binnenland 17 Ook Rutte is trots op veteranen geen apen mee uit Marokko' Verkeersongelukken in weekeinde eisen zes mensenlevens 'Neem KORTING KRAS.NL VETERANENDAC Premier benadrukt bijzondere plaats die uitgezonden militairen verdienen Festival Oerol I5cpm 3 op alle reizen naar Duitsland! Boek vóór 4 juU20l11 anbod Duitsland, zie www.kras.nl/duitslandvoordeelweek NIEDERRHEIN SAUERLAND 5-daagse busreis "ïfi i O.b.v. 4 x ontbijt en diner Vertrek: van 25 juli t/m 26 septemb waarom zou je meer betalen 5-daagse busreis I jij* l O.b.v. 4 x ontbijt en diner Vertrek: van 18 juli t/m 22 augustus Net over de grens, maar toch helemaal weg! Ga Wegens succes extra vertrekdata! Meren, bossen, fietsen in de Niederrhein, met talloze fietspaden heuvels, vakwerkdorpjes... bewonder het Sauerland langs o.a. de Rijn. Inclusief Innergy huurfiets (met vanaf de fiets. Inclusief Innergy huurfiets (met trapondersteuning) en .verblijf in 4-sterren hotel. trapondersteuning) en verblijf in 4-sterren hotel. Zie www.kras.nl/21803 DRESDEN ELBE 7-daagse busreis l£ I O.b.v. 6 x ontbijt en diner L? Jti Vertrek: 9-23 juli en 3 september Nieuwe reis met vertrekgarantie in juli! Ontdek de natuurlijke schoonheid van Saksen tijdens tochten langs de Elbe naar cultuursteden als Dresden. Inclusief huurfiets en verblijf in 3-sterren hotel. maandag 27 juni 2011 RIJSWIJK - Zeker zes personen zijn dit week einde door verkeersongevallen om het le ven gekomen. Zaterdag overleed een 35-jarige bromfietser uit het Friese plaatsje Lippenhuizen toen hij in zijn woonplaats de macht over het stuur verloor en ten val kwam. Een motorrijder uit Zwolle kwam zaterdag om het leven toen hij in zijn woonplaats een auto wilde inhalen, de macht over het stuur verloor, in de berm terechtkwam en tegen een lan taarnpaal botste. In Katwijk kwam die dag een 53-jarige automobilist uit die plaats om het leven toen hij onwel werd, door een hek reed en met zijn auto in het water beland de. Een 53-jarige motorrijder uit Ter Apel overleed zaterdagmiddag toen hij op de N381 ter hoogte van Westerbork door nog onbekende oorzaak frontaal in botsing kwam met een auto. De 39-jarige bestuur der uit Emmen en zijn 11-jarige dochter raakten gewond. In Amsterdam overleed za terdagavond een vrouw (23) toen zij met haar auto frontaal in botsing kwam met een lijnbus. De chauffeur en drie passagiers raak ten gewond. Zondag kwam in Amsterdam door onbekende oorzaak een motorrijder om het leven. Premier Rutte (rechts) is op Veteranendag in Den Haag in gesprek met oud-militairen. foto Valerie Kuypers/ANP De Nederlandse samenle ving moet zijn militaire veteranen koesteren, stelde premier Mark Rutte zater dag in Den Haag tijdens de zevende Veteranendag. Veteranen hebben iets goeds en iets bijzonders gedaan en deze inzet voor vrede en veiligheid verdient blijvend onze dank en ons grote respect. Dat was de prij zende boodschap van premier Mark Rutte zaterdag in de Ridder zaal tijdens een bijeenkomst in het kader van Veteranendag. Het eve nement vindt sinds 2005 jaarlijks plaats. Volgens Rutte is deze dag inmiddels een landelijk evene ment geworden dat wordt gevierd in alle provincies en in honderden gemeenten. „Veteranen staan mid den in de samenleving, zichtbaar der dan ooit", zei de minister-presi dent. En dat is terecht, stelde hij, want 'té lang hebben we met el kaar net gedaan alsof een militaire uitzending gewoon een baan is als alle andere'. „Maar dat is natuur lijk niet zo." Rutte wees onder meer op de risico's en de dreiging en de dagelijkse onzekerheid voor het thuisfront van een uitgezon den militair. De premier zei dat hij onder de indruk is van de saamho righeid, de professionaliteit en de hoge kwaliteit van de strijdkrach ten. Hij merkte dat vooral toen hij enkele jaren geleden als Tweede Kamerlid op bezoek was bij de manschappen in het Afghaanse Uruzgan. „De Nederlandse mili tair behoort internationaal gezien tot de top", stelde hij zaterdag vast. „En daar mogen we trots op zijn." Ook zei Rutte dat hij ervan door drongen is dat iemand veteraan is voor het leven. „Als je zo'n intense ervaring hebt doorgemaakt, laat dat je nooit meer los." De meeste activiteiten rond de Ve teranendag vonden plaats in Den Haag. Op het Malieveld was zoals gebruikelijk een manifestatie. Vol gens de organisatie waren er zo'n 70.000 bezoekers die onder meer optredens konden zien van arties ten als Glennis Grace, Jeroen van der Boom en Wieteke van Dort als Tante Lien. Als voorproefje op de festiviteiten begonnen vrijdag tweehonderd motorrijders uit alle windstreken aan hun tweedaagse motortocht richting het Malieveld. Zaterdagmiddag nam prins Wil- lem-Alexander het défilé af op de Kneuterdijk. De geplande ceremo niële vlucht van een groep vliegtui gen, ook wel fly-past genoemd, kon zaterdagmiddag niet door gaan. De weersomstandigheden waren te slecht. Parachutisten kon den vrijdag al niet veilig in de Hof vijver landen wegens de harde wind hoog in de lucht. zie onze website:binnenland Kijk naar de toespraak van pre mier Rutte in de Ridderzaal AMSTERDAM - De stichting Moroc can Primate Conservation roept Nederlandse Marokkanen op om geen kleine aapjes meer mee terug te nemen van vakantie. De jonge Berberaapjes worden volgens de stichting op veel markten in Ma rokko te koop aangeboden. Jaarlijks komen naar schatting 300 aapjes in Europa terecht, vooral in Frankrijk. Woordvoerster Els van Lavieren schat dat er elk jaar onge veer tien apen bij Nederlands-Ma rokkaanse gezinnen belanden. De beestjes blijken vaak niet als huis dier te handhaven en worden dan bijvoorbeeld aangeboden aan de Stichting AAP. De apen zijn volgens Van Lavieren vaak zo 'verknipt' geraakt, dat ze niet meer terug kunnen naar de natuur. „Als ze geluk hebben, ko men ze in een goede dierentuin er gens in Europa terecht." Mannetjes kunnen, als ze volwas sen zijn, zo'n 30 kilo wegen. De dieren lopen als huisdier vaak met een luier door het huis, vertelt Van Lavieren. „Of ze zitten in een kooi in de achtertuin. Apen rich ten zich vaak op de hoogste in rang binnen hun groep. Vaak is dat de vader van het gezin. Het dier zal in dat geval moeder en kin deren aanvallen om ze weg te hou den bij de vader. Het komt ook voor dat ze de boel in huis slopen of de hele dag schreeuwen." TERSCHELLING - De 30e editie van het culturele festival Oerol op Ter schelling heeft dit jaar 52.000 be zoekers getrokken. Het zijn er iets minder dan in eerdere jaren. Dat heeft de organisatie van het festi val bekendgemaakt. Vorig jaar trok Oerol 55.000 mensen, twee jaar ge leden waren het er 57.000. Zie www.kras.nl/21600 H Zie www.kras.nl/21719 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 of ga naar de dichtstbijzijnde Vaka ntiewinke 1 van Arke of lï reTzen 3 g Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief rest •.rveringskosten en Calamiteilentonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7