Zeeland PZC Circus naar rechter om vergunning SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 BELEID Belly Wien niet eens met beleid om exploitanten te laten rouleren pzc.nl/webwinkel Twee neer, nog tien te gaan BBC Kostuumdrama's Man toegetakeld door meerdere mensen almanak Lang verwacht Historische uithangborden weer in oude glorie hersteld Dinsdag 28 juni 2011 17 'Experience rond oester ligt stil' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse RENESSE - Het is zeer de vraag of er deze zomer een circus in Renesse te vinden is. Twee circussen hebben een vergun ning gekregen om in juli en augus tus hun tenten op te slaan op een weiland van Manege Grol, maar daarover hebben ze geen overeen komst met eigenaar Kees Beije. Cir cus Belly Wien heeft wél een deal met Grol gesloten, maar zij heb ben geen vergunning gekregen van de gemeente. „Ik word er een beetje moe van", verzucht Beije. „De circussen vechten allemaal om een plekje. We stellen al jaren de grond beschikbaar. Of ze een vergunning krijgen of niet, daar be moei ik me verder niet mee." Gisteren stonden Belly Wien en de gemeente tegenover elkaar bij de commissie bezwaarschriften. „Wij stonden vorig jaar ook bij Grol, de ondernemers zien ons graag terugkomen. Het ene circus dat een vergunning heeft zit dan in Duitsland en het andere is sinds het overlijden van de directeur een spookcircus", zegt tourplanner Terry Mullens van Belly Wien. Vol gens haar is het niet meer dan lo gisch dat Belly Wien alsnog een vergunning krijgt om in de eerste week van augustus voorstellingen te verzorgen in Renesse. De gemeente heeft echter twee an dere circusexploitanten een plaats gegund, omdat het beleid is om - als er meerdere aanvragen zijn - te rouleren. „Onze ervaring is dat de vergunninghouder altijd toestem ming krijgt van de eigenaar. Er is nu totaal geen aanleiding om dat in twijfel te trekken", reageert een woordvoerder van de gemeente. Overigens wacht Belly Wien het advies dat de commissie over twee weken aan de burgemeester uit brengt niet af Mullens: „Dat is te kort dag. We gaan nu een voorlopi ge voorziening aanvragen en laten de rechter er uitspraak over doen." categorie/dvd's en games De mooiste Britse klassiekers op 8 dvd's Urenlang genieten van de mooiste, klassieke series van de BBC. Deze verzamelbox met kostuumdrama's biedt een heerlijke mengeling van romantiek, avontuur, span ningen passie. Alleen hier verkrijgbaar! - Emma - Elizabeth R. - Miss Austen regrets - Cranford. Speelduur 19 uur op 8 dvd's. Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 24,95* WEBWINKEL terug op de grond lijken de wieken giganten, maar in vergelijking met de windturbines die er volgend jaar zomer voor terugkomen, stel len ze maar weinig voor. De nieuwe turbines zijn niet alleen veel hoger, ze leveren ook meer energie. Het nieuwe parkje genereert stroom voor zo'n 10.000 huishoudens, dat is drie keer meer dan de huidige twaalf windtur bines samen opbrachten, foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Een 24-jarige Vlissin- ger is zondag rond 03.00 uur door enkele personen mishandeld. Het slachtoffer stond in de Gerbran- dystraat te praten met vrienden toen een man kwam aanlopen en ruzie zocht. Er ontstond een vecht partij waarbij de Vlissinger op de grond viel en zijn bewustzijn ver loor. Daarna stopte er een auto waaruit twee mannen stapten die tegen het hoofd van de man schop ten. Het slachtoffer heeft een ge broken neus, een hersenschud ding, blauwe ogen, een bult en schaafwonden opgelopen. De eige naar van de auto, een 20-jarige Vlissinger, is aangehouden. Tip? redactie@pzc.nl Al meer dan tien jaar rijdt die man uit Vlissingen dagelijks voor zijn werk naar Kamperland. Een route waarvan hij - vooral als er veel land- bouwverkeer is - niet bepaald vrolijk wordt. Daarom keek hij al die jaren uit naar de komst van de nieuwe N57. Toen een aantal maanden gele den het Middelburgse gedeelte van het traject geopend werd, was hij al blij. Maar gisterochtend kon zijn dag helemaal niet meer stuk. Ook het Veerse gedeelte is nu open. „Ik was vanochtend stukken sneller op kan toor", glunderde hij. Helaas kan hij maar kort van het nieuwe traject ge nieten. Overmorgen verhuist zijn af deling. Naar Middelburg. Lekker dicht bij huis dus. NEELTJE JANS - Eén voor één worden ze afge broken, de twaalf windmolens die sinds 1992 op werkeiland Roggenplaat draaiden. Eenmaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49