Van Geel wil en kan ook niet 281 sport Legendarische doelman zonder passende FC Twente haalt de dubbele cijfers Veerkracht levert Mexico Gold Cup op Red Bull Salzburg huurt Leonardo Oranje onder 17 op WK uitgeschakeld Jong Spanje wint EK en mag naar Spelen Technisch directeur Martin van Geel probeert Georginio Wijnaldum en Leroy Fer te behouden voor Feyenoord. De kans lijkt echter groot dat het tweetal ver trekt. Er is belangstelling vanuit binnen- en buitenland voor de twee talenten. In Memoriam 1948 - 2011 maandag 27 juni 2011 HENGELO FC Twente heeft in een oefenwed strijd tegen een Hengelose ama teurselectie de dubbele cijfers ge haald. Nog zonder de nieuwe hoofdcoach Co Adriaanse, die van daag wordt gepresenteerd, kwam de nummer twee van de eredivisie op 10-1 uit. Met name Mitch Stock entree was goed op schot. De aan valler van Jong FC Twente (20) scoorde vijf keer. FC Twente komt volgende week maandag 4 juli voor een trainingskamp van een week naar Zeeland. PASADENA Mexico won zaterdag (lokale tijd) de finale om de Concacaf Gold Cup van de Verenigde Staten. In een en erverende voetbalwedstrijd werd het voor ruim 93.000 toeschou wers 4-2 voor de Mexicanen. Door twee vroege goals van Landon Don ovan en Michael Bradley leidden de VS al snel met 2-0. Pablo Barrera (2x), José Guardado en Giovanni Dos Santos stelden de zege echter veilig voor Mexico, dat de Gold Cup alweer voor de zesde keer wist te winnen. SALZBURG De Braziliaanse aanvaller Leonardo speelt komend seizoen op huurba- sis voor Red Bull Salzburg. De 28-ja- rige vleugelspits begint bij de Oos tenrijkse club aan zijn eerste avon tuur buiten Nederland. Red Bull Salzburg huurt Leonardo voor een jaar van NAC en heeft te vens een optie tot koop bedongen. Leonardo is de derde aanwinst voor trainer Ricardo Moniz, na Ras mus Lindgren (Ajax) en Petri Pasa- nen (Werder Bremen). Leonardo heeft net als Lindgren en Pasanen een verleden bij Ajax. MONTERREY Het Nederlands voetbalelftal onder 17 jaar is uitgeschakeld op het WK in Mexico. In de derde en laatste groepswedstrijd verloor Oranje met 2-3 van gastland Mexico. Het beslissende doelpunt viel diep in blessuretijd. Afgelopen week had het team van bondscoach Albert Stuivenberg al verloren van Congo en gelijkgespeeld tegen Noord-Ko- rea. Nederland had in de wedstrijd tegen Mexico een overwinning no dig om nog een kans te maken op plaatsing voor de achtste finales. AARHUS Het Spaanse voetbalelftal voor spe lers tot 21 jaar heeft in het Deense Aarhus de finale van het Europees kampioenschap gewonnen. De Spaanse beloften versloegen Zwit serland met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Ander Her- rera (kopbal) en Thiago Alcantara. Die laatste besliste het duel in de 81e minuut met een benutte vrije trap. Beide finalisten plaatsten zich voor de Olympische Spelen. Ook Wit-Rusland, dat in de strijd om de derde plaats van Tsjechië won, pak te ook een ticket voor Londen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Dat hij bij Feye noord niet in een gespreid bedje te recht zou komen, wist Martin van Geel dondersgoed toen hij zich als technisch directeur aan de Rotter damse club verbond. De schuld be draagt nog altijd ruim twintig mil joen euro, geld om nieuwe spelers te halen moet extern worden ge vonden en twee belangrijke spe lers worden begeerd door andere clubs. „We hebben weinig bewe gingsruimte", zei Van Geel giste ren. „Het belangrijkste is nu dat de ze club gezond wordt." Hij is binnengehaald om Feye noord weer een rol van betekenis te laten spelen in Nederland. En liefst ook weer buiten de lands grenzen. De sportieve ontwikke ling hangt echter nauw samen met de financiële situatie. Van Geel slaagde er weliswaar in Ron Vlaar en Stefan de Vrij langer aan de club te binden, maar een ver trek van Georginio Wijnaldum en Leroy Fer lijkt dichtbij. „PSV heeft zich voor Wijnaldum gemeld, net als een aantal buitenlandse clubs", Martin van Geel vertelde Van Geel. „FC Twente heeft concrete interesse voor Fer, maar andere clubs willen hem ook hebben." Hun contracten lopen medio 2012 af Feyenoord kan de eventuele transfersommen goed gebruiken om de schuld te verkleinen, maar zou bij een vertrek van Wijnal dum en Fer wel twee vaste waar den kwijtraken. Van Geel: „Het liefst willen we ze allebei houden. We hebben Wijn aldum voor Feyenoord-begrippen een ultieme aanbieding gedaan. Naar Fer is die aanbieding ook on derweg. Ik stel die jongens geen ul timatum. Ik houd er niet van om spelers het mes op de keel te zet ten, dat is niet mijn stijl. We ho pen dat ze willen bijtekenen. Ge beurt dat niet en kunnen we ze verkopen, dan het liefst aan een club in het buitenland. Want dan maken we onze concurrenten in ie der geval niet sterker." Het is echter de vraag of PSV en FC Twente nog wel als concurren ten van Feyenoord moeten wor den aangemerkt. De Rotterdam mers eindigden afgelopen seizoen op de tiende plaats en zagen flink wat spelers, onder wie Luigi Bruins, Tim de Cler, Marcel Meeu- wis en Ryo Miyaichi, vertrekken. Daartegenover stond de komst van een handvol spelers van Excelsior en de terugkeer van de langdurig geblesseerden Sekou Cissé en Dani Fernandez. Op het eerste oog lijkt een plek bij de eerste vijf veel te hoog gegre pen voor deze selectie. Zeker als Fer en Wijnaldum - die gisteren nog van zijn vakantie genoot - de club de rug toekeren. Dankzij de transfers van Luc Cas- taignos en de jeugdspelers Nathan Ake (Chelsea) en Karim Rekik (Manchester City) kwam deze zo mer ruim drie miljoen euro bin nen bij Feyenoord. Van Geel mag Feyenoord-trainer Mario Been geeft uitleg aan zijn spelers tijdens de eerste train» 1 dat geld echter niet in spelers inves teren. „Het is lastig, maar dat wist ik van tevoren", zei Van Geel. „We weten wat we willen, maar als je niets kunt investeren is het een moeilijk verhaal. Dan kom je bij transfer vrije spelers uit. Alleen als we er voor de volle honderd procent ach ter staan, willen we zo'n speler aantrekken. We gaan niet meer gokken." -mmmmmmmmsmm. Jan van Beveren Een gebrek aan erkenning dreef Jan van Beveren in 1980 naar de Verenigde Sta ten. Daar overleed de legen darische doelman die 32 keer voor Oranje uitkwam gisteren op 63-jarige leeftijd. Hij gold als eigenzinnig, durfde het op te ne men tegen de clan rond Johan Cruijff maar mis te daardoor wel een interlandloop baan die paste bij zijn kwaliteiten. Jan van Beveren is wellicht de bes te doelman die Nederland ooit ge had heeft. Van Beveren, geboren in Amster dam maar deels opgegroeid in Em- men, begon zijn profcarrière bij Sparta waar hij Pim Doesburg uit het doel verdrong. Al op negen tienjarige leeftijd debuteerde hij in Oranje, dat op dat moment nog een onbetekenende rol speelde in het internationale voetbal hoewel er talent voldoende aanwezig was. Terwijl Ajax en Feyenoord finales van de Europa Cup 1 haalden - Feyenoord won in 1970 als eerste Nederlandse club de belangrijkste beker voor clubteams - miste het Nederlands elftal deelname aan het wereldkampioenschap van 1970 in Mexico. „Veel spelers vergeten de belang rijkheid van zo'n toernooi. Die pra ten altijd maar over geld", liet de doelman optekenen in het boek Rugnummer 1 van Joop Niezen. Van Beveren stoorde zich met na me aan de houding van een aantal Ajacieden. Johan Cruijff zegde nog wel eens af Ook het Europees kampioenschap in 1972 werd ge mist. Van Beveren speelde inmiddels voor PSV (gekocht voor 1 miljoen gulden) en was normaal gespro ken de keeper van Oranje. De be slissende kwalificatiewedstrijd voor deelname aan het WK van 1974 tegen België (0-0) miste hij door een blessure, die hem uitein delijk ook deelname aan het legen- 7 darische toernooi kostte. L In de voorbereiding weigerde bondscoach Rinus Michels een uit zondering te maken voor Van Be veren die nog niet voluit kon trai nen. De doelman besloot uiteinde lijk zelf maar te vertrekken. Met [an Jongbloed in het doel verloor Nederland de finale van gastland West-Duitsland en was een voet baltrauma geboren. In 1975 ontstond er een conflict

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48