Niet mordicus tegen, wel bezorgd Voorarrest Souburger door rechter geschorst De Zompe 1118## 21 UITBREIDING Het plan van de gemeente om bedrijventerrein De Zompe uit te breiden werd gisteravond in Serooskerke toegelicht. Rommelmarkt voor drie goede doelen Veere Challenger Zeeland Li_ -J H i dinsdag 28 juni 2011 IJ. j door Miriam van den Broek Inwoners van Serooskerke zijn bezorgd over de gevolgen van een mogelijke uitbreiding van bedrijventerrein De Zompe. Maar mordicus tegen, zijn de mees ten niet. Dat bleek gisteravond tij dens een informele bijeenkomst van de gemeente Veere over het plan om De Zompe uit te breiden in de richting van het dorp. Zo'n twintig mensen, onder wie MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Oost-Souburg verliet gistermid dag de Middelburgse rechtbank met een stralende glimlach. De drie rechters van de meervoudige kamer hadden kort daarvoor zijn voorarrest geschorst zodat hij naar huis kon. De man heeft vele maanden in voorarrest gezeten omdat hij ver dacht wordt van betrokkenheid bij een overval op een bejaard stel aan de Hogezoom in Renesse. Het Openbaar Ministerie had gehoopt dat de man nog langer in voorar rest zou blijven want volgens'offi cier van justitie R. Rammeloo zijn er nog steeds ernstige verdenkin- directe omwonenden, onderne mers en leden van de dorpsraad, waren naar verenigingsgebouw De Zandput gekomen om te horen wat de gemeente nu eigenlijk pre cies wil met het bedrijventerrein. Het idee is om het terrein 'af te ronden' aan de noordzijde en aan de kant van de Wilgenhoekweg met in totaal nog 2,6 hectare. Dat is inclusief drie woningen (met be drijven achter het huis) en de land schappelijke inpassing. gen tegen hem. Er is namelijk DNA van hem gevonden op de tape waarmee de beide bejaarde in woners van Renesse op 12 april 2010 zijn gekneveld. De man uit Souburg heeft steeds verklaard dat hij niets van doen had met die overval en dat hij niet weet hoe zijn DNA op de tape terecht is ge komen. Het Openbaar Ministerie heeft echter wel een vermoeden hoe dat is gebeurd. Een van de overvallers scheurde namelijk met zijn tanden stukken van de tape af voordat het echtpaar werd gekne veld. Het eigenlijke proces tegen de man wordt op 1 september ge voerd. Toen dit plan eind vorig jaar voor het eerst naar buiten kwam, lieten de direct omwonenden en de dorpsraad weten faliekant tegen het plan te zijn. Gisteravond gaf de dorpsraad toe te fel te hebben gereageerd. De dorpsraad voelde zich destijds overvallen door het plan. Maar zolang de uitbreiding geen overlast geeft aan de omwonenden en er direct achter de Wilgenhoekweg geen grote loodsen verrijzen, heeft de raad AAGTEKERKE - Op het Dorpsplein in Aagtekerke wordt zaterdag 2 juli een rommelmarkt gehouden. De rommelmarkt is van 09.00 tot 15.00 uur. Er worden oude spulle tjes verkocht, maar ook verse am bachtelijke producten zoals wafels, cakes en jam, paling en producten van het land. Er zijn prijzen te winnen met loterijen en 's mid dags is er een demonstratie schaap scheren. Veertig procent van de op brengst gaat naar de stichting Steun en Opbouw Gambia, tien procent is voor de Voedselbank Walcheren en vijftig procent gaat naar het onderhoudsfonds van de oude Dorpskerk. geen bezwaren tegen het plan. Voor de directe buren ligt het an ders: Zij balen ervan dat hun uit zicht verdwijnt en dat 'natuur' plaats moet maken voor econo mie. Ook wilden ze nauwkeurig weten wat voor bedrijven er aan de kant van de Wilgenhoekweg mogen komen en hoeveel geluid die produceren. Bezorgdheid was er ook over de status van de dan aan te leggen calamiteitenweg aan de achterkant van het bedrijventer rein. Zou de gemeente ooit kun nen besluiten dat die straat een tweede ontsluitingsweg wordt? Volgens de ambtenaren van de ge meente is dat uitgesloten. De informatieavond was een eer ste stap op weg naar de uitbrei ding. De formele procedure moet nog worden opgestart. De ver wachting is dat er op z'n vroegst in het najaar van 2012, groen licht voor het plan kan worden gege ven. De gemeente Veere wil bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke aan de noordzijde uitbreiden met 2,6 hectare. foto Izaak Verkeste Internationaal toptennis- evenement gestart! Koop uw tickets nu met korting via www.challengerzeeland.nl Thermphos international TnnnfsTournament Mitc Middrtburg. 25 juni - 3 juli 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21