchement J|ra§N BIJ TMC KRUININGEN MET 3 EXTRA 29 JUNI, 30 JUNI EN 1 JULI TOT 22.00 UUR GEOPEND Speeddate-avond in stadscafé 't Gerecht Ondernemers houden rommelmarkt dinsdag 28 juni 2011 Mogen we nog wat rood?", was misschien wel de vraag die kunstenaar Brenda Baart het meeste voorgelegd kreeg. Het verbaasde haar niets. „Rood is dé kleur van kinderen", weet ze uit ervaring. totstandkoming van een rode roos op het fietsenhok, foto's Peter Nicolai lange vorststraat - goes msmssmmm door Martijn de Koning nieuwvliet - Bouwverkeer vanuit toekomstig vakantiepark Nieuw- vliet-Bad rijdt de komende dagen toch niet door Nieuwvliet-Dorp. Waterschap Scheldestromen heeft, na protest van ondernemers uit het dorp en de gemeente Sluis, een alternatieve route bedacht. Ballast Nedam is onlangs begon nen met de aanleg van het resort, op een terrein tussen de Baanstpol- dersedijk en de Sint Bavodijk, tus sen Nieuwvliet-Dorp en de kust. Afgelopen vrijdag kregen omwo nenden en ondernemers te horen dat de aannemer en waterschap Scheldestromen aanrij- en afvoer- routes hadden bedacht voor het vrachtverkeer. Dat zou daar de ko mende twee weken veertig keer per dag gebruik van maken. De heenweg loopt via Groede en de kust naar het park, de terugweg zou van de bouwplaats via de Sint Bavodijk en Nieuwvliet-Dorp naar de Provinciale Weg voeren. Dat laatste leidde tot onvrede on der ondernemers. „De Sint Bavo dijk is ter hoogte van het dorp veel te smal voor bouwverkeer", verklaarde Richard de long, voor zitter van de Ondernemersvereni ging Nieuwvliet, gisterochtend. „Het loopt daar nu al vast als er één vrachtauto een ander voertuig tegenkomt. Dat wordt levensge- Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, zfl. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl op festival in Jk'M? 1 TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 vaarlijk." Bovendien begint net het vakantieverkeer op gang te komen. „Aan de dijk liggen een aantal cam pings en een restaurant. Daar komt drukte op af" Er was, stelde de Jong, 'uit drie slechte opties' juist de allerslecht ste gekozen. „Volgens ons zijn er drie mogelijkheden voor afvoer- routes: de Sint Bavodijk, de Sint Jansdijk en de Hoenderweg." De Hoenderweg werd echter te smal bevonden, en aan de Sint Jansdijk bevinden zich meer recreatiebedrij- ven dan aan de Sint Bavodijk. „Maar de Sint Jansdijk is een stuk breder, en de Hoenderweg is veel minder druk", kaatste De Jong de bal terug. Hij schreef vrijdag met een een brief aan het waterschap, en vond de gemeente Sluis aan zijn zijde. De gemeente drong er gisteren bij het schap op aan een andere oplossing te zoeken. Die kwam er gistermiddag. Het schap verlegt de afvoerroute, tot blijd schap van de ondernemers en Sluis, alsnog naar de Hoenderweg. De gemeente sleepte nog meer toe zeggingen uit het vuur: het ver voer geschiedt in vijf in plaats van tien dagen; er wordt niet gereden van 'zeven uur tot zeven uur, maar van negen uur tot acht uur, en er wordt alleen met dichte vrachtau to's gereden. Eventuele schade aan de wegen wordt door het schap meteen gerepareerd. TERNEUZEN The Heartbeat Company in Terneu- zen hoüdt donderdag de allereerste speeddate-avond boven stadscafé 't Gerecht aan de Markt in Terneu- zen. Deelnemers worden ontvan gen met een drankje en een hapje. Vervolgens vinden twee aan twee gesprekken plaats van drie minu ten. Daarna kun je op een kaart aan geven of je de ander nog een keer wilt ontmoeten. Deelname kost 18,50 euro. Aanmelden kan via de site www.heartbeatcompany.nl. OOSTBURG Vereniging Ondernemend Oost burg houdt zaterdag een rommel markt op het Kerkplein in Oost burg. Op het plein vlakbij de Markt zijn zo'n 150 kramen te vinden. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 GESLAAGD Alwin de Schepper (25) uit Clinge heeft aan de Universiteit van Til burg de titel master recht en mana gement gehaald. Alwin is oud-leer ling van het Reynaertcollege. •S/EV*- Vlietstraat l5,Temeuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" retranchement - De West- Zeeuws-Vlaamse muziekclubs tre den komende zaterdag gezamen lijk op tijdens het jaarlijkse Mu ziekfestival Zeeuws-Vlaande'ren. De organisatie is elke keer in han den van een andere vereniging. Dit keer is het de beurt aan Excel sior uit Cadzand, dat de Markt in Retranchement uitkoos als festival locatie. Zo'n 130 muzikanten van, naast Ex celsior, Apollo (Sluis), Geduld Overwint (IJzendijke), Harmonie Biervliet, Harmonie Oostburg, Jeugdorkest IJgenweis (Cadzand), Muziekvereniging Breskens/Groe- de, OKK (Schoondijke), en OBK (Hoofdplaat)komen in actie. De muzikale leiding is in handen van Excelsior-dirigent Patrick Geerts. Het concert begint om 20 uur. Toegang is gratis. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de sporthal in Cadzand-Bad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63