Ovaa maakt succesvolle rentree in Vlissingen weggeweest punten nodig w sport 33 Vogel en Suurmond voltooien Ironman Ringelberg spurt naar overwinning Nancy van de Ven wint ook elfde race van NK maandag 27 juni 2011 'Sondy kan ook in de toekomst bouwen op Toto. Dit paard is niet te koop.' Eigenaresse Liiia Collazuol door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Ze ontbrak een tijdje op startlijsten. Men vroeg zich af of amazone Sandy den Ex- ter nog wel sprong. Jawel. Met de door de Jan van Meeveren aan haar toevertrouwde schimmelmer rie Alinde en de ruin Toto van de 1 in Wissenkerke woonachtige Itali aanse Lilia Collazuoal, heeft: de routinier uit Kortgene weer talent volle paarden onder het zadel. De uitslagen zijn hiervan het bewijs. i Tijdens de 42e Zeeuwse Dag van 1 het Paard, zaterdag bij De Een dracht in Vrouwenpolder, was het voor Den Exter alweer bingo. In de in handicap verreden klasse M/Z eiste ze met Alinde de over winning op. In L werd ze met To to tweede achter de Brabander Maurice van Vliet met Bondiro. In B toonde de Vlissingse Debora Benschop met de Carolus II-zoon Be Impressed zich de beste. Bram Wattel had een parkoers uit de hoge hoed getoverd waar niet het maximumvermogen van de paarden werd gevraagd, maar veel- eer de stuurmanskunst van de rui ters op de proef werd gesteld. Den Exter stuurde in de barrage de Car- dento-dochter Alinde als eerste in 34,69 seconden naar de finish. Met het mes tussen de tanden ging An- niek van der Linden met Quintina j Z op jacht naar de zege. Maar de amazone uit 's-Heer Arendsjcerke kwam met de Campione Z-doch- ter een fractie tekort (34,87 secon den) om Den Exter van de zege af te houden. Met de Quinar Z-zoon Quasito Z, werd Anniek van der Linden de kans ontnomen om als nog de zege naar zich toe te trek ken. De piste werd gesloten voor shows en keuringen. „Vooropgesteld, de overwinning van Sandy was verdiend", vertelde Anniek van de Linden. „Ze zette een snelle tijd neer en het was moeilijk geweest om die te verbete ren. Maar ik kreeg ook geen kans omdat de sport moest wijken voor de show. Er was geen tijd meer. Dit terwijl er al twee pauzes wa ren ingelast voor een demonstratie van de Hackney's. Als dat niet was gebeurd, was het springen ruim schoots op tijd klaar geweest. Daar laat je je dan zeiknat voor regenen. Daar baal ik ontzettend van." Eerste starter Jan Ton leek in L met Sportune meteen de lont in het kruitvat te gooien. Maar op de laatste hindernis haalde de ruiter uit Vrouwenpolder met de Fer- ro-dochter een paal naar het gras. Met een adembenemende rit stuurde Maurice van Vliet Carta- nó-zoon Weijdehoeve's Bondira in 36,99 seconden over het par koers. Daarmee gooide de combi natie uit Zundert voor belager San dy den Exter met Toto de deur in het slot. De Noord-Bevelandse stuurde de met enorm veel vermogen en tech niek springende Lux-zoon in 38,85 seconden naar de tweede stek. „To to is een heel fijn paard om te rij den. Hij denkt goed mee in het parkoers en wil geen fout maken. Hij is wel al tien jaar, maar hij liep pas een goede maand geleden zijn eerste wedstrijd. Daarom wil ik hem niet overvragen. Met hem en Alinde heb ik nu twee fijne paar den. De zin was even weg, maar die is nu volledig terug", vertelde Den Exter. In de dressuurklasse Z wisselden Kristel Meijer en Angelique Wou ters stuivertje. In de eerste proef stuurde Meijer uit Ouddorp de Pion-zoon Roland met 207 punten naar de overwinning. In de herkan sing toonde de Middelburgse Wou ters zich met de IDS-zoon Duco met 206 punten de beste. door Herman Heuvink VLISSINGEN - De vierde clubcross van MSV De Uitlaat in Vlissingen leverde een succesvolle rentree op voor Steven Ovaa. De 21-jarige mo torcrosser uit Oost-Souburg pakte de overwinning bij de senioren. Er was maar weinig animo om deel te nemen aan de wedstrijd. Dat was jammer voor de mensen van de organisatie, want zij had den alles uit de kast gehaald om de rijders een prima berijdbaar par koers voor te schotelen. Enkele oorzaken van de geringe opkomst lagen voor de hand. De TT van As sen is jaarlijks een geweldige trek pleister en het slechte weer 's mor gens speelde zeker ook een rol van betekenis. Maar gecrost werd er in de diverse, al dan niet samenge voegde, klassen. De overwinning van Ovaa beteken de voor hem een zonnig moment in een vooralsnog somber seizoen. De Suzuki-rijder kende tot dit weekeinde alleen maar tegenslag. Aan het begin van het seizoen NICE - De Vlissingers Robin Vogel (41 jaar) en Marcel Suurmond (34 jaar) voltooiden gisteren de Iron- man-triatlon in Nice. Door de ho ge temperatuur, het vele klimwerk en vanzelfsprekend de lengte van de wedstrijd was het karwei lood zwaar. „Maar het was de moeite absoluut waard", zei Robin Vogel gisteravond. Marcel Suurmond had voor de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilome ter fietsen en 42,195 meter hardlo pen in totaal 12 uur en 36 minuten nodig. Robin Vogel finishte na 13 uur en 7 minuten. Beide triatleten kregen bij het onderdeel fietsen te kampen met tegenslag. Suurmond NIEUWERKERK - Nico Ringelberg is aan een goed seizoen bezig. De wielrenner uit Goes schreef eerder dit jaar de ronde in zijn woon plaats op zijn naam. Zaterdag in Nieuwerkerk reed Ringelberg weer opvallend sterk. Hij liet zijn mede vluchter Edzard van Ewijk achter zich in de spurt om de zege. Na enkele magere jaren verkeert de 28-jarige Ringelberg in een ster ke vorm. Hij denkt er over om de overstap naar de eliterenners te maken. „Enkele jaren geleden heb ik daar ook gereden, maar toen ik een studie in Den Haag ging vol gen, had ik minder tijd om te trai nen. Ik heb toen een stap terugge daan naar de amateurs A. Nu de studie erop zit, heb ik weer moge lijkheden en denk ik er serieus over na om weer bij de elites te gaan rijden", vertelde hij. Christiaan Kik uit Kruiningen werd derde, vóór Johan Padmos uit Wissenkerke. maakte de MX2-crosser de over stap van de Belgische Motorbond (BMB) naar de grootste motor- bond van Nederland, de Koninklij ke Nederlandse Motorrijders Vere niging (KNMV). Dat werd vooral gedaan om logistieke redenen: zijn oudere broer komt bij die bond uit in de klasse MXi. In de openingswedstrijd van het seizoen in Heerde ging het al met een mis bij de jongste Ovaa toen een oude rugblessure weer begon op te spelen. Daardoor kreeg Ste ven Ovaa enkele weken rust voor geschreven. Daarna begonnen zijn onderarmen op te spelen. Van die klacht werd de Walchenaar verlost dankzij een ingreep van dokter Groessens in het Belgische Eeklo. Er volgde nog een een kleine terug slag, maar alles lijkt toch in orde te komen. Daardoor kwam het mis schien wel goed uit dat de concur rentie in Vlissingen niet al te groot was, al bood de ook al van een blessure terugkomende Gino Nagt- egaal behoorlijk wat weerstand. Bij de samengevoegde klasse met ging onderuit en schuurde daarbij de hele rechterkant van zijn lichaam open. Hij vervolgde zijn weg, maar bezocht na afloop toch nog even de EHBO. De pech van Vogel was minder pijnlijk: hij kreeg tweemaal te maken met een lekke band. „Vooral de massale start met 2500 triatleten vond ik heel indrukwek kend", genoot Vogel gisteravond na. „Maar ook als je bij het fietsen bovenop een berg reed en het uit zicht zag... Fantastisch." Vogel (drie hele triatlons) en Suur mond (twee) hebben de volgende triatlon al in de agenda staan: in september in Keulen. veteranen en junioren MXi hield Suzuki-rijder Frank Rottier ron- denlang de geslepen veteraan My- kel van de Goor achter zich. Uitein delijk vond de KTM-coureur toch een gaatje en ging ervandoor. Bij de junioren MX2 waren Guido Boone en Ralph Kerkhove aan el kaar gewaagd. Beiden behaalden evenveel punten. Boone was de sterkste in de tweede manche. Die prestatie was van doorslaggevende betekenis bij een gelijk aantal pun ten in de dagklassering. De eindze ge was zodoende voor Boone. Tommy van Wanrooij werd derde ten koste van Björn Oreel. Bij de 85CC greep Jochem van den Dorpel de winst bij de grote wie len, terwijl Pim van Strien bij de kleine wielen de overwinning voor zich opeiste. In de klasse 65CC was de winst bij de kleine wielen voor de altijd strijdlustige Jonah Pijnen. Jayden Hoek hield na een felle strijd in beide manches Timo Dhanis knap achter zich. Bij de mi ni's won Levi Oreel de tweestrijd met Joep Lampio. OIRSCHOT - Nancy van de Ven heeft de elfde wedstrijd van het NK motorcross in de categorie 85cc, kleine wielen op haar naam geschreven. In de eerste manche van de race in Oirschot kwam Van de Ven als der de uit de eerste bocht. Al gauw lag ze op de tweede plaats, maar zo dra zij de leider in de wedstrijd had achterhaald, ging ze onderuit. Bij die valpartij kwam het stuur van de motor hardhandig tegen haar bovenbeen. Van de Ven ein digde toch als tweede. In de twee de manche was de Walcherse op permachtig. Dit ondanks een forse blauwe plek op haar bovenbeen. Marjolein Meulenberg (voorgrond) en Sven Bakker (achtergrond) wonnen namens De Schelde met 6-1 7-5 van Anoesja en Norbert Willemsen van Gravelsteps. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53