321 sport Sandy den Exter terug van De Schelde heeft nog drie ZEEUWSE DAG VAN HET PAARD Na een korte afwezigheid is Sandy den Exter terug aan het front. Met de ruin Toto en de merrie Alinde heeft Anniek mn der Linden had met Quash ze twee paarden waarmee ze weer prijzen kan pakken. barrage twee ijzers m het vuur. Zesde plaats voor skeeleraar Erwin Mesu Twee keer eremetaal Minneboo op NK Lavrijssen op podium na vroege vlucht Mountainbikers tien keer in de prijzen Cue Action alsnog naar tweede divisie Zeeuwen zien af bij marathon bij Mont Blanc maandag 27 juni 2011 W to en Quintina in de rubriek M/Z in de UTRECHT Erwin Mesu uit Middelburg heeft bij de achtste wedstrijd van de KPN Inlinecup de zesde plaats be haald. De zege in Utrecht ging naar Bart Swings. Niels Mesu staakte vanwege maagproblemen de strijd. Hij is inmiddels geselecteerd voor het EK junioren. Bij de beloften was er een twaalfde plaats voor Antwan Tolhoek uit Yerseke. Niels Steenbakker (Bigge- kerke) finishte als 42e. André van Espen (Axel) en Patrick Tolhoek (Yerseke) kwamen bij de masters uit op de 12e en 21e plek. EMMEN Manon Minneboo was dit weekein de op de Nederlands sprintkam pioenschappen in Emmen goed voor twee medailles. De zwemster uit Vlissingen veroverde ten eerste zilver op de vijftig meter vrije slag. Haar tijd bedroeg 25,64 seconden. Ook op de 100 meter wisselslag ver overde Minneboo, tegenwoordig uitkomend voor Eiffelswimmers PSV uit Eindhoven, eremetaal. Dit keer viel haar brons ten deel. In het 25-meterbad in Emmen zette zij een tijd neer van één minuut, drie seconden en 98 honderdsten. BLADEL Zaterdag waren haar kansen in het Nederlands kampioenschap verke ken na een valpartij, een dag latei- spoelde wielrenster Birgit Lavrijs sen die nare smaak een beetje weg met de derde plaats in een koers in Bladel. In het criterium over 60 ki lometer koos de 20-jarige Kapelse al na 10 kilometer het hazenpad sa men met een andere renster. Hal verwege voegden zich twee ren- sters bij hen, onder wie haar ploeg genote Winanda Spoor, die de koers won in een sprint van vier. GROESBEEK De mountainbikers van ATB Team X-treme hebben goed gepresteerd tijdens de Nissim Yabo Bike Trop hy in Groesbeek. X-treme behaalde op een lood zwaar parkoers in totaal tien po diumplaatsen. De efeprijzen gingen naar Shirin van Anrooy, Emma Verloop, Aimee Schoe, Didi de Vries en Lindy van Anrooy. Bij de jongens waren Dies Moele- ker, Mick en Tim van Dijke, Joppe de Vries en Erik Boer sucesvol. ROTTERDAM De poolbiljarters van Cue Action uit Vlissingen hebben alsnog pro motie naar de tweede divisie afge dwongen. Cue Action verspeelde onlangs de titel in de derde divisie op de slotdag op één punt. Geluk bij een ongeluk was dat er nog een promotie-/degradatieduel volgde tegen de nummer voorlaatst van de tweede divisie, The Manglers uit Rotterdam. Die kans grepen Atong Wu, Johan van Oorschot en Marco van Tiel met beide handen aan. middelburg - Vier Zeeuwse atle ten hebben gisteren een zware ma rathon in de Franse Alpen vol bracht. Bij de ruim 42 kilometer lange loop bergop in de buurt van de Mont Blanc was het afzien ge blazen voor Marius Besuyen, Chris Verbeen, Kees-Peter Geschiere en John Guequièrre. Van het viertal was de uit Sint-Lau- rens afkomstige Besuyen de snel ste. Hij finishte na 6 uur en twaalf minuten. Vijftig minuten later kwam de uit Grijpskerke afkomsti ge Verbeen binnen. Geschiere, in woner van Serooskerke, fmishte negen minuten na Verbeen, in 7.11 uur. Guequièrre (Middelburg) had 8 uur en twaalf minuten nodig voor de marathon. „Het was een prachtige ervaring in een schitte rende omgeving", zei Guequièrre. „Maar het was ook de zwaarste ma rathon uit mijn carrière." door Sven Bakker vlissingen - De tennissers van De Schelde hebben in de hoofdklasse van de gemengde districtscompeti tie een 6-o-thuisoverwinning ge boekt tegen Gravelsteps uit Schoondijke. Daarmee staat De Schelde met nog één speeldag voor de boeg (komende zaterdag) drie punten voor op nummer twee Game'78 uit Clinge en heeft daardoor in het laatste duel bij Yer seke aan drie punten genoeg voor het kampioenschap. TWee van de zes gewonnen par tijen gingen in drie sets. In het ge- mengddubbelspel kwamen Eva Hartog en Marcel Baljeu na een set achterstand terug tegen Ilse Vinjé en Willy Swartilé en wonnen met 4-6 6-3 en 6-1. Ook Elizabeth de Raaff en Baljeu verloren de eerste set tegen Anja van Damme en Nor- bert Willemsen, maar wonnen uit eindelijk in drie sets: 1-6 6-2 en 6-3. De andere partijen eindigden allemaal in straight sets voor De Schelde. Hartog en De Raaff won nen het vrouwendubbelspel met 6-1 6-3 van Van Damme en Vinjé en Danny Verschoore en Sven Bak ker klopten in het mannendubbel- spel Ivo van Damme en Swartilé met 6-17-5. In het eerste gemengd- dubbelspel waren Marjolein Meu- lenberg en Bakker met 6-1 7-5 de meerdere van Anoesja en Norbert Willemsen en Hartog en Bakker waren goed voor een 7-5 6-4-zege op Anoesja Willemsen en Van Damme. In diezelfde hoofdklasse leed MLTC een nederlaag in Clinge te gen Game'78, dat daarmee de druk op de ketel hield bij De Schelde. De Middelburgers van MLTC verlo ren drie partijen in drie sets: het mannendubbelspel van Roelof van Gilst en Jasper Smit en de ge- mengddubbelspelen van Roos Slag boom en Smit en Slagboom en Van Gilst. Toch stonden de Middel burgers uiteindelijk met lege han den. Souburg verloor het thuisduel met Westerschouwen uit Burgh-Haam- stede met 2-4, waardoor de Oost-Souburgers op een midden- mootpositie in de hoofdklasse blij ven steken. Bij het Thermphos Maeneblus- scherstoemooi, dat deze week op de banen van tennisclub MLTC in Middelburg naast het Challenger- en Future-toernooi wordt georga niseerd, is Wouter van den Berge doorgedrongen tot de kwartfinales in de 4-categorie van het mannen- enkelspel. De tennisser uit Burgh-Haamstede stond slechts drie games af aan Vlissinger Den nis Busé: 6-3 6-0. In het gemengddubbelspel 4 be reikten Kim en Bas de Nooijer de laatste vier door met 7-6 6-3 af te rekenen met Paul Schipper en Li- sette Joziasse. Sandy den Exter met het paard Alinde in actie tijdens de springwedstrijd. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52