241 sport 6 Co Adriaanse is helemaal Tomic maakt naam PSV verhoogt bod op Utrecht-duo FC TWENTE Co Adriaanse meldde zich gisteren voor het eerst bij FC Twente. De nieuwe trainer is zijn principes trouw gebleven. Hij wil successen boeken met aanvallend voetbal. Didulica medisch wonder van AZ Kasidokostas wint in Nice Allach technisch manager KNVB Sibon terug bij Heerenveen Chelsea zegt oefenduel Vitesse af dinsdag 28 juni 2011 Adriaanse trainde de afgelopen zes jaar in Portugal, Oekraïne, Qatar, Oostenrijk en weer Qatar. Co Adriaanse zet zijn eerste passen op het veld van FC Twente. msmmsmmmmmmmmmmmssmmmsimiimmgemmmmmmsiimBm foto Marcel Antonisse/ANP door Marco Knippen ALKMAAR Tot ieders verrassing stond doel man Joey Didulica gisteren op het trainingsveld van AZ. De 33-jarige Australiër werd begin dit jaar geo pereerd aan een nekhernia en zou een jaar nodig hebben om te revali deren. „De dokters in Australië heb ben me groen licht gegeven", liet Didulica echter weten. Trainer Ver beek, die betwijfelde of Didulica ooit nog zou terugkeren, sprak van een medisch wonder. De oud-Aja- cied kon na zijn operatie niet eens een pen optillen en heeft momen teel een titanium plaat in zijn nek. NICE Filipos Kasidokostas heeft de 18e en laatste editie van het Crystal Kel- ly-driebandentoernooi op zijn naam gebracht. De 28-jarige Griek se biljarter, die in de halve finale Dick Jaspers met één carambole verschil van nieuw succes in Nice afhield, was in de eindstrijd te sterk voor de Italiaan Marco Zanet- ti: 50-38. Jaspers eindigde als derde. Hij versloeg zijn Zweedse maatje Torbjörn Blomdahl in de lang ge- lijkopgaande strijd om brons met 50-45. De Brabander haalde het fraaie moyenne van 3,125. ZEIST Mohammed Allach wordt tech nisch manager bij de KNVB. Allach stopte onlangs als directeur voet balzaken bij RKC Waalwijk. Daar voor had de oud-speler vergelijkba re functies bij VW-Venlo en FC Twente. Allach moet samenhang aanbrengen tussen het amateur- en betaalde voetbal. Een belangrijk on derdeel van zijn takenpakket is ta lentontwikkeling. Ónder zijn ver antwoordelijkheden vallen ook de nationale elftallen van onder 15 tot en met onder 21 jaar. HEERENVEEN Gerald Sibon keert terug bij sc Hee renveen. De 37-jarige aanvaller heeft een contract voor één jaar ge tekend bij de Friese club. Sibon speelde eerder van 2002 tot 2004 en 2007 tot 2010 bij Heerenveen. De lange spits bracht afgelopen jaar in Australië door bij Melbour ne Heart en maakte voor de club van trainer John van 't Schip zeven doelpunten. Melbourne Heart had echter geen budget om de routi nier te behouden en nam daardoor in maart afscheid van Sibon. ARNHEM Het oefenduel van Vitesse met Chelsea, dat voor 9 juli op de agen da stond, gaat niet door. De Lon- dense topclub heeft zich bij de Arn hemmers afgemeld. Met de komst van de nieuwe coach André Villas-Boas is het oefenpro gramma van Chelsea gewijzigd. De jonge Portugese trainer vindt 9 juli te vroeg voor een trip naar Ne derland. Chelsea heeft zich geëxcuseerd en toegezegd in de toekomst alsnog naar Arnhem te komen. door Rik Elfrink EINDHOVEN - PSV heeft de gesprek ken met FC Utrecht over overna me van Dries Mertens en Kevin Strootman nieuw leven ingebla zen. Nadat de club uit de Domstad eer der al een bod van tien miljoen eu ro vanuit Eindhoven ontving, is er nu rond twaalf miljoen euro op ta fel gelegd. Beide partijen naderen elkaar, Utrecht hanteerde een vraagprijs van naar verluidt 16 mil joen euro en stelt zich hard op. De club zag eerder spits Ricky van Wolfswinkel al vertrekken naar Sporting Portugal. Een transfer van de twee andere dragende spe lers van de club kan alleen plaats vinden als daar een hoofdprijs te genover staat, vindt de clubleiding. Mertens zou bij PSV de erfenis van Balasz Dszudszak moeten overnemen op de linkerflank. Zijn contract bij FC Utrecht loopt nog door tot midden 2014. PSV zal hem vermoedelijk vier of vijf jaar willen binden, in de hoop op een voor de club gunstige transfer in de toekomst. Voor Strootman is een gang naar PSV de bevestiging dat zijn car rière in een stroomversnelling is te rechtgekomen. Bondscoach Bert van Marwijk is lyrisch over de mid denvelder van FC Utrecht, die in middels vier interlands op zijn naam heeft staan. Of er na de komst van Mertens en Strootman nog geld over is voor de komst van Feyenoorder Georginio Wijnal- dum is onduidelijk. Feijenoord wil ongeveer vijf miljoen euro voor hem ontvangen. Wijnaldum zou voor PSV een kandidaat zijn op het moment dat er voor Ola Toivo- nen concrete belangstelling komt. LONDEN - Het etiket 'jongste spe ler' kleeft nog steeds aan hem. Niet alleen in het verleden ontpop te Bernard Tomic zich tot een ten nisser die voor primeurs tekende, op Wimbledon voegde hij er giste ren weer een aan z'n lijstje toe. Met achttien jaar en 255 dagen is hij de jongste speler sinds Boris Becker in 1986 op Wimbledon tot de kwartfinales wist door te drin gen. Tomic, een in Duitsland gebo ren Australiër, won in 2008 op de leeftijd van vijftien jaar en drie maanden het juniorentoemooi van de Australian Open en werd daarmee de jongste triomfator na Ken Rosewall in 1950. Een jaar la ter was hij met zijn zestien jaar en tweeënhalve maand de jongste de butant die nota bene ook nog eens de eerste schifting overleefde. En in 2010 maakte hij als debutant van zeventien jaar en 135 dagen zijn opwachting in de Daviscup, en dat was in de achterliggende 77 jaar niet gebeurd. In Londen worstelde de mondiale nummer 158 zich eerst door het kwalificatietoernooi, om vervol gens in het hoofdschema naam te maken door in de derde ronde de Zweedse tweevoudig grandslamfi- nalist Robin Söderling te verschal ken. Met een zege op de laatst over gebleven Belg Xavier Malisse (6-1, 7-5, 6-4) garandeerde Tomic zich gisteren van een confrontatie met Novak Djokovic, de Serviër die in 2011 slechts één duel verloor. Ook Rafael Nadal, Roger Federer, Jo-Wilfried Tsonga, Mardy Fish, Andy Murray en de Spanjaard Lo pez bereikten de laatste acht. Mur ray bood na afloop zijn excuses aan aan prins William en zijn echt genote Kate. „Als ik had geweten dat ze zouden komen, had ik me geschoren hoor", sprak de Schot na zijn zege op Richard Gasquet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24