zeeland 123 Roosevelt Academy geeft docenten les kpn Economische Impuls Zeeland wordt nu door alle gemeenten gedragen ZOMERKOOPJESMARKT DONDERDAG 30 JUNI OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur Zonnefabriek dingt mee naar Groene Parel voor ondernemers dinsdag 28 juni 2011 De nieuwe dampalen van Ter Linde bij Ritthem. Princebos Huys ten Duyne Q,_ Elzencprd o 0 °Overduin o T Duno Hoogduin Groot Middenhof O Kranenstein oSwanenburg Q "N* Huys te dapinge Hazenberg oSoetendale oMunnikenhof o Ravenstein O0olstein Herstelde welput van 't Huys te Gapinge. mmmmmsm MIDDELBURG - Als laatste Zeeuwse gemeente heeft nu ook Borsele zich aangesloten bij Economische Impuls Zeeland (EIZ), het 'ontwik kelingsbedrijf voor economische groei in de regio Zeeland. EIZ probeert, in samenwerking met ondernemers en de Zeeuwse gemeenten, allerlei initiatieven van de grond te krijgen. Het sa menwerkingsverband probeert de structuur van de Zeeuwse econo mie te versterken en de regionale MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! door Cornelleke Blok Docenten die een uur lang door een onbegrijpelijke powerpoint-presentatie van veertig pagina's razen, of nut teloze YouTube filmpjes afspelen om niet te hoeven praten. Studen ten balen er stevig van, zo bleek gisteren in de filmzaal van het Ab dijcomplex in Middelburg. Vijf studenten van de Roosevelt Academy en de Universiteit van Amsterdam vertelden een groep van ongeveer dertig universiteits- en hogeschooldocenten uit het he le land over hun beste en slechtste leerervaringen. Het kan beter, weten de studen ten. Het liefst hebben ze kleinscha lige colleges, waar veel gediscussi eerd wordt. „Dan word je gedwon gen om zelf na te denken", vindt Irene, die aan de Roosevelt Aca demy studeert. De docenten uit het hoger onder wijs zijn deze week in Middelburg voor een trainingsprogramma, waarin ze les krijgen in lesgeven. Twee docenten van het Derek Bok Center van de Harvard University in de Verenigde Staten zijn in Mid delburg om de cursus te geven. Er is in het Nederlandse hoger on derwijs te weinig aandacht voor lesgeven, vindt docent Michael Burke van de Roosevelt Academy. „Docenten zijn negentig procent van hun tijd bezig met onderzoe ken en publiceren. Het lesgeven hangt er maar een beetje bij. In Amerika is dat heel anders. Als er op een andere manier lesgegeven wordt, waarbij er meer aandacht is voor de student, dan worden ze meer gemotiveerd. Dat is goed voor Nederland." Voor een grote groep een verhaal afdraaien, is niet de beste manier om dingen te leren/zegt Terry Aladjem van Harvard. „We moe ten studenten bij de lessen betrek ken." Het trainingsprogramma van deze week is een proef. De. Roosevelt Academy wil uiteindelijk een teaching and learning center voor docenten opzetten. BÏJ NADER In het artikel over de Statenverga dering van afgelopen vrijdag met betrekking tot een SP-motie voor invoering van een OV-jaarkaart voor 16- en 17-jarige mbo-scholie- ren, stond dat alleen de PW en de PvZ het voorstel steunden. Die op somming was onvolledig. Ook Groenlinks stemde voor de motie, die echter geen meerderheid kreeg. MIDDELBURG - Het project De Zeeuwse Zonnefabriek dingt mee naar de Groene Parel Award 2011. De Groene Parel Award is bedoeld om kansrijke projecten op het ge bied van lokaal en regionaal kli maatbeleid in de schijnwerpers te zetten. In Zeeland heeft de Zonnefabriek onder meer bereikt dat op 110 ba sisscholen zonnepanelen geïnstal leerd zijn. Het energieverbruik is inzichtelijk gemaakt met een web site, waarop ook de C02-bespa- ring af te lezen is. Er is (digitaal) lesmateriaal over duurzame ener gieproductie en in de hal van de scholen hangt een afleesdisplay dat het verbruik en de besparing duidelijk maakt. In het project De Zeeuwse Zonnefabriek bundelen verschillende partners hun krach ten om duurzame energie van 'marge' naar 'mainstream' te breng en. Overheden, bedrijven, maat schappelijke organisaties, onder wijsinstellingen en (groot) ouders werken samen in projecten voor verduurzaming van energieproduc tie en energieconsumptie. www.groeneversnelling.nl www.zonopschool.nl economie te ontwikkelen door gro te projecten te faciliteren. Economische Impuls Zeeland doet ook aan economische promotie en aquisitie. In het kader van het Akkoord Zeeuwse Kenniseconomie worden daarnaast worden projecten ont wikkeld en uitgevoerd. De nadruk ligt daarbij op het verhogen van het opleidingsniveau, betere uit wisseling tussen onderwijs en ar beidsmarkt en innovatie. Bij Zakelijk Bellen. Internet vanaf 39,50 /mnd Direct hulp op afstand, bij soft- en hardware problemen Indien nodig, snelle hulp op locatie op basis van no cure no pay •Deze actie is geldig t/m 31 augustus 2011. Kijk voor de actievoorwaarden op kpa.com/zakelijk. Allebedragea zija excl. btw. kpa Business Center kpn.eom/zakeLijk 0800 0403 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23