Ruijgh loodst Ligthart naar titel 28 en 29 36 NK WIELRENNEN OP DE WEG Vacansoleil-DCM troeft Rabobank af Vuelta weer naar Noord-Nederland Talentvolle Markus in beeld bij Vacansoleil Derde plaats Lokerse op toernooi Ameland Flamengo: 'kliklijn' voor Ronaldinho Martin van Geel wil en kan ook niet gokken bij Feyenoord Zware loting Zeeuwse tennissers bij Thermphostoernooi door Patrick Delait OOTMARSUM - Er werd wat afge kust bij Vacansoleil na de finish van het NK in Ootmarsum. Als eerste was Pim Ligthart aan de beurt. De nieuwe Nederlandse kampioen sprintte na de finish naar zijn ploegmaat Rob Ruijgh, die bijna dood werd geknuffeld. Het was Ligtharts manier om de kleine Limburger te bedanken voor diens onvoorwaardelijke steun in de finale. Ruijgh zorgde er bijna in zijn eentje voor dat een kopgroep van zes renners, die in de voorlaatste ronde wegreed, vooruit bleef tot op de streep. In die groep zaten ook nog Reinier Honig, Floris Goesinnen en de Ra- borenners Bram Tankink en Bau- ke Mollema. In de hoop dat de aan gewezen kopmannen Lars Boom en Sebastian Langeveld de over steek zouden maken uit het pelo ton, hielden Tankink en Mollema hun benen stil. Een misrekening. De zes bleven voorop, waarna Ligt hart in de sprint Tankink en Ho nig de maat nam. Na de knuffelpartij tussen Ligthart en Ruijgh, was het de beurt aan de vriendin van Ligthart om in de vreugde te delen. Even verderop werd de moegestreden Ruijgh op het voorhoofd gekust door Johnny Hoogerland. „Wat ben jij een klas- bak", complimenteerde de Yerseke- naar zijn ploegmaat, die vorige week te elfder ure werd toege voegd aan de Tourselectie van Va cansoleil. „Toen Mollema in de voorlaatste ronde ging, heb ik meteen gerea geerd. Toen ik zag dat Pim ook mee was, heb ik tegen' hem ge zegd, dat hij zich rustig moest hou den. Ik wist dat hij het in de sprint kon afmaken. In de finale heb ik me volledig voor hem weggecij ferd", reageerde Ruijgh met de nuchterheid van een gelouterde prof Ligthart bewees gisteren dat zijn ploeg hem er niet voor niets al in januari van had overtuigd dat het NK zijn koers moest worden. De eerstejaarsprof (22) uit het Noord-Hollandse Twisk kreeg het zo vaak te horen, dat hij er vanzelf Pim Ligthart schreeuwt het uit van vreugde nadat hij de titel bij het NK wielrennen op de weg bij de profs heeft veroverd. De renner van Vacansoleil-DCM versloeg in de eindsprint Rabocoureur Bram Tankink. foto Vincent Jannink in ging geloven. Twee koersen had hij aangekruist dit seizoen: de Hel van het Mergelland en het NK. Na zijn overwinning in de Limburgse semi-klassieker in april, scoorde Lighart in Ootmarsum een twee op twee. Dat hij in zijn eerste sei zoen bij de profs meteen boven het maaiveld uitsteekt, wijt Lig hart aan de eigenzinnige keuzes die hij in het verleden durfde te maken. Hoewel zijn hart op de baan ligt, koos hij resoluut voor de weg toen de puntenkoers, zijn fa voriete discipline, van het olympi sche programma werd geschrapt. Ligthart trok in zijn eentje naar Frankrijk waar hij twee jaar reed voor de opleidingsploeg van Aix-en-Provence. Het is een stap die meer Nederlandse renners zou den moeten nemen, zei Ligthart toen hij het rood-wit-blauw over zijn schouders had getrokken. „Je kunt er ook komen als je niet voor Rabobank hebt gereden. In Frank rijk ben ik renner geworden." De Nederlandse titel is vermoede lijk niet Ligtharts laatste wapen feit. Met name in de voorjaarsklas siekers wil hij in de toekomst een hoofdrol gaan spelen. „Ik wil geen eendagsvlieg zijn", zei Ligthart die tijdens de persconferentie na het NK een bondgenoot vond in Rein ier Honig. De renner van Land bouwkrediet, winnaar van het brons, stoorde zich eraan dat de vragen vooral over de nederlaag van Rabobank gingen en niet over de titel van Ligthart. „Het lijkt wel alsof jullie alleen willen schrijven hoe Rabobank de koers verloren heeft, terwijl Ligthart heeft gewon nen." pagina 30 en 31: alles over het NK wielrennen op de weg ASSEN De Ronde van Spanje begint in 2015 weer in Noord-Nederland. Dat verklaarde initiator Jos Vaessen, oud-voorzitter van de TT van As sen, zaterdag op het circuit waar de Spaanse wielerronde in 2009 ook al begon. „Het is 99,9 procent ze ker. Aan 2015 komt niemand meer", verklaarde Vaessen tegen over de NOS. Hij was in gezelschap van Vueltabaas Javier Guillén. „In 2009 was het een groot succes. Iets wat goed is willen we graag herha len", aldus de Spanjaard. OOTMARSUM De Nederlandse wielrenner Barry Markus krijgt de kans een profcon tract af te dwingen bij Vacanso leil-DCM. De tweedejaarsbelofte sluit in augustus als stagiair aan bij de Nederlandse wielerploeg en kan dan een tweejarig contract af dwingen. Markus (19) rijdt momen teel voor de continentalploeg van Rabobank. De wielrenner uit Hoofddorp, ploeggenoot van Mid delburger Nick van der Lijke, hoopt later dit jaar mee te doen aan het WK voor beloften. AMELAND Beachvolleyballer Timko Lokerse uit Dishoek heeft samen met zijn partner Bart Bolsterlee de derde plaats behaald op het Grand Slam van Ameland. In de halve finale ging het duo onderuit tegen Marco Daalmeijer en Kees Spil. De eindzege ging naar Alexander Brouwer en Robert Meeusen. Zij wonnen eerder ook al in Emmen. Lokerse en Bolsterlee, als eerste ge plaatst op Ameland, zegevierden reeds in Amsterdam en Sint-Antho- nis. SAO PAULO De Braziliaanse voetbalclub Fla mengo heeft een kliklijn geopend waar mensen anoniem kunnen melden wanneer ze sterspeler Ro naldinho in het uitgaansleven aan treffen. De club nam deze extreme maatregel, omdat de Braziliaanse middenvelder de afgelopen tijd ma tig presteert op het voetbalveld maar wèl in de discotheken de hoofdrol opeist Ronaldinho werd afgelopen zondag tijdens de stads derby met Botafogo zelfs uitgeflo ten, toen hij gewisseld werd. MEEST CELEZEN 1Lentink van RBC naar Goes 2. Kerkhove in finale Breda 3. Hoek-Terneuzen in beker STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Nqrym^ Tahmns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45