Spanning tussen Feyenoord-fans en directie loopt op gokken bij Feyenoord erelijst Jean Dooms kreeg 'Lange Jan' op knieën Bondscoach Nigeria on opspraak bij WK Leroy Fer: 'Ik kijk naar mijn ontwikkeling' maandag 27 juni 2011 'Feyenoord moet weer gezond worden en tot het zover is proberen optimaal rendement uit de mogelijkheden te halen' Technisch directeur Martin van Geel door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De harde kern van de Feyenoord-aanhang kwam gis teren tijdens de eerste training van het seizoen opnieuw met een ac tie als protest tegen dé clubleiding. Kort nadat de spelers dankzij tien tallen fakkels onder een rookgor dijn het veld van de Kuip waren opgestapt, liep een deel van de aan hang weer het stadion uit. Ze wil den daarmee nogmaals duidelijk maken dat de directeuren Eric Gudde en Mark Koevermans zo snel mogelijk moeten vertrekken. De kans dat dat ook daadwerkelijk gebeurt, lijkt klein. Financieel di recteur Onno Jacobs kondigde vori ge week weliswaar zijn vertrek aan, maar Gudde en Koevermans zijn dat niet van plan. Duidelijk is wel dat de spanningen hoog zijn opgelopen tussen fans en directie. Feyenoord leeft weer eens op een vulkaan. Begin juni werd door de onafhankelijke supportersvereni ging FSV in een open brief het ver trouwen in de directe en Raad van Commissarissen (RvC) opgezegd. Sindsdien is het bijzonder onrus tig rond de Kuip. Een deel van de supporters heeft de pijlen nu vooral op Koever- mans gericht Dit weekend werd door fans een geluidsfragment op internet geplaatst, waarin de oud-tennisser zou bevestigen dat hij met een vriend geparticipeerd zou hebben in Talent Pool II, één van de spelersfondsen bij Feye noord. Daarnaast werd oók een e-mail van Koevermans aan de nieuwe autosponsor openbaar ge maakt, waaruit zou blijken dat de commercieel directeur als vrien dendienst een voor Feyenoord fi nancieel slechte deal met een lease maatschappij had gesloten. „Ik kan met honderd procent ze kerheid zeggen dat Mark niet in Ta lent Pool II participeert", zei geld schieter Pim Blokland, die ook lid is van de RvC. „In 2007 heeft een vriend van hem geprobeerd met een groepje mensen te participe ren. Dat is echter niet gelukt. Daar bij komt dat Mark toen nog niet eens in dienst was bij Feyenoord. Hij staat bij ons absoluut niet ter discussie." Volgens Gudde hebben de acties van de fans geen positief effect op de toekomst van Feyenoord. „Van alle stakeholders rond deze club, staat 95 procent achter de plan nen", zei de algemeen directeur. „De vijf procent die er niet achter staan, moeten we ook nog zien te overtuigen. Sommige mensen be grijpen het niet of willen het niet begrijpen." Blokland: „We zijn nog steeds in gesprek met poten tiële investeerders. Maar door de onrust kijken ze nu liever even de kat uit de boom. Dat maakt het las tig. Ze staan wel achter de plannen van de directie en RvC maar zeg gen ook: wat als die mensen over drie maanden allemaal weg zijn bij Feyenoord? Daarom wachten ze nog even af." Ondanks de verstoorde relatie met een deel van de supporters, blij ven Gudde en Blokland wel in ge sprek met onder de meer de FSV. Het volgende gesprek staat voor morgen gepland. Gudde: „Dat ze een gesprek hebben opgenomen zonder ons vooraf in te lichten, geeft geen prettig gevoel. Er zit dus veel wantrouwen. Toch blijven we met iedereen in gesprek, zodat ho pelijk voor iedereen duidelijk wordt dat we op de goede weg zijn. Ik snap de teleurstelling over de sportieve prestaties. Maar er kan niet gezegd worden dat we nu slecht financieel beleid voeren. We lossen onze schuld in hoog tempo af Dat ga ik binnenkort ook in Zeist nog eens benadrukken." Martin van Geel wil ook wel bij de gesprekken met de fans aanwezig zijn. „Ik wil graag communiceren met de achterban", zei de tech nisch directeur. „Dan kun je je me ning ook echt ergens op baseren." Mario Been begon gisteren met 24 spelers aan de voorbereiding. Gill Swerts keek nog geblesseerd toe. Van FC Twente zegt hij nog niets te hebben ge hoord. Leroy Fer kan bij tekenen bij Feyenoord, maar zegt nog niet te weten wat hij precies wil. „Ik zit in een crucia le fase in mijn carrière", weet de middenvelder. „Ik kijk naar mijn eigen ontwikkeling, want ik wil een betere voetballer worden. Afge lopen seizoen is dat niet gelukt." Sinds het vertrek van spelers als Giovani van Bronckhorst, Roy Ma- kaay en Denny Landzaat, een jaar geleden, is Fer (21) noodgedwon gen een dragende speler gewor den. „In die rol is het moeizaam gegaan", vindt hij zelf. „Aan die oudere spelers kon ik me optrek ken. Vorig seizoen moest ik zelf de ploeg op sleeptouw nemen. Daar was ik eigenlijk nog niet klaar voor." Over een stap naar een an dere club zegt hij nog niet echt te hebben nagedacht. „Omdat er nog weinig duidelijk is. Ik hoef nog niet naar het buitenland. Ik ben nog niet uitgeleerd in Nederland." we kunnen geen wonderen ver richten. Feyenoord moet weer ge zond worden en tot het zover is proberen optimaal rendement uit de mogelijkheden te halen." Mario Been speelt daarin volgens Van Geel een hoofdrol. „In mijn ogen is de hoofdtrainer de belang rijkste man binnen een club. Hij kan de meeste invloed op het di recte resultaat uitoefenen. Ik vind ook dat Mario als geen ander bij Feyenoord past. We gaan er dit sei zoen alles aan doen om hem te on dersteunen. En dan zullen we zien wat de toekomst ons brengt." Over de doelstelling van Feye noord voor dit seizoen wilde hij nog geen uitspraken doen. „Daar mee komen we eind augustus naar buiten. Dan weten we hoe onze groep ervoor staat en hoe de selec ties van de concurrenten eruit zien. Vervolgens zal iedereen bin nen de club zich aan die doelstel ling committeren." Het wordt vooral een heel realis tisch jaar, zegt Van Geel. „Want an het nieuwe seizoen. foto Willem Vernes rond het Nederlands elftal, waarna Van Beveren opstapte en uiteinde lijk ook het EK van 1976 miste. De nieuwe bondscoach Jan Zwart kruis haalde hem over zich be schikbaar te stellen voor Oranje maar Van Beveren werd, eenmaal geselecteerd, naar de reservebank verwezen. Het was genoeg voor 'Lange Jan' die in 1978 met PSV ten koste van het Franse Bastia de Uefa Cup ver overde. Toen hij in dat jaar ook nog vanwege bedreigingen een gastoptreden bij Studio Sport moest afzeggen was het voor de doelman duidelijk. Zijn toekomst lag niet in Neder land. Twee jaar later emigreerde hij naar de Verenigde Staten waar hij nog enkele jaren keepte en la ter een postzegelhandel opzette. Daar overleed hij gisteren in Hous ton, op 63-jarige leeftijd. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Echt vaak heeft het Zeeuwse voetbalpubliek Jan van Beveren niet van dichtbij kunnen bewonderen. Eén van die schaarse keren was op donderdagavond 18 juli 1968 in Bruinisse. Als twintigja rige speelde Van Beveren met Sparta tegen het Zeeuws elftal. En Terneuzenaar Jean Dooms liet de doelman van het Nederlands elftal toen vissen. In de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen landde Sparta die avond in Bruinisse. De Rotterdam mers kwamen de festiviteiten rond de 500e verjaardag van het dorp opluisteren. Het Zeeuwse pu bliek kon de kunsten tal van co ryfeeën aanschouwen, maar ook de eerste professionele schreden van Henny Wijs. De 19-jarige spe- Ier was die zomer verkast van Mid delburg naar Sparta. Het Zeeuws elftal had weinig in te brengen bij de profs van trainer Wiel Coerver. Het werd 1-5 door onder meer drie goals van Hans Venneker. In het laatste kwartier van het eenzijdige duel kwam Van Beveren pas in beeld. Hij kreeg de Zeeuwse handen op elkaar, valt te lezen in het PZC-verslag van toen. „Met een geweldige snoeksprong stond hij een treffer van Doorns in de weg." Toen had 'Lange Jan' blijkbaar al springveren in zijn schoenen. Kort daarop (82e minuut) zwichtte hij echter wel voor Terneuzenaar Jean Dooms. Op aangeven van diens clubgenoot Piet Wissel gaf hij de Oranje-goalie het nakijken. Dat kunnen niet veel Zeeuwse voetbal lers hem nazeggen. BERLIJN - De bondscoach van Nige ria, Eucharia Uche, heeft aan de vooravond van het wereldkampi oenschap voetbal voor vrouwen in Duitsland nogal wat opschudding veroorzaakt. Ze betitelde in de Duitse boulevardkrant Bild homo seksualiteit als „vies". Volgens de voetbaltrainster is de (fysieke) liefde tussen mensen van hetzelfde geslacht zowel in spiri tueel als in moreel opzicht „heel erg slecht". Uche, die in 2009 aan de slag ging bij de nationale vrouwenploeg, zei dat haar huidige ploeg waarschijn lijk geen lesbische speelsters telt. De bondscoach heeft er ook veel aan gedaan om dat te voorkomen. Zo riep ze onder meer de hulp in van priesters om te bidden en om haar volgelingen op het „goede pad" te houden. „Homoseksualiteit is een alledaags verschijnsel geworden", betoogde Uche, die zelf getrouwd is en twee kinderen heeft. „Ik weet inmiddels dat het geen fysieke oorzaak heeft. We hebben goddelijke interventie nodig om het te kunnen controle ren en te bestrijden." De uitspraken van Uche leidden in Duitsland, waar het WK giste ren begon, tot verontwaardigde en boze reacties. De wereldvoetbal bond FIFA kondigde een onder zoek aan naar de gewraakte uitla tingen van de Nigeriaanse bonds coach. „Wij zijn tegen elke vorm van discriminatie. We zullen me vrouw Uche hierop aanspreken." Nigeria begon het WK gisteren met een nederlaag tegen Frankrijk (0-1). Titelverdediger Duitsland startte in Berlijn met een 2-1-zege op Canada.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49