Zeeland PZCL Niemand verplicht deur uit De 'Van Rommerswalers' in nieuw gebouw BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 ONDERWIJS Eindelijk zekerheid voor personeel openbaar onderwijs in gemeente Borsele WD wil behoud van nieuwjaarsontbijt Huurverhoging sportclubs valt mee Café na schietpartij niet meer open almanak Amusant Goes Kinderstad viert tienjarig bestaan met kinderpopfestival Maandag 27 juni 2011 Intiem karakter is de kracht van festival Zonnemaire Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl „Er hoeven daarom geen gedwon gen ontslagen te vallen. De onze kerheid bij een deel van het perso neel is weg. Er is met de bonden overleg geweest over een sociaal plan. Dit plan is door de bonden geaccepteerd." Om de terugloop van het aantal kinderen als gevolg van de krimp op te vangen, wordt volgens wet houder Vermue tussen de scholen druk gesproken over een vorm van samenwerking. Het gaat zowel om de openbare, de katholieke als de christelijke scholen. Een delega- - tie is onlangs wezen kijken in Dordrecht waar alles op het gebied van onderwijs onder een organisa tie valt. Van kinderopvang tot zelfs het voortgezet onderwijs. „Dit geeft stof om over na te denken." Ook de gemeenteraad van Borsele is voorstander van samenwerking binnen het onderwijsveld. Over de manier waarop wordt verschil lend gedacht. Zo pleit de PvdA-fractie voor regioscholen. Volgens het CDA echter zijn ook andere samenwerkingsvormen mo- gelijk. Wethouder Jo-Annes de Bat en commissaris van de koningin Karla Peijs onthullen met cliënten het kunstwerk. foto Willem Mieras door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Op de openbare scholen in de gemeente Borsele vallen geen gedwongen ontslagen. Hiermee is een einde gekomen aan grote onzekerheid onder het personeel. Het gemeentebestuur van Borsele heeft een reorganisatie moeten doorvoeren binnen het openbaar onderwijs om rijkskortingen op het onderwijsbudget op te kun nen vangen. door Frank van Cooten GOES - Een Amsterdammer zegt dat hij uit Amsterdam komt. Een inwoner van Goes noemt zichzelf een Zeeuw. De bewoners van Zuid wester in Goes noemen zich ech ter 'Van Rommerswaal'. Commissaris van de koningin Kar la Peijs doelde zaterdag met haar anekdote op de trots die de bewo ners uitstralen. Daar hebben ze nu helemaal alle reden toe. Peijs open de zaterdag de nieuwe huisvesting Met name meesters en juffen die pas in dienst waren op een van de openbare basisscholen vreesden voor hun baan. Om dat te voorko men deed het gemeentebestuur een beroep op de docenten die net tegen hun pensioengerechtigde leeftijd aan zaten. Zij kregen het aanbod eerder te stoppen met wer ken zodat jongere collega's hun baan konden behouden. Vijf docenten hebben van deze ver- trekregeling gebruik gemaakt, deelt wethouder Marga Vermue van de gemeente Borsele mee. van Zuidwester aan de Rommers- walestraat. Zij onthulde met cliën ten een kunstwerk aan de gevel van het hoofdgebouw. Dit kunst werk is een ontwerp van Kunstwe reld, het atelier van Zuidwester. In het nieuwe gebouw wonen 64 mensen met een verstandelijke be perking. Daarnaast wordt dagbeste ding aangeboden. In de hal van het gebouw was za terdag ook een stukje historie te zien. De Zuidwester begon in 1962 als Huize Den Berg en was lange tijd gehuisvest in de Nieuwstraat. „Deze huisvesting was gedateerd. Kamers waren te klein en de bad kamer moest worden gedeeld met tien mensen. We zijn negen naar met de nieuwbouwplannen bezig geweest", zei Ivonne Borgijink za terdag. Op de plek van het nieuwe ge bouw stond vroeger de laborato- riumschool. Dit gebouw werd vrij snel gesloopt toen het leeg kwam te staan. De nieuwe huisvesting oogt mo dern maar de architect heeft met de kleurstelling wel rekening ge houden met de bestaande wonin gen. „Dat is ook onze opzet. Het gebouw is ook bedoeld voor de buurtbewoners. Wellicht gaan we tafeltje-dek-je organiseren vanuit ons restaurant en misschien begin nen met met een trombosedienst. Het gebouw kan ook prima wor den gebruikt voor buurtactivitei- ten. Dit moet uiteraard nog alle maal groeien." Het was zaterdag de hele dag feest in het gebouw. HEINKENSZAND De WD-fractie in de gemeente Borsele pleit voor behoud van het traditionele nieuwjaarsontbijt voor de ambtenaren. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit ontbijt ge schrapt in het kader van de bezuini gingen. Het nieuwjaarsontbijt kost negen honderd euro maar het schrappen van dit samenzijn gaat de gemeen te echter meer geld kosten, vindt fractievoorzitter Roel Boekholt. „Het personeel wenst elkaar nu tij dens het werk de beste wensen. Dat kost tijd en dus geld." HEINKENSZAND De huurverhoging voor het ge bruik van de gemeentelijke sport velden in Borsele door sportvereni gingen valt mee. De huurverhoging, die tiendui zend euro op moet brengen, wordt over twee jaar uitgesmeerd. Daar na krijgen de clubs geen huurver hoging meer voor de kiezen. Dat geldt voor de periode van 2012 tot en met 2017. Pas na deze periode loopt de huur- stijging gelijk op prijzen die wor den bepaald door de Vereniging Zeeuwse Gemeenten (VZG). TERNEUZEN Café-restaurant De 2 Heeren in Ter- neuzen gaat niet meer open. De in ventaris van het etablissement in de Temeuzense Nieuwstraat is overgenomen door Arsenaalge bouw Terneuzen BV. Dat bedrijf hoopt binnen twee maanden een exploitant te vinden die het ca fé-restaurant, onder een nieuwe naam, wil voortzetten. Café-restaurant De 2 Heeren werd op last van burgemeester Jan Lo- nink in februari gesloten na een schietpartij, waarbij drie gewon den vielen. Tip? redactie@pzc.nl Het is altijd weer een koddig gezicht om op een stille doordeweekse mor gen op het Damplein in Middelburg een stadsgids te zien die een groepje toeristen met een omhoog gehouden stok met daarop een cijferbordje naar de overkant loodst alsof het ge zelschap een woelige Rambla in Bar celona moet oversteken. Ook amusant is eens aan te horen wat zo'n gids allemaal te berde brengt. Aangekomen in de Bellinkstraat wees de man zijn gehoor op een pe riode in vroeger tijden toen in die straat de licjite zeden welig tierden. Of zoals de gids het uitdrukte: „Hier probeerden vroeger gevallen vrou wen zich liggend staande te hou den."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33