ANI- UMP mmmornmimi sport 127 de kathedraal op Wimbledon op Niemand weet 'boze geest' Vettel te bezweren in straten van Valencia Achttienjarige Tomic schakelt Söderling uit Extra voordeel op allerlei merken sanitair als Grohe, Sphinx en Villeroy Boch. Heemskerk wint 100 vrij in Parijs maandag 27 juni 2011 A- merken sanitair tegen bodemprijzen 's\ IS KIJK VOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.SANIDUMP.NL LONDEN - De achttienjarige Austra lische tennisser Bernard Tomic zorgde zaterdag in de derde ronde van Wimbledon voor-een stunt door de als vijfde geplaatste Zweed Robin Söderling te ver slaan. De qualifier, de nummer 158 van de wereldranglijst, had slechts drie sets nodig om de Scandina- viër naar huis te sturen: 6-1 6-4 7-5. „Dit is de mooiste prestatie uit mijn carrière", zei de Australiër, de jongste deelnemer in het hoofd schema bij de mannen. „Aan de buitenkant leek ik kalm, maar van binnen kookte ik. Ik probeerde er niets van te laten merken en ik zag dat Söderling wat gefrustreerd raakte." In de vierde ronde stuit Tomic op de Belg Xavier Malisse, die zich ontdeed van de als elfde geplaatste Oostenrijker Jürgen Mel- zer: 7-6 (5) 6-3 6-0. PARIJS - Femke Heemskerk heeft gisteren bij de prestigieuze Open EDF-kampioenschappen in Parijs de 100 meter vrije slag gewonnen. De zwemster scherpte in de eind strijd haar persoonlijk record aan tot 53,60 seconden en bleef de Rus sin Veronika Popov ruim een se conde voor: 54,86. Het brons was voor de Duitse zwemster Silke Lip- pok. Eerder op de dag toonde Inge Dek ker zich al de sterkste op de 50 me ter vlinderslag. De zwemster, die sinds vorig jaar in Frankrijk traint, kwam tot een tijd van 25,89 secon den en troefde daarmee Mélanie Henique af. De Fran^aise realiseer de een tijd van 26,23. Moniek Nijhuis eindigde op de 50 meter schoolslag als vierde in 31,33. De overwinning ging naar Annie Chandler uit de Verenigde Staten, die na 30,89 aantikte. Caroline Ru- hnau en Laura Simon (beiden uit Duitsland) eindigden respectieve lijk als tweede en derde op de 50 meter schoolslag. foto Vincent Jannink Hij vulde dit jaar in het fabrieks- team van Yamaha het gat op dat Valentino Rossi achterliet. In As sen viel alles op z'n plaats in een race, die door de wedstrijdleiding als 'droog' werd bestempeld, maar die vanwege de lage temperatuur en de voortdurende dreiging van regen onder 'tricky' omstandighe den werd verreden. Op Karei Abra ham na gingen alle coureurs voor zekerheid: de zachte voorband. Een juiste keus. Abraham trok zijn machine al in de eerste ronde on deruit. Spies had een superstart. En toen in de langzame linker bocht bij het uitkomen van de Strubben vlak achter hem Simon- celli in zijn val Lorenzo meenam wist Spies dat de weg naar zijn eer ste zege wagenwijd openlag. „Ik zag het vanuit een ooghoek op het grote tv-scherm gebeuren." Honda-coureur Casey Stoner zag zijn achterstand snel groeien tot ruim vier seconden. De winnaar van de laatste drie Grand Prix' res tte uiteindelijk niets anders dan met een tweede plaats genoegen te nemen. „Na die crash in die lan ge training op vrijdag bleven we aan het kwakkelen. Ik probeerde wel te pushen, maar toen ik een paar foutjes maakte heb ik het kal mer aan gedaan. Ik wilde koste wat kost niet in de grindbak te recht komen", legde Stoner uit. Zo ging een saaie race als een nacht kaars uit. Casey Stoner verstevigde zijn positie als leider in het klasse ment. Met dank aan Marco Simoncelli. In Le Mans kegelde hij Pedrosa van de baan af, nu was het de beurt aan Lorenzo. De Spanjaard, die overigens nog knap zesde werd, reageerde furieus voor de Spaanse tv en drong opnieuw aan tot sanc ties tegen Simoncelli. De Italiaanse pers bombardeerde Simoncelli vooraf al tot de nieuwe Rossi, maar dan zal Super Sic toch eerst moeten breken met de tradi tie dat hij er steeds afvalt na een goede kwalificatie. En Valentino Rossi zelf? Hij blijft het zorgenkind. In Assen werd hij vierde en bleef daarmee voor de tiende keer op rij zonder overwin ning. door Johan Stobbe Robin Haase in actie tegen Mardy Fish. De Nederlander moest tijdens de vierde set vanwege een knieblessure opgeven. foto Felipe Trueba 'Pas over een paar dagen zal het tot mij doordringen wat mij is overkomen' Winnaar Ben Spies VALENCIA - Luid geknal klonk zater dagavond ter ere van San ]uan in de straten van Valencia. Het bleek het enige vuurwerk in een saai For mule i-weekeinde. De oorverdo vende klappen overtroffen zater dag zelfs het aantal decibellen van een Formule i-wagen. Bierglazen op de nabijgelegen terrasjes knap ten spontaan in stukken uiteen. Alsof er oorlog in de straten van de sinaasappelstad was uitgebro ken. Een dag later bleef een zelfde spektakel op het circuit compleet uit. Sebastian Vettel leidde de tot nu toe saaiste race van het Formu le i-seizoen van start tot finish. De zesde overwinning in acht races al weer van de Duitse regerend we reldkampioen. Houvast was er in aanloop naar de Grand Prix van Europa voldoende voor Vettels achtervolgers. De nieu we regel dat de set-up van een For mule i-wagen niet meer mag wor den veranderd tussen de kwalifica tie en de race, bood de concurren tie hoop op betere tijden. De ken ners dachten dat de Red Bulls daar het grootste slachtoffer van zou den worden. De Oostenrijkse ren stal, het hele seizoen al op pole-po- sition, zou de grootste wijzigingen doorvoeren na de kwalificaties. „Dat scheelt sommige teams een halve seconde in de kwalificatie", wist technische man Charlie Whi ting van de internationale au tosportbond FIA. Namen van teams die de wet overtraden, gaf hij niet prijs. „Maar sommige teams deden het heel extreem." Sebastian Vettel schudde zijn hoofd toen de suggestie werd ge wekt dat de dominantie van Red Bull in vooral de kwalificatie hier door wel eens doorbroken kon worden. „Iedereen verwachtte dat wij meer zouden verliezen dan an dere teams, maar daar ben ik het niet mee eens", zei hij na het vero veren van zijn zevende pole-posi- tion in acht races. Met teamgenoot Webber naast hem op de eerste startrij, moest iedereen de Duitser gelijk geven. Na de race was een diepe buiging Sebastian Vettel geniet van de champagne nadat hij ook de Grand Prix in Valencia als winnaar heeft afgesloten. foto Srdjan Suki op zijn plaats. Vettel was niet te houden. Gelukkig voor de thuis- fans slaagde thuisfavoriet Fernan do Alonso er op het stratencircuit in de haven in de tweede plaats te veroveren, zodat ze nog wat te jui chen hadden. Voor de rest was het een saaie middag in de brandende zon. Alle 24 wagens haalden zelfs de eindstreep. „Het leek misschien saai", vond Vettel, „maar ik heb echt genoten. Het is zo mooi dat al les tussen jou en de auto klopt." De rest keek verslagen toe. Ook Jenson Button kwam bedrogen uit. De winnaar van de vorige race in Montreal verkondigde voor de race nog dat de McLarens het de Red Bulls moeilijk zouden maken. Lewis Hamilton (vierde) en But ton (zesde) slaagden daar geen mo ment in. Misschien hadden de belagers van Vettel zich wat meer moeten men gen in het feest van San Juan (Jo hannes de Dooper), dat gelijktijdig met de Formule 1 werd gevierd. In de nacht van donderdag op vrijdag luidde de lokale bevolking op het Las Arenas-strand uitbundig de zo mer in en bejubelden ze de lang ste dag van het jaar. Vanuit hun luxe hotel hadden de Formule i-coureurs uitstekend zicht op de talloze vreugdevuren aan de kust lijn. De concurrenten van Vettel had den er goed aan gedaan om in de nachtelijke uurtjes het bed even te verruilen voor het strand. Naast vuur en drank hangt het San Juan-feest aan elkaar van tradities. Wie over een vuur heen springt mag een wens doen en wie 's nachts de zee in gaat spoelt de slechte geesten van zich af Niemand slaagde er echter in de 'boze geest' Vettel van zich af te schudden. Zijn voorsprong op nummers twee Button en Webber bedraagt al .77 punten. „Maar ik kijk niet naar het gat", verzekerde Vettel. „Het seizoen is nog lang, dus we moeten hongerig blijven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47