Rechterknie breekt Robin Haase ook 261 sport Spies een eenzame ster boven TT ASSEN Ben Spies wint in Assen zijn eerste Grand Prix. De Texaan ziet hoe favoriet Marco Simoncelli in zijn De 8Uediti'e van de 11 trok val Jorge Lorenzo meeneemt en profiteert daarvan. sen. Vorig jaar kwamen er 97.000. Hockeysters Oranje ook langs Duitsland Honkballers Cuba te sterk voor Oranje Knappe derde plaats voor golfer Luiten Unieke prestatie van atlete Allyson Felix Twee podiumplaatsen voor Van der Garde 81 ruim 92.000 motorsportfans naar As- maandag 27 juni 2011 AMSTELVEEN De Nederlandse hockeysters zijn zo goed als zeker van een plek in de zogenoemde 'winnaarspoule' van de Champions Trophy. Het team was gisteren in Amstelveen met 2-1 te sterk voor Duitsland. Een dag eerder won Oranje al met 3-0 van Australië. Nederland heeft nu zes punten. Nieuw-Zeeland en Duitsland staan op drie en Australië is puntloos. In de andere groep verzekerde titelver dediger Argentinië zich al van een plaats in de winnaarspoule. ROTTERDAM -De Nederlandse honkballers zijn gisteren tijdens het World Port Tournament tegen de tweede ne derlaag aangelopen. Het team van bondscoach Brian Farley verloor met 4-1 van Cuba, dat na twee in nings op een 2-0-voorsprong stond. In de laatste inning verdubbelde de equipe de marge nog. Oranje deed in zijn laatste slagbeurt nog iets te rug (4"t)- Eerder deze week ging Oranje ook al tegen Taiwan onder uit De honkballers wonnen wel van Curasao en Duitsland, dat za terdag met 2-1 werd verslagen. MÜNCHEN De Nederlandse golfer Joost Luiten heeft gisteren tijdens het BWM In ternational Open een uitstekende prestatie geleverd. De Bleiswijker eindigde bij het toernooi.uit de Eu ropean Tour op de gedeelde derd plaats. Luiten gebruikte in vier da gen op de golfbaan van Eichenrie J 274 slagen (-14). De Spaanse golfers Pablo Larrazabal en Sergio Garcia eindigden allebei na 272 slagen, waardoor een play-off noodzake lijk werd. Larrazabal won, dankzij een birdie op de achttiende hole. EUGENE De Amerikaanse atlete Allyson Fe lix heeft voor een bijzondere pres tatie gezorgd. De 25-jarige Felix ver overde zaterdag (lokale tijd) tij dens de 'trials' in Eugene de natio nale titel op de 400 meter en werd daarmee de eerste Amerikaanse die de 100, 200 en 400 meter heeft gewonnen. De drievoudig wereld kampioene op de 200 meter won de dubbele afstand in 50,40 secon den. Bij de mannen ging de titel op de 400 meter naar Tony McQuay, die voormalig olympisch kam pioen Jeremy Wariner verraste. VALENCIA Giedo van der Garde heeft tijdens de GP2-races in Valencia twee keer het podium gehaald. De Nederland se coureur van het Barwa Addax Team kwam gisteren in de sprintra ce als derde over de finish. Een dag eerder leek Van der Garde in de hoofdrace op weg naar de ze ge, maar door een 'drive through-straP moest hij genoegen nemen met de tweede plaats. De Nederlander verkleinde in het alge meen klassement de achterstand op koploper Grosjean tot één punt door Marco Knippen LONDEN - Na de terugkeer in het circuit na langdurig blessureleed, wilde hij het niet meer over zijn rechterknie hebben. Begon ie mand over het gewricht, dan wei gerde Robin Haase er op in te gaan. Maar zaterdagmiddag kon de tennisser het veelbesproken onder werp niet langer doodzwijgen. De voortijdige capitulatie tegen de Amerikaan Mardy Fish in de derde ronde van Wimbledon had im mers alles te maken met het fysie ke ongemak waarmee de vaandel drager van het Nederlandse tennis was geconfronteerd. Haase had woensdagavond in zijn partij te gen de Spanjaard Fernando Verdas- co de rechterknie overstrekt en kampte tweeënhalve dag later met de naweeën van de onfortuinlijke val. Niet de vochtophoping kwelde hem, maar de pijn in rug, heup, benen en linkerknie. Irritaties die waarschijnlijk voortvloeiden uit de opgebouwde spanning en extra belasting op andere lichaamsde len, doordat Haase het gekwetste gewricht had ontzien. Uit voor zorg besloot hij daarom, nadat het geloof in een overwinning op 's werelds nummer negen was ver dwenen, bij een stand van 3-6, 7-6, 2-6 en 1-1 de strijd te staken. „Ik wilde elk risico uitbannen", lichtte Haase naderhand toe. Van berusting was na zijn opgave geen sprake. Haase vervloekte de tegen slag. „Waarom moet uitgerekend mij dit nu weer overkomen?", sip- te hij. „Domme pech is het." In 2008 en 2009 stond Haase van wege een hardnekkige kwetsuur aan de rechterknie, waaraan hij twee keer werd geopereerd, zes tien maanden buitenspel. Niet al leen resulteerde de gedwongen rustpauze in een vrije val op de wereldranglijst, bovendien raakte hij destijds in de greep van twijfel en frustratie. In Londen had de mondiale num mer 58 daarom nogmaals willen aantonen dat hij terug aan het front is. Na begin dit jaar al de der de ronde van de Australian Open te hebben gehaald (waarin Andy Roddick te sterk voor hem was), was de 'comeback player of the year' van 2010 er op gebrand ge weest om op de All England Club voor het eerst in zijn carrière tot de achtste finale door te dringen. Haase achtte zich daartoe in staat, omdat hij na zijn 'herstart' volgens eigen zeggen beter is gaan serve ren, retourneren en volleren. „Qua spel ben ik completer dan voor m'n blessureperiode." Haase vreest niet opnieuw voor een langere tijd te worden terugge worpen. Komende vrijdag hoopt de 24-jarige Hagenaar fit genoeg te zijn om met het Nederlands Davis- cupteam af te reizen naar Zuid- Afrika. „Ik ga er gewoon van uit dat ik straks inzetbaar ben." I Bij de zesdejaars prof die op ontste- 1 kingsremmers leunt, leeft wel het besef dat hij moet accepteren dat zijn rechterknie voor altijd insta- I biel zal blijven. „Bij het minste of I geringste heb ik last van vochtop hopingen. Ik kan m'n enkel en knie intapen en daarmee volledig vastzetten, toch bestaat de kans dat m'n knie knakt. Waarom dat zo is, snapt niemand. De artsen staan voor een raadsel." Coach Dennis Schenk zoekt de ver klaring in het jachtige topsportbe- staan. „Robin is bijna wekelijks on- J derweg, reist het hele continent af, speelt op telkens wisselende onder gronden en maakt veel trainings uren. Dat trekt een zware wissel op het lichaam. Maar ja, het kan niet anders. Hij verkeert nu een maal niet in de luxe positie om - zoals bijvoorbeeld Federer - zijn seizoen drastisch in te perken." door Jaap van Brummelen ASSEN - Hij voert de Lone Star op zijn helm als handelsmerk. De een zame ster, het symbool van de staat Texas. Ben Spies was een een zame ster op de 8ie TT. Als jochie van acht zat Spies op het puntje van zijn stoel te kijken naar races in Assen. Dan droomde hij er van een held te worden als een andere Texaan, Kevin Schwantz. Zaterdag kwam zijn droom uit. Spies trad toe tot het selecte gezelschap Ame rikaanse motorhelden dat in de ka thedraal van de motorsport de ko- ninginnenrace van de koningsklas se heeft gewonnen. Een hele rits Yamaha-legendes en zijn grote idool Kevin Schwantz waren getuige. „Wat een geweldige job, Benny... Een fantastische ra ce!" twitterde Schwantz. De man, die op een Suzuki in 1993 wereld kampioen 500CC werd, heeft van al le Amerikaanse motorhelden de meeste roem vergaard op het hoofdnummer in Assen. Schwantz werd in de jaren '90, '91 en '93 tot winnaar van de konings klasse gekroond. Randy Mamola won de soocc in 1984 en 1985, Ed die Lawson ('87), Kenny Roberts sr ('83) en Waine Rainey domi neerden één keer de zwaarste klas se van de TT. Hayden was in 2006 de laatste, na een heroïsch gevecht met Colin Edwards. Spies is de tiende Amerikaan die in Assen het hoofdnummer op zijn naam schreef Moeder Mary pinkte een traantje weg bij de hul diging. Maar de held zelf? Geen spoor \^n uitbundigheid. „Ik weet hoe bijzonder dit is als je voor het oog van zo veel legendes je eerste overwinning pakt, maar ik ben nu eenmaal niet iemand die het van de daken schreeuwt. Pas over een paar dagen zal het tot mij door dringen wat mij is overkomen." Spies is niet bepaald de Benny Hill van de paddock. Voor grappen, grollen en kleurrijke uitspraken moet je niet bij hem zijn. Hij praat monotoon als een stoffige boek houder, is het toonbeeld van dege lijkheid en zo gedraagt hij zich ook op de baan. Qua rijstijl heeft hij niets van kamikazepiloot Kevin Schwantz. Zijn wijze van rijden is vloeiend en consistent, als door een computer gestuurd. Spies pluk te in Assen de vruchten van een weekend, waarin onder invloed van wisselende omstandigheden collega's er bij bosjes afvlogen maar hij van begin tot eind op zijn Yamaha bleef zitten. Spies beleef de in 2009 een topjaar in het WK Superbike. Hij won een van de twee races op het TT-circuit van Yamaha en werd wereldkampioen. Als debutant in het Tech3-Yamaha satellietteam werd de man uit Longview' (Texas) vorig jaar Mo- toGP Rookie of The Year. Ben Spies rijdt in Assen naar de overwinning in de MotoGP klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46