Kunstwerken Achterkant fietsenhok is nu deel van 18 >Um Leegstand in Terneuzen valt nog aan te pakken MUURSCHILDERING Leerlingen van de Marijkeschool in Axel verdiepen zich in de wereld van de kunst. Ze leren onder meer dat het schilderen op een muur wel even anders is dan tekenen op papier. Plantenfair Ferdinandushof almanak Lang verwacht Overleg geweld dinsdag 28 juni 2011 Het schilderen van de muur is onderdeel van een kunstproject op de Marijkeschool. In dat kader bekijken groep 4, 5 en 6 morgen kunst bij meubelzaak Pot en komen familieleden vrijdag de resultaten bekijken. door Martijn de Koning Om nou te zeggen dat het gisteren ideaal weer was om op het schoolplein een muur te beschilderen: nou, nee. De hitte weerhield de leerlingen van groep 7 en 8 van de Axelse Marijkeschool er echter niet van met veel fanatis me de achterwand van het fietsen hok van nieuwe kleuren te voor zien. Begeleidend kunstenaar Bren- da Baart ziet er zelfs de voordelen van in. „De verf droogt zo snel, dat we drie lagen kunnen gebruiken in plaats van twee." De schilderactie is onderdeel van een kunstproject waar de boven bouw zich al even in onderdom pelt. Omdat de fietsenstalling no dig aan een kleurtje toe was, be sloot het team de 22 meter lange achterzijde ervan als 'lijdend voor werp' bij het project te betrekken. De wand werd in zes vlakken ver deeld, waarop de 32 leerlingen van groep 7 en 8 in groepjes aan het werk gingen. De kinderen maakten eerder in de klas al schetsen van de vormen die ze op de muur wilden zetten. „We hebben er over gedacht de leerlin gen een thema op te leggen, maar bij nader inzien vonden we het leuker ze helemaal vrij te laten", zegt Juf Jessica van groep 7. Dat le verde totaal verschillende resulta ten op: van schetsen vol details, waarbij elk kind zijn of haar eigen rol heeft, tot één grote tekening die door de leerlingen samen wordt gemaakt. Voor de uitvoering van het werk werd Brenda Baart, eigenaar van Art Galery, ingeschakeld. Ze merk te dat de kinderen wel even moes ten wennen aan het muurschilde ren. „Normaal gesproken maken ze tekeningen op papier. Nu moe ten ze samenwerken, en zich dus aanpassen." Bovendien zijn er ook technische verschilleh, verklaarde Baart. „Op papier begin je vaak snel aan de details. Dat kan op zo'n muur niet." Baart adviseerde de leerlingen om een strikte volgorde te hanteren. „We hebben eerst de contouren van hun werk op de muur gezet. Vervolgens gaan ze de grote vlak ken inkleuren, daarna de details, en als laatste trek ik een pot zwar te verf open. Daarmee kunnen ze de lijnen en randen aanbrengen." De kinderen reageren oprecht en thousiast op de keuze voor kunst als thema-onderwerp. Vooral het feit dat alles wat je maakt onder het kopje 'kunst' kan vallen en je je dus niet aan regeltjes hoeft: te houden, kunnen ze waarderen. Rebecca, groep 7,11 jaar „Onze groep schildert dieren. We hebben allemaal een eigen beest. Ik heb een fantasiedier bedacht. Ik ben niet zo goed in dieren tekenen, en bij een fantasiedier maakt het niet uit hoe hij eruit ziet." Teddy, 11 jaar, groep 7 „Wij zetten het Adidaslogo op de muur, met allerlei felle kleuren er omheen. In ons groepje dragen veel kinderen kleren of schoenen van Adidas, vandaar. En we vinden het ook gewoon een mooi logo." Melissa, 11 jaar, groep 7 „Wij zetten een grote, rode roos op de muur. We wilden graag iets met bloemen doen, en vonden één grote mooier dan een heleboel kleine. De roos heeft veel details, dus is best lastig op de muur te schilderen." mmmtrnttmrnmsBam OVERSLAG - Kwekerij Ferdinandus hof aan de Rode Sluisweg bij Over slag houdt zondag een bijzondere planten markt. Tijdens het plantenfeest 'Special Plant Fair' zijn zeldzame en bijzon dere planten en struiken te vin den. Mensen die een mooie roos in de tuin hebben en er meer van willen, kunnen een takje van de roos in vochtig krantenpapier mee- nemen en dat door biologische ro zenkwekerij de Bierkreek laten en ten op onderstam. Bollendeskundi- ge Rita van der Zalm houdt om 11.30 uur een lezing over 'de plaats van bollen tussen vaste planten'. Voor 2,50 euro mogen mensen de hele dag rondwandelen in de tui nen van de kwekerij en op de markt vertoeven. Kinderen tot en met 16 jaar hoeven niet te betalen. mmmmmsmmsmmmmmmmmmmmsm Tip? redactie@pzc.nl AI meer dan tien jaar rijdt die man uit Vlissingen dagelijks voor zijn werk op en neer naar Kamperland. Een route waarvan hij - vooral als er veel landbouwverkeer is - niet be paald vrolijk wordt. Daarom keek hij al die jaren verwachtingsvol uit naar de komst van de nieuwe N57. Toen een aantal maanden geleden het Middelburse gedeelte van het tra- MEEST GELEZEN 1Auto's en camper uitgebrand. 2. Café De 2 Heeren stopt. 3. Kritiek op 'voortrekken' Axel. STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ject geopend werd, was hij al blij. Maar gisterochtend kon zijn dag he lemaal niet meer stuk. Ook het Veer- se gedeelte is nu open. „Ik was van ochtend stukken sneller op kantoor", glunderde hij. Helaas kan hij maar kort van het nieuwe traject genieten. Overmorgen verhuist zijn afdeling. Naar Middelburg. Lekker dicht bij huis dus. VLISSINGEN - Het recente uitgaans- geweld in Vlissingen heeft de aan dacht van burgemeester René Roep. Hij heeft de politie gevraagd de gebeurtenissen te analyseren. Donderdag praat hij ook met verte genwoordigers van de Vlissingse horeca. door René Hoonhorst TERNEUZEN - B en W van Terneu zen willen nog geen leegstandver- ordening invoeren. De raadsfractie van D66 zou graag zien dat het col lege de nieuwe verordening van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten gebruikt om verpaupering en vervuiling in bepaalde wijken te rug te dringen. Het dagelijks bestuur van Terneu zen ziet meer in een 'integrale aan pak' van problemen, omdat nu al leen opgetreden kan worden tegen eigenaars van panden met bouw kundige of andere gebreken. Het college hoopt via het project Aan dacht voor de Kernen de economi sche leefbaarheid van dorpen en stadjes op te krikken door 'koppe lingen te leggen tussen belangen van bedrijven, inwoners, bezoe kers en recreanten'. Concentratie van horeca en detail handel én bestrijding van leeg stand, onder meer door overleg met partners over structurele op lossingen en versterking van cen trumfuncties, biedt meer soelaas dan een nieuwe verordening. De noodzaak voor een 'dergelijke ar beidsintensieve verordening met als sluitstuk het opleggen van be stuurlijke boetes' ontbreekt voor alsnog, vinden B en W. Het college is het overigens met raadslid Charles ten Hengel eens dat mensen in straten en wijken met een mooi wegdek, goed onder houden woningen en keurig bijge houden openbaar groen een 'ho ger veiligheidsgevoel' ervaren. Mocht de toepassing van de door de VNG ontworpen verordening toch zinvol zijn, dan krijgt de ge meenteraad daar te zijner tijd een voorstel voor, beloven B en W. Kunstenaar en galeriehouder Brenda Baart bekijkt goedkeurend de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62