Met de vorm van Stap zit het wel goed fstxwedendiik I 0909-5010105 t - stort! 35 Mooie zege voor RKHAV Titel Cogito/Polka Print IP ft Hl Iftfti ürft Bel naar: €0,60 per gesprek Voor 12 winnaars: het duo arrangement van Thermen Bussioo maandag 27 juni 2011 Judith Stap op weg naar de eindzege op de vijf kilometer, foto Peter Nicolai door Aector Dooms SLUIS - Het voelde goed om weer thuis te zijn in Zeeland. Judith Stap won gisteren het langebaan zwemmen in Sluis op de vijf kilo meter vrije slag. Voor de insiders kwam haar winst op het koningsnummer niet echt als een verrassing, maar zelf had ze er niet helemaal op gerekend. „Zij had mij kunnen verslaan in de sprint. We zijn aan elkaar ge waagd", zei de zeventienjarige top- zwemster van PSV over haar rivale Leonie van Noort (De Zijl) nadat ze okselfris uit het kanaal van Sluis-Brugge was gestapt. De oud-Middelburgse, die vorig jaar naar Eindhoven verhuisde voor betere trainingsfaciliteiten, verteerde snel de inspanningen. „Op 250 meter van de finish ben ik voluit de^ sprint aangegaan. Ik zag Leonie niet meer langszij ko men." De wedstrijd paste goed in de voorbereiding op de Europese jeugdkampioenschappen in het Spaanse Navia. „Met de vorm zit het wel goed." Samen met Van Noort maakt ze deel uit van de EK-voorselectie. Ze moet zich in Culemborg nog definitief in de se lectie zwemmen, maar dat lijkt een formaliteit. Vast staat dat Sluis haar enige Zeeuwse wedstrijd zal -blijven. „De andere wedstrijden passen niet in mijn schema." Dat ze gebrand was om in Sluis te winnen liet ze meteen na de start merken. Vanaf het begin maakte Stap de wedstrijd hard. Al gauw vormde zich een trio aan de lei ding. Behalve Stap en Van Noort klampte Evelien Sohl van Het Y aan. Ze namen een riante voor sprong op de rest, die door een drietal achtervolgers even in ge vaar leek te komen. Stap: „Ik heb het niet gezien. Ik kijk voor me en heb het tempo strak gehouden. Ik wist eerst niet wie er mee waren. Toen voelde ik een tik tegen mijn voeten. Dus bleven ze goed vol gen. Ook Leonie heeft afwisselend op kop gezwommen." Stap tikte drie tellen eerder aan dan Van Noort. Carmen de Ridder van De Bruinvis was met een acht ste plaats de eerste Zeeuwse. Bij de mannen maakten de natio nale toppers Ferry Weertman (19) en Marcel Schouten (18) op de vijf kilometer vrije slag de dienst uit. "Het duo zwom binnen de kortste keren de rest van het deelnemers veld op grote achterstand. Weert man, ook specialist op de 1.500 me ter (dit jaar onder de zestien minu ten), rekende op zijn eindsprint die beter was dan zijn rivaal. „In de laatste kilometer heb ik ver sneld. Ik was even los van Ferry. Ik wist dat ik kansloos was in de sprint", zei de zwemmer van Haer- lem later. Weertman had de tempoversnel ling niet in de gaten. „Ik lag te dro men. Ik keek naar rechts, terwijl Marcel links van me wegzwom. Ik moest toen nog aanzetten om hem in te halen. In de sprint wist ik wel dat ik ging winnen", zei de winnaar, die zijn succes van vorig jaar in Sluis herhaalde. Schouten en Weertman behoren tot de beste lange afstandzwem mers van Nederland. Beide zwem mers rafelden de vijf kilometer bin nen het uur af Schouten won dit seizoen al drie wedstrijden, zon der Weertman. De negentienjarige zwemmer van PSV zag Sluis als een goede trainingswedstrijd. Weertman: „Morgenochtend (maandag) ga ik 12 kilometer trai nen, want ik wil dit jaar starten op de tien kilometer van Hoorn. Eens kijken hoe ver ik kom." Angelo de Meyer eindigde als bes te Zeeuw op de zevende plaats op tien minuten van de winnaar. „Het was mijn eerste wedstrijd, maar ontzettend zwaar. Ik heb ge probeerd in mijn eigen tempo te zwemmen", zei de zwemmer van De Bruinvis. SLUIS - Tijdens de langebaanwed- strijd in Sluis handhaafden Alex Eversdijk en Eline Nijskens zich in de top van de 2500 meter school slag. „Ik wist dat ik tekort zou ko men tegen Tim van de Berg, maar ik ben tevreden met mijn tweede plaats", stelde Eversdijk. Sluis was het eerste optreden van de 20-jarige zwemmer van De Bruinvis in het open watersei zoen. Eversdijk wil dit jaar in de Zeeuwse wedstrijden ook mee doen op de vrije slag. „In Zeeland mis ik de concurrentie op de schoolslag. Alleen zie ik Diego de Meyer in de toekomst zich met mij kunnen meten. Het moet dit jaar al gek lopen wil ik de Zeeland Cup niet winnen. Dus kijk ik naar andere doelen." Voor de rest wil Eversdijk zich concentreren op de landelijke schoolslagwedstrijden. „Mijn doel is bij de top drie van Nederland te eindigen." Voor Eline Nijskens geldt hetzelf de. De 23-jarige zwemster van Koe wacht kreeg in de laatste kilome ter een terugslag, waardoor Jeani- ne Koeken van PSV haar voor bijstreefde naar een tweede plaats achter de ongenaakbare Marissa Minkman (Hieronymus). De derde plaats stemde Nijskens desondanks tot tevredenheid. Het was dit seizoen haar vierde lange- baanwedstrijd. „Ik probeer zo veel mogelijk aan de landelijke competi tie mee te doen en punten te ha len voor de ranking", zei ze. ETTEN LEUR - De Zeeuwse junioren hebben tijdens de gebiedsfinale at letiek in Etten-Leur goed gepres teerd. In de eerste divisie ging de zege bij de meisjes D naar RKHAV uit Hulst (7179 punten). Romy de Kessel zorgde voor twee zeges bij het verspringen (4 meter en 1 cen timeter en discus (25.94 meter). Romy Lauwers won het kogelsto ten met 9 meter en 38 centimeter. Jesse van Maele zegevierde op de 1000 meter in 3.20.70 en pakte het brons op verspringen met 3.78. Femke Bun werd winnaar op het hoogspringen met 1.40. In de eerste divisie werden de jon gens D van AV'56 met 6861 pun ten tweede. Pelle Gelderblom be haalde een zege op de 80 meter in 11.07 seconden. De basis voor de tweede plaats van AV'56 werd ge legd bij de 4x80 meter estafette. Daan van Liere, Lars Dirkzwager, Taco Blom en Pelle Gelderblom noteerden een tijd van 43.83 en werden tweede. De meiden C van Scheldesport wa ren ook goed voor de tweede plaats in tweede divisie met 4209 punten, de vierde plek was voor AV'56 (4041 punten) en de zeven de voor RKHAV (3790). Jason Gil lissen bezorgde Dynamica in de tweede divisie jongens C veel pun ten. Hij won de 100 meter in 11.92 seconden en was een belangrijke steunpilaar voor Dynamica in de 4x100 meter estafette. De eindsco- re van Dynamica (5604 punten) was goed voor de derde plaats. In de tweede divisie meisjes D was de beste Zeeuwse score voor AV'56 met de vierde plaats voor Scheldesport op de vijfde en Delta Sport op de achtste plaats. De jongens D van Dynamica wer den achtste in de tweede divisie. NIEUWEGEIN - De driebanders van Cogito/Polka Print uit Sluiskil heb ben in Nieuwegein de nationale ti tel in de derde divisie gegrepen. WBV uit Wemeldinge voegde daar nog het brons aan toe in het driebanden klein Bi. Cogito begon met 6-2-winst in de halve finale op DBL Holland Mine raal en walste in de finale met de zelfde cijfers over De Mixx uit Geldrop heen. In de halve eind strijd verloor Koen Pöpsel als eni ge ondanks 0.675 gemiddeld en in de finale verloor Jean Paul de Kra ker maar toen was de beslissing al gevallen. Dirk Vlerick en Louis Dal- t.w.v. 129,90 Thermen Bussioo (vlakbij Apeldoorn) is één van de meest exclusieve wellnessresorts van Nederland, waar tijdloos genieten centraal staat. Proef de authentieke Finse atmosfeer van onze Kelo sauna's, kijk uit over het meer van Bussioo in de Panoramasauna en laatje betoveren door de zoutkristallen uit de FHimalaya in onze zoutkristalgrot. In de sfeervolle tuin vind je diverse ligweiden met comfortabele ligbedden, een privéstrandje met hangmatten en prachtige watervallen. Beleefde Aufguss in de grote Kelo Aufguss-sauna, waan je in de woestijn of het oerwoud in de Vier Elementensauna en kom tot rust in het paviljoen Kelodrome met brasserie en rustruimte. Verwen uzelf met een heerlijke gezichtsbehandeling, bodypakking, massage of hamambehandeling op onze beauty afdeling. Geniet tijdens uw bezoek ook van de culinaire smaaksensaties die onze chefkok en zijn team bereiden met dagverse producten. Kortom, na een bezoek aan Thermen Bussioo voelt u zich compleet herboren. linga wonnen beide partijen. In het driebanden Bi eindigde WBV als tweede in de poule na winst partijen met 4-2 en 5-1 een 2-4 ver- liespartij tegen De Zwaan uit Oss. In de strijd om de derde en vierde plaats werd OBIS uit Alkmaar met 4-2 geklopt. Bram de Waard zette al zijn partijen in winst om. Het libreteam van LBV uit Lewe- dorp behaalde een vierde plaats, evenals de recreanten van OBV Schuttershof (Domburg). Daar naast was er een vijfde plaats voor het libre C3-team van De Graan- beurs en een achtste plek voor het libre Ci-team van De Kastanje. Voor meer informatie: Voor meer informatie of om te reserveren kunt u met onze receptie bellen via 055-3682640 of kijk op www.thermenbussloo.nl THERMEN BUSSLOO sauna - beauty - spa - resort Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 3 juli 2011Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RV6 Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55