buitenland9 D ad homohuwelijk, nu Obama nog Helgoland stemt tegen vergroten eiland DAGJE UIT REIZEN Miljoenen voor foto Billy the Kid oad.nl/dagtochten maandag 27 juni 2011 plan ontwikkeld om door het stor ten van zand de verbinding te her stellen. De initiatiefnemers en Jörg Singer, de burgemeester van Helgoland, hoopten door het vergroten van het eiland het toerisme een im puls te geven. Singer wees erop dat steeds meer inwoners Helgoland verlaten om dat er te weinig werk is. Het dag- toerisme is in de afgelopen jaren fors teruggelopen. Steeds minder mensen nemen de moeite om op het eiland belasting vrij sigaretten en sterke drank te kopen. Het plan om Helgoland te vergro ten was op felle kritiek gestuit van natuurbeschermers. Die vreesden dat uitbreiding van de toeristische activiteiten op een vergroot eiland ten koste zou gaan van zee honden. De banken bij Helgoland zijn de kraamkamers van de zeehonden. DENVER - Een zeldzame foto van een van de bekendste bandieten uit de Amerikaanse geschiedenis, Billy the Kid (1859-1881), heeft op een veiling een onverwacht hoog bedrag opgeleverd. Een zakenman betaalde 2 mil joen dollar (1,5 miljoen euro) voor het portret. De foto toont The Kid, circa 20 jaar oud, in een saloon in New Mexico. Hij kreeg vier exemplaren, maar de andere drie gingen verloren. Volgens de overlevering pleegde hij 21 moorden waarvoor hij werd veroordeeld tot de strop, maar hij wist te ontsnappen. In ruil voor gratie wilde hij getuigen in andere moordzaken, maar agenten spoor den hem op en schoten hem dood. foto ANP ten), werd het symbool voor de strijd om de homorechten. De bar was regelmatig het slachtoffer van politie-invallen. Maar in 1969 be sloten homo's terug te vechten. Snel daarna werden de eerste ho morechtenorganisaties opgericht, niet alleen in New York, maar in het hele land. Senator Tom Dua- ne, die net voor de stemming het woord kreeg, vertelde dat hij door 'Stonewall' de moed had om als jongen van 17 jaar uit de kast te ko men. „Mijn streng katholieke ouders waren bang dat ik een on gelukkig, eenzaam leven tegemoet zou gaan. Ik zou immers nooit mo gen trouwen. Die tijd is nu voor bij", zei de democraat. Toch moest senator Duane nog 42 jaar wach ten om het toppunt van gelijke rechten, het huwelijk, gerealiseerd te zien. New Yorkse homo's en les biennes hopen dat het homohuwe lijk in hun staat andere staten zal inspireren dezelfde wetgeving aan te nemen, net zoals de Stonewall- rellen een impact hadden die ver over de staatsgrenzen werd ge voeld. Maar degene die het homo huwelijk echt een impuls kan ge ven, president Obama, houdt zich op de vlakte. Als kandidaat voor de senaat van Illinois in 1996 sprak hij zich uit vóór het homohuwe lijk. Als president zegt hij dat niet meer. De officiële lijn is dat zijn mening 'aan het evolueren is'. Vori ge week hoorden homo's uit New York, die 1250 dollar (880 euro) per couvert hadden betaald, Oba ma benadrukken dat hij voorstan der is van gelijke rechten voor ie dereen. Het woord 'huwelijk' nam hij niet in de mond. HELGOLAND - Een meerderheid van de inwoners van het Duitse ei land Helgoland heeft zich zondag in een referendum gekeerd tegen een voorstel om het hoofdeiland opnieuw te verbinden met een na bijgelegen eilandje. In de volksraadpleging stemden 583 inwoners (57,4 procent) tegen het plan en spraken 482 Helgolan- ders (45,2 procent) zich uit voor het vergroten van het eiland. Van de 1312 stemgerechtigden de den er 1068 mee aan de volksraad pleging. Drie stemmen waren ongeldig. In 1720 spoelde een zandbank tus sen Helgoland en het kleinere ei land door een stormvloed groten deels weg. De verbinding tussen de twee eilanden ging daardoor verloren. Op initiatief van onder meer de Hamburgse projectontwikkelaar Arne Weber en de Technische Uni versiteit van Hamburg was een Open Dag Ajax i ri 7C Bezoek de open dag van Ajax en maak kennis met de nieuwe spelers. I gC J Wo. 3 augustus I Parijs centrum De Eiffeltoren, Notre Dame, Sacre Coeur, Arc deTriomphe, Louvre... Parijs is de stad voor sightseeing! Verblijf van10.00 tot 20.00 uur 75 Do. 4 augustus J j Berlijn centrum Hip en Historisch. Bezoek oa. de Brandenburger Tor, Kurfürsterdamm of ontspan aan één van de parken, meren, rivieren en kanalen. Verblijf van 10.00 tot 20.00 uur Vr. 5 augustus Paleis Soestdijk Heeft u Paleis Soestdijk nog niet bezocht? Ook in 2011 maakt u nog kans op deze unieke belevenis! Incl. entree, koffie met gebak, rondleiding Paleis Soestdijk, m mm rf. bezichtiging Landschapstuinen, ter afsluiting een B-gangendiner. 50 Vr. 5 en vr. 19 augustus Ti t 32e Internationale Vuurwerkfestivai Scheveningen Niet zo'n zin in drukte en geslenter? Ga dan mee naar Scheveningen voor een heerlijk ontspannen stranddag met als aflsluiter een geweldige internationale m vuurwerkshow. yj Za. 20 augustus mm EK Kwalificatie NL - San Marino Philips Stadion Eindhoven Vr. 2 september NL- Moldavië De Kuip Rotterdam Vr. 7 oktober Incl. zitplaats categorie 3 Een touringcar huren voor een uitje met uw personeel, vereniging, een schoolreisje, een meerdaagse groepsreis of een groot vervoer voor een evenement? Kijk op oad.nl/bus-huren of bel 0547 28 44 40. Prijzen zijn per persoon en exclusief 3,00 reserveringskosten per boeking. Opstapplaatsen: Oldenzaal, Enschede, Hengelo, Borne, Haaksbergen, Almelo, Wierden, Nijverdal, Rijssen, Goor, Holten, Deventer, Apeldoorn (variërend per dagtocht, per datum). Gratis parkeren bij opstapplaats Goor (Oad-garage). NIEUW! Bij opgave vanaf 9 deelnemers kunt u zelf uw opstapplaats bepalen! 0547-284443 Finish Tour de France Beleef de aankomst van de Tour de France op de Champ-Elysées in Parijs. m Verblijf in Parijs van 10.00 tot 21.00 uur. 50 Zó. 24juli r Saskia van Apeldoorn Gediplomeerd Oad-chauffeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9