321 sport Beachvolleyballers laten zich Vink trekt opgaande lijn verder door Zesde plaats voor skeeleraar Erwin Mesu Zilver en brons voor Minneboo op NK - Lavrijssen op podium na vroege vlucht Mountainbikers tien keer in de prijzen Judoka Tess Cornelius wint in Beverwijk SAVOK BEACH De regen weerhield de volleyballers van Savok Beach er niet van om een geslaagd weekeinde te beleven. De zon- Het beachvoiieybaievenement nestralen in de sloturen vergoedden ook veel. voor de 17e keer gehouden. maandag 27 juni 2011 UTRECHT Erwin Mesu uit Middelburg heeft bij de achtste wedstrijd van de A KPN Inlinecup een zesde plaats be haald. De zege in Utrecht ging naar Bart Swings. Niels Mesu staakte vanwege maagproblemen de strijd. Hij is inmiddels geselecteerd voor het EK junioren. Bij de beloften was er een twaalfde plaats voor Antwan Tolhoek uit Yerseke. Niels Steenbakker (Bigge- kerke) finishte als 42e. André van Espen (Axel) en Patrick Tolhoek (Yerseke) kwamen bij de masters uit op een 12e en 21e plek. EMMEN Manon Minneboo was dit weekein de op de Nederlands sprintkam pioenschappen in Emmen goed voor twee medailles. De zwemster uit Vlissingen vero verde zilver op de vijftig meter vrije slag. Haar tijd bedroeg 25,64 seconden. Ook op de 100 meter wisselslag ver overde Minneboo, tegenwoordig uitkomend voor EifFelswïmmers PSV uit Eindhoven, eremetaal. Dit keer viel brons haar ten deel. In het 25 meterbad in Emmen zette zij een tijd neer van 1.03,98. BLADEL Zaterdag waren haar kansen in het Nederlands kampioenschap verke ken na een valpartij, een dag later spoelde wielrenster Birgit Lavrijs sen die nare smaak een beetje weg met de derde plaats in een koers in Bladel. In het criterium over 60 ki lometer koos de 20-jarige Kapelse al na 10 kilometer het hazenpad sa men met een andere renster. Hal verwege voegden zich tweè ren- sters bij hen, onder wie haar ploeg genote Winanda Spoor, die de koers won in een sprint van vier. GROESBEEK De mountainbikers van ATB Team X-treme hebben goed gepresteerd tijdens de Nissim Yabo Bike Trop hy in Groesbeek. X-treme behaalde op een lood zwaar parkoers in totaal tien po diumplaatsen. De ereprijzen gingen naar Shirin van Anrooy, Emma Verloop, Aimee Schoe, Didi de Vries en Lindy van Anrooy. Bij de jongens waren Dies Moele- ker, Mick en Tim van Dijke, Joppe de Vries en Erik Boer sucesvol. BEVERWIJK De uit Oostburg afkomstige Tess Cornelius pakte de titel tijdens de Open Beverwijkse kampioenschap pen judo. De klasse van de zestienjarige Zeeuws-Vlaamse - tot 52 kilogram - werd in Beverwijk samengevoegd met de klasse van de junioren (tot twintig jaar). De eindstrijd wist de talentvolle Cornelius, die uitkomt voor Sport school De Boevere, voortijdig met een vol punt-(ippon) af te sluiten in Noord-Holland. Savok Beach werd dit weekeinde Duel aan het net met Evelien Bakker (op de rug gezien), rechts kijkt haar teamgenote Krista Haers toe. foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt AXEL - Het weer zat de deelnemers aan de dressuurwedstrijd van PSV De Haringruiters op het hippische sportpark aan de Axelse waterto ren beslist niet mee. Veel combina ties kwamen druipnat uit de ring. Maar het regende ook winstpun ten en daardoor namen de dres suurruiters een nat pak graag voor lief In de klasse Z2 stuurde Margretha Vink de merrie We'll See in beide proeven naar het oranje erelint. De combinatie trok daarmee de opgaande lijn door die een week geleden na een afwezigheid van enkele maanden werd ingezet. De amazone uit Breskens reed de ex pressief bewegende Obelisk-doch ter in de warmloopronde met 64,41 procent naar een afgeteken de overwinning. De combinatie bleef Abigail de longe uit Oost-Souburg met de merrie Vi- light bijna drie procent voor. In de herkansing reed Vink de bruine viervoeter 63,82 procent naar de ze ge. De Jonge stuurde Gribal- di-dochter naar de tweede stek. Jurylid Christan de Feyter: „Ik heb genoten van een aantal combina ties in het Z. Een week geleden ju reerde ik bij de Kroo en kon ik geen winstpunt kwijt. Nu presteer den alle combinatie hiervoor een voldoende. Margretha reed onbe vangen, We'll See liep lekker los door het lijf en ondanks een paar kleine storinkjes bleef het een mooi plaatje om te zien." Vink: „We'll See is een heel fijn paard om te rijden. Ze is werkwil lig en beschikt over drie goede ba sisgangen. Bij het KWPN heeft ze ook het predikaat elite sport mer rie gehaald. Maar ik ben haar nu aan het klaarmaken voor de over stap naar ZZ-licht. Daarom ben ik een tijdje niet naar wedstrijden ge weest." Vink hield haar paard thuis om door te trainen en om de puntjes op de i te zetten. „Dat heeft ze goed opgenomen. Maar een wed strijd is toch altijd anders. Paarden zien dan toch vreemde dingen, waar ze toch door worden afge leid. Maar ik ben zeker niet onte vreden. Wel moest ik er naar mijn gevoel nog teveel aan rijden om ze mooi bergopwaarts te laten lo pen." In Ml bleek tegen Emmy Bout hoorn met de merrie Parlanda geen kruit gewassen. In de eerste proef stuurde de instructrice van de Beatrixhoeve uit Zaamslag de mooi bergopwaarts en fraai in. ba lans lopende zelfgefokte Parlan- do-dochter met 67 procent naar een afgetekende overwinning. Naaste belager Sandy de Poorter uit Breskens eiste met de Don Pri- mero-zoon met 64,33 procent de tweede plaats op. In de tweede manche stuurde Bouthoorn de ontketende Parlana met 66,66 pro cent met een straatlengte voor sprong naar het oranje erelint. De combinatie sloeg daarmee een gat van vier procent met Jennifer Hae- geman (met Esperanto). Bout hoorn: „Het loopt wel lekker. Parla na kan geweldig bewegen en leert snel. Omdat ze nog geen vijf jaar was, mocht ik pas in april met haar de overstap naar Mi maken. Met die proeven heeft ze geen en kel probleem. Vandaag mochten we alweer vier winstpunten bij schrijven. De teller staat inmiddels al op vijftien, geloof ik. Dus het gaat hard. Dat wil niet zeggen dat Parlana de gemakkelijkste is om te rijden. Nee, het is een echte mer rie. Ze zit af en toe met streken. Vandaag ook weer bij het losrij- den. Ze is hengstig en dan pro beert ze je echt uit. Als je dat niet onmiddellijk afstraft, kan je het in de proef schudden, want dan voelt ze zich de baas en gaat het mis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42