niet kisten 2 sport 133 Beny Ysebaert ook zonder service-volley de beste op concours Axel ÏÏESïEïïi Mixedteam Tiola zet opmars voort Nog 1 dag.... Morres/Hulst keert terug maandag 27 juni 2011 Morres/Hulst is volgend seizoen in de zaal weer van dé partij met een standaardteam bij de mannen en vrouwen. Beide teams beginnen in de vierde klasse. Afgelopen seizoen was Hulst ver stokenvan 'volwassen' volleybal. door Peter van Kouteren SAS VAN CENT - Het zand kleefde aan de bezwete gezichten, die door de in de late middag hoog op gelopen temperatuur vermoeid heid uitstraalden. Savok Beach t werd door de weerimpuls op de valreep toch weer een succes en kreeg in de sterkst bezette catego- rieën de vooraf verwachte win- naars. De mannen van Rowi en de vrouwen van Focus Kemzeke kre gen de zege echter niet cadeau. De sterkste ploeg van het uit Et- ten-Leur afkomstige Rowi schreef het toernooi op zijn naam na een boeiende halve competitie, waarin zeven teams weinig voor elkaar on derdeden. Jan-Niek Boeije en Wil- co Herrebout, dié volgend seizoen in België bij Sigivoc spelen, deden met hun team tot de laatste wed strijd mee voor de eindzege. Ook het Axelse Voorwaarts was lang in de race voor de toernooize ge. De Axelaars, met de op het zand excellerende Dennis de Koe- ijer in de gelederen, bezorgden de latere toernooiwinnaar zelfs de eni ge nederlaag: 1,5-0,5. Frank Aude- naerd: „Dat was voor ons het be langrijkste. We hebben in de (zaal)competitie tegen hen ge speeld. Het zijn leuke gasten. Zij zijn kampioen geworden, wij hin gen ergens van onder. Het zat hier allemaal dicht bij elkaar." De ontknoping bij de vrouwen op het hoogste niveau viel uiteinde lijk in het voordeel uit van het Bel gische Focus Kemzeke, dat met twee teams had ingeschreven. An ne Ruben, die in Sas van Gent woont en voorheen bij De Sterre speelde, behoorde tot het winnen de team. Savok, dat met vier vrou wen van de naar de promotieklas se gepromoveerde hoofdmacht ver tegenwoordigd was, legde beslag op de tweede plaats. Marsha Moeli- ker, die het toernooi de voorbije ja ren geregeld won, eindigde met een Focus-team als derde. „We wa ren niet op ons sterkst en iedereen pakte punten van elkaar. Het ni veau was hoger dan de voorgaan de jaren." Het driedaagse evenement werd vrijdagavond geopend door jeugd. Morres/Hulst, dat met zeven jeugd- ploegen van de partij was, eiste een hoofdrol op. De jongens A en B sloten het toernooi winnend af Bij de meisjes in de B-leeftijd leg de Morres/Hulst beslag op de eer ste drie plaatsen. De trainers An ton Pollet en Gerard Gillesen za ten drie dagen lang goed geluimd langs de kant. Het tweetal wil een jaar na de kaalslag in Hulst de se- niorentak nieuw leven inblazen. „Voor een club die op sterven na dood was niet slecht." Savok Beach werd onder een stra lende zon afgesloten, waardoor het slechte weer tijdens de eerste twee dagen op slag was vergeten. Ronny Winne, man van het eerste uur, sprak zijn bewondering uit voor alle deelnemers die de weers omstandigheden hadden getrot seerd. „Ze stonden zaterdag echt te bibberen in het veld", zei hij. „Zó koud was het. Ik heb trainers van clubs gezien. Niet om te 'winke len', maar omdat het hier leuk is." Herman van Dorst, eveneens nauw betrokken bij de organisatie, prees het incasseringsvermogen van de deelnemers. „Het was zó frappant", zei hij. „Het was zater dag echt slecht weer. Ik maakte me druk en vroeg me af of ieder een wel zou komen. Uit Et- ten-Leur, uit Breda: ze waren er ge woon allemaal. Dat vond ik gewel dig. Dat al die ploegen zijn geko men, is misschien wel het grootste compliment dat we onszelf mogen geven." HULST - Beny Ysebaert was superi eur op het 5-schema van het Rabo Reynaert tennistoernooi te Hulst. De 34-jarige Terneuzenaar schakel de eerst favoriet Bram Donze uit, vervolgens in de halve eindstrijd Bas de Barbanson en in de finale Wesley Raemdonck. In alle drie de partijen had Ysebaert aan twee sets genoeg. „Service-volley speel ik niet meer, dat krijg ik niet meer aangelopen. Wel probeer ik zo aan vallend mogelijk van achteruit te tennissen", aldus Beny Ysebaert. In de 6-categorie rekende Peter van der Sloot (44) uit Philippine in de finale in drie sets af met sche ma-aanvoerder Henk van de Voor de (48): 2-6 6-1 6-2. Van der Sloot beschikt over een snoeiharde servi ce en een sterke forehand. „Ik ben op een gegeven moment wat zach ter gaan serveren, want die harde opslagen werden allemaal hoog in het achterveld geretourneerd. Dat had geen enkele zin. Mijn fore hand liep vandaag niet zo. Ik vond het dan ook niet zo erg dat in de meeste rally's hij met zijn fore hand steeds mijn backhand op zocht", verklaarde Van der Sloot. De Terneuzenaar van origine, als derde geplaatst, schakelde in de halve finale Yanniek Ivens uit: 6-3 7-6. In de tiebreak bij 6-4, waren twee setpoints niet aan de jeugdi ge Hulstenaar besteed. Nomie Jo- ziasse (15) uit St.-Jansteen werd toernooiwinnares door de 5-poule op haar naam te schrijven. Na winst in straight sets op de Hul- sterse Silvie Dobbelaar, bedwong ze op de finaledag in een drieset ter Anna Meerman (16) uit Lams- waarde: 4-6 6-4 6-2. „Het gaat dui delijk beter dan vorig jaar. Vooral omdat ik nu veel meer doorsla", vertelde Nomie Joziasse. De lichtvoetige Smash-speelster moest in de mixed-5-fmale, samen met Axelaar Meivin Bracke (20), in drie sets buigen voor Nicole Burg- grave en Ivo Wouters. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Bracke domineerde tot 4-3 in de tweede set de partij. Vervolgens kantelde het treffen in een driesetszege voor het gerouti neerde koppel. „We hadden niet verwacht dat we het zouden red den tegen de jeugd. Tenslotte zijn wij samen bijna honderd jaar oud. Ons geluk was dat Meivin Bracke halverwege de tweede set rustiger ging tennissen", aldus Burggrave en Wouters. De mixed-4 werd een prooi voor Janine Hollestelle en Fred van Cau- teren. Eerst waren Marianne Fraan- je en Marino Bolssens met twee keer 6-1 'het slachtoffer', vervol gens Wend ie de Bruyn en Patrick Vonk. Laatstgenoemde gaf te veel ballen aan, waar netspeler Van Cauteren wel raad mee wist. De speler van Game'78 baalde wel van zijn verlies in het dubbel-4, sa men met Patrick Vonk, ten faveure van Randy Boddaert en Ivo Wou ters. „Zij speelden veel hoog over mij heen. Ik kon er gewoon niet bij. Randy Boddaert stond sterk te spelen. Bij hem lukte alles", zei Van Cauteren die over enkele maanden zijn vijftigste geboorte dag viert. In de mixed-6 waren Rebecca Prijs en Jack Mariman in de finale in twee sets baas over Femke Menu en Bas Dingenouts. door Henk van de Voorde CLINGE - In de hoofdklasse van de Zeeuwse mixedtenniscompetitie consolideerde titelverdediger De Schelde zijn voorsprong van drie punten op Game'78. De Vlissin- gers klopten thuis met 6-0 Gravel- steps uit Schoondijke, terwijl de Clingenaren hetzelfde deden tegen het Middelburgse MLTC. Gravelsteps had tegen de regerend kampioen goede kansen in de der de en vierde mixed. De koppels Il se Vinjé/Willy Swartilé en Anja van Damme/Norbert Willemsen moesten uiteindelijk echter in drie sets voorrang geven aan Marcel Baljeu/Eva Hartog respectievelijk Baljeu/Elisabeth de Raaff Bij Ga me'78 hadden Randy Boddaert (4) en Desiré de Schepper een derde set nodig tegen de 5-spelers Van Gilst/Smit. Natasja Haak en Wen dy de Kesel versloegen in het vrou- wendubbel middels twee tiebreaks het duo Heil/Hage. Ook in drie van de vier mixedpartijen werd de winst stroef behaald voor Ga me'78. Alleen Tessy Kint en Tom Huis waren in de eerste mixed veel te sterk voor Heil en de uit West-Zeeuws-Vlaanderen afkom stige Middelburger De Rijk: 6-2 6-1. Tiola uit IJzendijke is de laatste we ken aan een flinke opmars bezig. De West-Zeeuws-Vlamingen zege vierden deze keer met 5-1 bij TC Yerseke. Voor de mosseldorpbewo ners redden Marloes Meulmeester en De Koeijer de eer via 7-5 in de derde set tegen Maud Kuypers/ Joël van Overloop. Komende zater dag staan Gravelsteps en Tiola in Schoondijke tegenover elkaar. Bei de teams zijn degelijke middenmo ters, vrij van degradatiezorgen. Toekomstig kampioen De Schelde gaat op de slotdag op bezoek bij degradant Yerseke. In de eerste klasse won aanstaan de kampioen TV Axel met 5-1 bij hekkensluiter Sint Annaland. Slechts de vierde mixed ging verlo ren, 'dankzij' het koppel Emanuela en Leo Bracke. Axel staat vijf pun ten voor op De Boskreek dat de Zeeuws-Vlaamse derby tegen het Temeuzense Animo met 4-2 won. Lisette den Dekker uit Kloosterzande reed met de derde plaats op het concours in Axel. NIEUWERKERK - Nico Ringelberg is aan een goed seizoen bezig. De wielrenner uit Goes schreef eerder dit jaar de ronde in zijn woon plaats op zijn naam. Zaterdag in Nieuwerkerk reed Ringelberg weer opvallend sterk. Hij liet zijn mede vluchter Edzard van Ewijk achter zich in de spurt om de zege. Na enkele magere jaren verkeert de 28-jarige Ringelberg in een ster ke vorm. Hij denkt er over om de overstap naar de eliterenners te maken. „Enkele jaren geleden heb ik daar ook gereden, maar toen ik een studie in Den Haag ging vol gen, had ik minder tijd om te trai nen. Ik heb toen een stap terugge daan naar de amateurs A. Nu de studie erop zit, heb ik weer moge lijkheden en denk ik er serieus over na om weer bij de elites te gaan rijden", vertelde hij. Bij de amateurs 40+ eindigde Ma- Vesta in de klasse Z1 naar rio Roegiest uit Sas van Gent op foto Camile Schelstraete de tweede plaats. voordat wij van start gaan met de Lezerstour! Morgen leest u er meer over en kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43