aangekomen Mist rond Van den Brom nog lang niet opgetrokken Jan-Arie van der Heijden klaar voor Ajax sport 127 Fastboy doet zijn naam eer aan in vitesseconcours uit Morlincourt dinsdag 28 juni 2011 'Alle publiciteit is meegenomen, maar we waken natuurlijk wel over de fairplay' Toernooidirecteur Sander van Buren foto Lex de Meester van de wedstrijd af Het betaalt goed. Mijn accommodatie wordt betaald en ik krijg 120 euro per dag." Binnen het tenniscircuit worden de scouts inmiddels met argus ogen gevolgd. Het zou kunnen lei- door Hans Leber Stunt van Versteeg Kelly Versteeg zorgde gisteren voor een stunt op het Thermphos Challengertoernooi. De speelster uit Putte, die van de organisatie een wildcard had gekregen, sloeg zich ook door de tweede kwalifica- teronde en plaatste zich voor het hoofdtoernooi. Versteeg won gisteren in drie sets (0-6, 7-5 en 6-2) van Quirine Le- moine, die een dag eerder Silvana Bauer nog had uitgeschakeld. Lemoine won in minder dan een half uur de eerste set, maar zag hierna Versteeg sterk terugkomen. De volgende opponente van Ver steeg is de Oekraïense Maryna Za- nevska, de nummer 319 van de wereld en bij het toernooi in Mid delburg als zesde geplaatst. Versteeg wordt getraind door de Zeeuw Gillis van de Gruiter. den tot illegale gokpraktijken en spelers ertoe kunnen brengen een wedstrijd te 'verkopen.' „Als je challengers speelt, weet je dat er gegokt wordt", zei de Belg Niels Desein gistermiddag nadat hij voor het oog van de datascout zijn partij tegen Scott Griekspoor had gewonnen. „Ik ben nog nooit benaderd en houd me er ook niet mee bezig. Maar ja, je hebt altijd mensen die de boel belazeren." toernooidirecteur Sander van Bu ren zal deze week op zijn hoede blijven. „Alle publiciteit voor ons toernooi is meegenomen, maar we waken natuurlijk wel over de fairplay. Vorige week tijdens de Future in Breda waren er ook al mensen gesignaleerd en ik had het vermoeden al dat ook wij er niet aan zouden ontkomen. Deze jon gen heeft zich vanmorgen keurig netjes gemeld. Als het louter om goede bedoelingen gaat, prima. Maar als de fairplay in het geding komt, zullen we al onze invloed aanwenden om dit uit te bannen." DEN HAAG - Afgelopen weekeinde was hij nog hoofdcoach van ADO Den Haag, gisteravond leidde Mau rice Steijn weer als assistent de eer ste training. Want de échte coach was er niet. John van den Brom kreeg van de ADO-leiding een paar dagen de tijd om zijn teleur stelling na het afketsen van zijn overgang naar Vitesse te verwer ken. Maar écht terug verwacht ei genlijk niemand hem. Directeur Mattijs Manders noemt de situatie 'heel slecht qua timing'. Volgens hem hadden de clubs gis teren formeel geen contact meer. „Maar je weet het nooit." De Haagse eredivisieclub die al op 14 juli aan de voorronde in de Eu ropa League begint tegen Tauras uit Litouwen, maakte er gisteren melding van op de eigen website: 'Van den Brom blijft bij ADO Den Haag'. 'Omdat beide clubs er niet uitkwamen', heette het daar, 'is en blijft John van den Brom hoofd trainer van ADO Den Haag. De clubleiding heeft begrip voor de te leurstelling van Van den Brom en beide partijen nemen even een aantal dagen om de situatie te la ten bezinken', aldus het bericht voor de buitenwacht. Voor Steijn staat echter nog niets vast. „Natuurlijk onderhandelen ze nog. En je mag hopen dat ze er snel uitkomen, want dat is voor ie dereen het beste. Voor Vitesse, voor John en zeker voor ADO, want wij spelen over drie weken tegen Tauras. Dus is er rust nodig rond de groep." Dat ze er bij ADO Den Haag niet over te spreken zijn dat de trainer op zijn vakantieadres in Frankrijk heimelijk sprak met Vitesse (getui gen stuurden kiekjes naar de club), is duidelijk. Ze nemen het hem op de trainingslocatie Zuider park, het oude stadion, met een paar duizend man tegelijk kwalijk. 'Van den Brom NSB'er' klinkt het daar onvriendelijk. De man die de club naar de zevende plek in de competitie en Europees voetbal leidde, leverde in één weekeinde veel van zijn populariteit in. De kans dat Van den Brom alsnog in Arnhem tekent omdat de clubs er toch nog uit gaan komen is nog steeds levensgroot. De succesvolle trainer kan in Arnhem nu een maal een veelvoud verdienen van zijn, voor eredivisiebegrippen, lage salaris in Den Haag. Maar mocht hij toch terugkeren op het veld bij ADO, dan zal er veel moeten gebeuren om het ver trouwen van de supporters te her winnen. Hoewel, twee overwinningen te gen de Litouwers en iedereen is al les weer vergeten. door Fred Rabout OOSTBURG - Een driejarige kras- weduwschapsdoffer bezorgde Ri- nus Kleppe zondag zijn eerste pro vinciale zege. Dit op het overnacht- concours vanuit Cahors. Fastboy, een blauwe jaarlingdoffer, bracht de familie Scheele uit Terneuzen de tweede provinciale zege van 2011, met daarbij nog een keer het predikaat 'de snelste van Zeeland' op het vitesseconcours vanuit Mor lincourt. De 47-jarige Rinus Kleppe, die zich specialiseert op de overnacht, zag zijn doffer zondagmorgen om acht minuten voor twaalf van over de Oosterscheldekering richting Kerkwerve komen. Een half mi nuutje later zat hij 'in de klok'. Kleppe: „Ik had hem niet van die kant verwacht. Op teletekst had ik gezien dat in Limburg al aardig wat duiven thuis waren, dus moes ten ze volgens mij vanuit het Oos ten komen. Dat het in het Zeeuw se wel eens een vroege kon zijn, werd me duidelijk toen ik even een belrondje ging maken. Ik werd al veelvuldig gefeliciteerd maar vond dat wel een beetje vroeg. Achteraf bleek het dus terecht en dat is mooi, heel mooi. Daar doe je het tenslotte voor. Verder dan een vijfde provinciaal was ik nog nooit gekomen en een vijfde plaats telt niet in de sport." Het was de derde getekende van de acht die Kleppe voor Cahors had ingekorfd. Een duif die vorig jaar in de vereniging PV de Gevleu gelde Vrienden ook al een keer de eerste had gevlogen op Cahors. In Zaamslagvèer hadden De Schee- le's er 54 in de mand gestopt voor Argenton. Fastboy staat als talent te boek. Jaap Scheele (43), die in de wintermaanden de duiven van een naam voorziet: „Vorig jaar vloog hij als jonge duif al een der de provinciaal. Het is een goede duif die al veel prijzen voor ons heeft gevlogen. Ik heb hem niet zien komen. Ik was net om koffie. Mijn vader Arjaan had de wacht overgenomen. Hij zag hem als een meteoriet uit het luchtruim op de spoetnik vallen. Het is een half broer van duivinnetje Mariah, die ons een paar weken geleden pro vinciale winst vanuit La Souterrai- ne bezorgde. De Scheele's pakten er provinciaal tien in de eerste twintig. Paul de Smet uit IJzendijke kon met een tweede plek het Scheele-festival een beetje verstoren. In hun vere niging PV Voorwaarts uit Zaam- slagveer staan ze met de eerste ne gentien op de uitslag! Naast Cahors en Argenton werd voor de jonge duiven Pommeroeul gevlogen. Tonny de Jonge uit Oost burg kreeg de snelste van Zeeland naar huis. Dit in een minder goed duivensportweekend. Door de mindere weersomstandigheden werden alle concoursen uitgesteld. Pommeroeul werd pas zondagmid dag gelost. Komend weekend staat de kalender weer aardig vol met Bordeaux (ZLU oude), Orleans (oude) en Niergnies (jonge). door Jop van Kempen AMSTERDAM - Jan-Arie van der He ijden (21) keert terug bij Ajax. De vorige twee seizoenen was hij uit geleend aan Willem II. Vandaag is de eerste training. Ben je er klaar voor? „Ja, dat denk ik wel. Èn ik heb er veel zin in. Ik heb vijf weken va kantie gehad. Twee weken daarvan heb ik in Mexico gezeten, maar de laatste drie weken ben ik al weer aan het trainen geweest." Bleek dat ook uit de testen die je gisteren moest doen? „Dat weet ik niet, want ik heb de uitslag nog niet binnen. Er zijn gis teren vooral veel data verzameld. We moesten fietsen, er is een een elektrocardiogram gemaakt en de sprongkracht en de stabiliteit van je lichaam zijn gemeten." Oude bekenden gezien? „Ja. Ik werd samen met Derk Boer- rigter gemeten, het ging in koppel tjes. We hebben eigenlijk een beet je hetzelfde verhaal. Hij is niet doorgebroken bij Ajax en dat wil hij nu wel. Voor mij geldt dat net zo, Til heb ik in 2007 wel mijn de buut gemaakt. Ik speel vanaf mijn twaalfde bij Ajax, ik heb een con tract tot 2013 en ik wil doorbre ken." Theo Janssen ook nog gezien? „Ja. Theo is concurrent van me. Ik kom in aanmerking voor de posi tie van linkshalf en verdedigende middenvelder, en Theo ook. Hij is een goede speler. Maar het is geen geheim dat de concurrentie zwaar is bij Ajax. Ik ga voor mijn kans." Je hebt twee jaar bij Willem II gezeten. Wat heb je geleerd? „Ik heb inmiddels zo'n zestig wed strijden in de eredivisie achter mijn naam, dus ik heb meer erva ring gekregen. Verder loop je bij Willem II vaker achter de tegen stander aan dan bij Ajax, dus ik ben beter geworden bij balbezit van de tegenstander. Dat was ook de doelstelling van mijn verhuur- periode." Jan-Arie van der Heijden werd vorig jaar verhuurd aan Willem II. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59