Nieuw bedrijf Dow opsteker Zeeland Man ramt paal en auto Molen Sluis draait weer na grondige restauratie 18 en 19 20 en 21 ZEEUWS-VLAANDEREN pzc.nl/webwinkel BBC Kostuumdrama's Dinsdag 28 juni 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SERVICECENTRUM Al ruim 300 werknemers Geslaagden benoemd tot 'ambassadeurs' Zeeuws-Vlaanderen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het in september 2009 door Dow Temeuzen binnen gehaalde servicecentrum voor Eu ropa, het Midden-Oosten en Afri ka groeit als kool. Bij aanvang tel de het bedrijf zestig medewerkers die al bij Dow Terneuzen werk zaam waren. Dat aantal is toegeno men tot ongeveer 300 en de groei is er nog niet uit. In concurrentie met andere Euro pese Dow-vestigingen slaagde Ter- neuzen er eind 2009 in het service centrum binnen de poorten te ha len. Was dat niet gebeurd, dan zou den bij Dow Terneuzen naar ver wachting zo'n 100 banen verloren zijn gegaan. Het tegendeel is dus gebeurd, al moesten zittende Dow- werknemers bij de overgang naar het servicecentrum wel loon inle veren. Anders was het niet gelukt het servicecentrum naar Terneu zen te krijgen. De strategie van Dow Terneuzen betaalt zich nu dubbel en dwars uit. „Het servicecentrum heeft zich in korte tijd bewezen", ver klaart Dow-woordvoerster Drea Berghorst het succes. Dow-vesti gingen moeten bereid zijn de uit voering van (nieuwe) diensten over te dragen aan het servicecen trum in Terneuzen. En dat zijn ze, aldus Berghorst. In het begin richtte het servicecen trum zich met name op de inkoop van diensten, de betalingsadmini stratie en enkele diensten voor de levering en distributie van grond stoffen. Andere activiteiten als het behandelen van (schade) claims en het opstellen en het checken van veiligheidsdocumentatie zijn er in tussen bij gekomen. In ruim één jaar tijd meer dan 200 medewerkers aantrekken is geen kleinigheid. Dow werft ver buiten Zeeuws-Vlaanderen, in België en ook in West-Brabant. Van de me dewerkers wordt verwacht dat zij buitenlandse talen machtig zijn. Ruim twintig verschillende talen worden er gesproken. Het perso neelsbestand is zeer internatio naal. Het servicecentrum telt 35 na tionaliteiten. Nog opmerkelijker voor Dow is dat er veel vrouwen werken, zestig procent van het totaal aantal mede werkers. Het centrum biedt vooral administratief werk en omdat er niet volcontinu wordt gewerkt, zo als in de fabrieken, is ook deeltijd werk beter mogelijk. TERNEUZEN - De politie hield maan dagochtend rond 4.00 uur in de Burgemeester Geillstraat in Ter neuzen een 39-jarige Terneuzense automobilist aan. De man was op de hoek Spuistraat/Stadhuisplein tegen een lantaarnpaal gereden en daarna in de Burgemeester Geill straat tegen een geparkeerde auto. De man is daarna weggereden. De politie trof de beschadigde auto la ter aan bij een woning en de bewo ner bleek de eigenaar van de auto. De man was gewond aan zijn ge zicht en moest voor behandeling naar de huisartsenpost. Een blaas- test wees uit dat er geen alcohol in het spel was. Hij is na verhoor weer in vrijheid gesteld en is be reid een schaderegeling te treffen. Achterkant van fietsenhok is nu deel van kunstproject Evelien Dieleman krijgt prijs voor beste marketingscriptie TERNEUZEN - Alle bijna 2000 geslaagde leerlingen uit het voorgezet onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen krijgen ook dit jaar een speldje met daarop de Zeeuws-Vlaamse vlag, een initiatief van de promotiëcampagne Uw Nieu we Toekomst. Gisteravond werd op het ROC Wester- schelde in Terneuzen de eerste speld aan Jessica Lauret uitgereikt door burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst. Daar kregen de bijna 300 geslaagde leerlingen van de sector ZWO (zorg, welzijn, onderwijs) hun diplo ma. Het was de eerste officiële handeling van Mulder als voorzitter van Uw Nieuwe Toekomst. Hij volgde de ze maand burgemeester Jaap Sala van Sluis op, die met pensioen is. Met de uitreiking van de speld worden alle geslaagden van de vijf middelbare scholen meteen ook benoemd tot 'ambassadeurs' van Zeeuws-Vlaanderen. De speldjes zijn dit jaar voorzien van een QR-code. De ze code linkt direct aan de website www.uwnieuwetoe- komst.nl/ambassadeur. foto Peter Nicolai door Martijn de Koning SLUIS - Molen De Brak in Sluis draait, mits de wind het toelaat, vanaf komende maandag weer. De grondige opknapbeurt, die bijna twee jaar duurde, zit er dan op. De molen is bezit van de familie Langenberg, die onder en bij het gebouw ook een restaurant en een aantal winkeltjes exploiteert. Het gebouw was er slecht aan toe, waardoor restauratie noodzakelijk was. Onder meer wiekenkruis, staartbalk en dakbeschot werden vervangen, en (oorlogs)schade in het metselwerk hersteld. Het zoeken naar subsidies was geen makkelijke klus, liet Fleur Langenberg eerder al eens weten. Omdat de molen privé-bezit is, lie pen fondsen niet warm om een bijdrage te leveren. Het bedrag zelf ophoesten (Langenberg: 'daar kun je meerdere, heel mooie auto's van op je oprit zetten') leek de enige oplossing, maar uiteindelijk kwam er alsnog steun van onder meer Rabobank, Prins Bernhard Cul tuurfonds, Stichting Bouwcultuur- fonds en Bank Giro Loterij. Die waren samen goed voor geldelijke steun van bijna 80.000 euro. Vanaf maandag is de molen ook weer open voor rondleidingen. Q www.molenvansluis.nl Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 24,95* categorie dvd's en games WEBWINKEL De mooiste Britse klassiekers op 8 dvd's Urenlang genieten van de mooiste, klassieke series van de BBC. Deze verzamelbox met kostuumdrama's biedt een heerlijke mengeling van romantiek, avontuur, span ning en passie. Alleen hier verkrijgbaar! - Emma - Elizabeth R. - Miss Austen regrets - Cranford. Speelduur 19 uur op 8 dvd's. Nederlands ondertiteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61