neemt dagelijks duik Oosterschelde zeeland 121 Vlissingen laat onderzoek uitvoeren naar recent uitgaansgeweld Laatste duik Eerste duik Challenger Zeeland dinsdag 28 juni 2011 De laatste duik van de Zierikzeese zwemvrien- dinnen viel vorig jaar op 12 oktober. „Zolang het mooi is en zolang het droog is, gaan we door." De Boerenweg tussen stad en dijk wordt op de fiets of op de scooter afgelegd. De eerste duik van Leentje Zwart en Betsy Ha- gesteijn viel dit jaar op 23 april. „Ik dacht: dat is voor mij de eerste keer", blikt Leentje terug. „Normaal beginnen we later, ergens in mei. Maar het was dit jaar zo lekker." Op de voorgrond Leentje Zwart. Achter (v.l.n.r.): Coby den Boer, Betsy Hagesteijn en Rietje van Noort. foto Dirk-jan Cjeltema door Maurats Sep VLISSINGEN - Het recente uitgaans geweld in Vlissingen heeft de aan dacht van burgemeester René Roep. Hij heeft de politie gevraagd de gebeurtenissen te analyseren. Aanstaande donderdag stelt hij het geweld ook aan de orde tijdens een overleg met vertegenwoordi gers van de Vlissingse horeca. Afgelopen weekeinde vond een vechtpartij plaats op de Nieuwen- dijk. Daarbij raakten twee man nen gewond. De politie verrichtte vier aanhoudingen. Volgens enke le horeca-ondernemers is de sfeer in het weekeinde al langer 'grim mig' en was het wachten op een 'escalatie'. Over het optreden van de politie zijn zij te spreken; die is met een busje en op de fiets aan wezig, en kon zaterdagnacht snel versterking inschakelen. Burgemeester Roep heeft meteen de politie gevraagd uit te zoeken hoe het uit de hand kon lopen. „Daarna kan ik bepalen of ik maat regelen moet nemen en welke. Want het kan ook zijn dat het een incident is en dan moet je niet meteen ingrijpen", vindt Roep. Roep weet niet of het uitgaansge weld in Vlissingen afwijkt van dat in Middelburg, Goes of Terneu- zen. Voor komende donderdag stond al een regulier horeca-over- leg gepland. Daarin zal de kwestie ook door Roep worden aange kaart. Hij wil bijvoorbeeld weten hoe de horeca omgaat met het zo genoemde 'draaideurbeleid'. Dat houdt in dat om 02.00 uur de deur dicht gaat en er niemand meer in mag. Gasten die binnen zijn, mogen hun drankje opdrin ken en moeten uiterlijk om 03.00 uur naar buiten. In kleine groep jes, niet allemaal tegelijk. „Ik weet niet of er toch wordt doorgeschon- ken en om 03.00 uur iedereen tege lijk naar buiten gaat. Dat is juist niet de bedoeling", aldus de burge meester. bek'iken Internationaal toptennis- evenement gestart! Koop uw tickets nu met korting www.challengerzeeland.nl Thermphos International Tennis Tournament MLTC Middelburg, ,.25 juni - 3 juli 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55