Zeeland Nog geen overeenkomst De Zaete PZCIt Bezorgde vragen over PCB BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 Verkoeling Weekmarkt Goes niet door naar finale almanak Lang verwacht r:n. pzc.nl/webwinkel BBC Kostuumdrama's Eerste bewoners van Erasmusflat in nieuwe huis Dinsdag 28 juni 2011 YERSEKE Weer werkbudget nodig Oesterschelpen zitten vól goede kalk Tip? bevelanden@pzc.nl/thoien@pzc.nl door Lilian Dominicus YERSEKE - De ontwikkeling van het gebied rond dorpshuis De Zae te in Yerseke lijkt nagenoeg stil te liggen. De gemeente Reimerswaal en marktpartijen hebben nog al tijd geen overeenkomst getekend en ook wordt er afgezien van een 'afzonderlijke oester experience'. Wethouder Hans de Kunder (CDA, financiën) zegt echter dat 'het tegenovergestelde waar is'. „Op de achtergrond wordt er heel veel gedaan." Vanavond vraagt de wethouder aan de raad in een opiniërende ver gadering om nogmaals een werk budget voor ontwikkeling rond De Zaete vrij te maken. Het eerder dit voorjaar verstrekte budget raakt deze zomer nog op. Ging het in maart om een budget van 65.000 euro, nu is er 80.000 euro nodig. Het oester experience wordt nu gekoppeld aan onder meer de uitbreiding van onder zoekscentrum Imares. Dat de reeds door de provincie toegeken de POP-subsidie dan waarschijn lijk wordt ingetrokken, neemt de wethouder voor lief „We hebben hier volop vertrouwen in", zegt De Kunder. „De provincie steunt ons." De inhuur van Nieuwland BV, het bedrijf van Rob de Waard, wordt stopgezet. De Waard was ex tern begeleider in het gebiedsont- wikkelingsproces. „We zijn 100 procent tevreden over zijn inzet, maar we gaan nu een andere fase in: van gebiedsontwikkeling naar locatieontwikkeling." Tijdens de raadsvergadering in maart, toen het voorgaande werkbudget werd besproken, stelden enkele fracties .vragen over het tarief van Nieuw land BV. Van de 65.000 euro werk budget is 40.500 euro naar het be drijf van De Waard gegaan. Ook de nieuwe projectleider slaat een flink gat in de begroting: 42.000 euro verspreid over 26 weken van 16 uur. Daarnaast worden de juridi sche kosten hoger. In het vorige budget was deze post nog 8500 eu ro, de komende weken moet daar naar schatting 23.000 euro voor vrij worden gemaakt. GOES - De GroenLinks-fractie in de raad Goes wil weten wat het ka binet de gemeenten heeft beloofd, nu het rijk 90 procent wil bezui- ningen op de persoonsgebonden budgetten (PGB's). Het kabinet be weert dat de zieken en gehandicap ten die hun budget verliezen, hulp kunnen krijgen bij de gemeenten. GOES - De Goese weekmarkt is niet door naar de finale van de ver kiezing 'Beste weekmarkt van Ne derland. Dat is gisteren bekend ge maakt in Harderwijk. Goes was, als enige Zeeuwse stad, genomi neerd in de categorie middelgrote markten, samen met Etten-Leur en Zevenaar. In totaal waren ne gen markten in de race. In de cate gorie middelgroot is Etten-Leur door naar de finale. De verkiezing wordt jaarlijks georganiseerd door het Hoofdbedrijfschap Detailhan del (HBD). Het belangrijkste doel van deze verkiezing is de verdere professionalisering van de waren markt. GroenLinks vraagt het college of het PGB binnen de WMO kan blij ven bestaan en van welk geld. De fractie maakt zich ongerust over de positie van mensen die nu nog de regie over hun eigen leven heb ben en straks afhankelijk worden van instellingen die evenzeer wor den bedreigd door de bezuiniging. WEMELDINGE - Na het kwakkelweer van de afgelopen tijd, liet de zon zich gisteren volop zien. Bij temperatu ren van rond de dertig graden zochten veel mensen ver koeling op, zoals deze jongens, die bij het sluizencom- plex in Wemeldinge in het water sprongen. Het blijft overigens kwakkelen. Als de voorspellingen juist zijn, wordt het vandaag nog warm, maar kunnen we morgen een flinke plens regen verwachten. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Al meer dan tien jaar rijdt die man uit Vlissingen dagelijks voor zijn werk naar Kamperland. Een route waarvan hij - vooral als er veel land- bouwverkeer is - niet bepaald vrolijk wordt. Daarom keek hij al die jaren uit naar de komst van de nieuwe N57. Toen een aantal maanden gele den het Middelburgse gedeelte van het traject geopend werd, was hij al blij. Maar gisterochtend kon zijn dag helemaal niet meer stuk. Ook het Veerse gedeelte is nu open. „Ik was vanochtend stukken sneller op kan toor", glunderde hij. Helaas kan hij maar kort van het nieuwe traject ge nieten. Overmorgen verhuist zijn af deling. Naar Middelburg. Lekker dicht bij huis dus. categorie dvd's en games De mooiste Britse klassiekers op 8 dvd's Urenlang genieten van de mooiste, klassieke series van de BBC. Deze verzamelbox met kostuumdrama's biedt een heerlijke mengeling van romantiek, avontuur, span ning en passie. Alleen hier verkrijgbaar! - Emma - Elizabeth R. - Miss Austen regrets - Cranford. Speelduur 19 uur op 8 dvd's. Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €49,95 Lezersprijs 24,95* 1 WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41