Eerste bewoners van Erasmusflat in lAVOOV i8| zeeland OPRUIMING bij Nieuwe school spannend Tweeduizendste bezoeker museum sweaters vf. 29,- overhemden korte mouw v.a. 29,- overhemden lange mouw 2 voor 69,- kostuums v.a. 179,- kolberts v.a. 98,- pantalons v.a 59,- ShirtS Casual lange mouw v.a. 29,- jack's v.a. 89,- polo shirts v.a. 25,- dinsdag 28 juni 2011 B dan de appartementjes in de oude flat, die eigenlijk ook niet overdre ven klein waren," Het echtpaar Van Dijke heeft ruim drie jaar met plezier op de boven ste verdieping van de oude flat ge woond. In 2006 zetten ze hun veel te grote huis in de Noordhoek te koop. Het was in een dag ver kocht. We konden toen nergens anders terecht dan in De Horst, waar we anderhalf jaar hebben ge woond. Ook niet tegen ons zin, maar het was wel erg begrotelijk voor dezelfde ruimte als die we hier konden krijgen. Toen we een flat aangeboden kregen, hebben we het maar gedaan", vertelt Marij ke. „Deze bouw zat toen al een beetje in de pen", voegt Kees er eerlijk aan toe. „Ik ben 67 en Marij ke twee jaat jonger. Je snapt wel dat wat jongere bewoners welkom zijn. Die kunnen in de huurders vereniging en in de bouwcommis sie. De bewoners hebben heel veel inspraak gehad, ook individueel. De keuken hebben we bijvoor beeld zelf uitgezocht en de tegels ook. Iedereen heeft ook een appar tement kunnen kiezen. Wij had den ook voor een penthouse kun nen kiezen, maar daar vonden we het uitzicht lang niet zo mooi als hier. Het echtpaar Van Dijke veruilde een tweekamer appartement met balkon, keukentje, een berging en een badkamer voor drie kamers, waarvan een hele grote met een loggia en een balkon. In de ber ging kunnen wasmachine en dro ger staan, naast een grote kast, die Kees nog moet timmeren. De gro te badkamer en het ruime toilet zijn gescheiden. „Het is echt heel erg luxe." De grote appartementen en de penthouses doen huren die niet binnen de huursubsidiegrens vallen, de rest wel. In alle apparte menten komt de nodige domotica: alarmsignalen met een direct be reik naar het verzorgend en verple gend personeel. Hoewel nog niet bekend is wan neer de sloophamer komt voor de oude flat, lijkt het wel zeker dat ook het laatste gebouw voor het einde van het jaar af is. NIEUWDORP - Het Bevrijdingsmu seum Zeeland in Nieuwdorp ver welkomde gisteren de tweedui zendste bezoeker. Die bevond zich onder de leerlin gen van groep 7 van de Dolfijnen burg in Middelburg. Het museum vindt het belangrijk dat de jeugd leert van het verleden en over de wijze waarop de oor logsjaren in Zeeland en de periode in voormalig Nederlands-Indië in dit museum op een moderne wij ze worden belicht. Voor het Bevrijdingsmuseum zijn scholieren daarom een belangrijke doelgroep. Door jongeren basisken nis mee te geven van de gebeurte nissen in de Tweede Wereldoorlog kunnen er lessen worden getrok ken uit het verleden. De scholieren startten in de film zaal met de introductiefilm. Ver volgens voerden ze een paar op drachten uit. door Mieke van der Jagt Nog maar een paar uur geleden woonden ze op het adres Erasmusflat 905. Nu wonen ze in de Groen van Prinsterenstraat, op nummer 40. En wat voor afstand zouden ze hebben afgelegd? Als het hemelsbreed 40 meter is, is het veel. Marijke en Kees van. Dij ke uit Goes zijn bij de eerste bewo ners van de Erasmusflat die een splinternieuw appartement betrek ken. De flat, die vanaf de jaren ze ventig dienst heeft gedaan als servi ceflat, moet wijken voor vier ap partementengebouwen, waarvan er nu drie bijna klaar zijn. Met de verhuizing van de eerste bewo ners, begint een nieuw traject: de sloop van het oude flatgebouw, zo dat een vierde appartementenge bouw kan worden neergezet. Heel snel zal dat niet gaan, want de andere twee gebouwen worden pas over een poosje opgeleverd. In het zuidgebouw, waar het echt paar Van Dijke woont, zijn grote appartementen van 115 vierkante meter. „Veel mensen in de Eras musflat zijn alleenstaand. Die heb ben gekozen voor een apparte ment van ruim 70 of ruim 90 vier kante meter", zegt Kees van Dijke. „Die zijn trouwens nog ruimer Kees van Dijke op zijn balkon. foto Willem Mieras Marijke en Kees van Dijke richten hun ruime nieuwe woonkamer in. Marijke van Dijke ruimt in de slaapkamer de kleding op. foto Willem Mieras school voor mij, maar ik vind het op De Berenburcht ook leuk. Hier ken ik iedereen. Het voelt zo ver trouwd om in mijn eigen dorp naar school te gaan. Volgend schooljaar krijg ik te ma ken met andere kinderen en een andere juf. Dat is spannend." Alycia (6) foto Willem Mieras |2 Dit is de tweede aflevering van een se rie over de tien leerlingen van basis school De Berenburcht in Baarland. De ze school gaat donderdag 7 juli defini tief dicht. Varidaag: Alycia (6). door Frank van Cooten Alycia zit nu nog in groep 3. Ze vindt het heel spannend om vol gend schooljaar naar OdyZee in Goes te gaan. Ze hinkt een beetje op twee ge dachten. „OdyZee is een goede Plein 1940 nr. 20 - Middelburg Tel. 0118 612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42