341 sport
Kerkhove laat
kansen liggen
in de finale
FUTURE BREDA
Ingrid IJsebaert wordt
derde in Veluwe Trail
Tess Cornelius maakt
een sterke indruk
maandag 27 juni 2011
UITSLAGEN -
Lesley Kerkhove, hier op archieffoto, greep naast de eindzege in het Future-
toernooi Breda. foto Lex de Meester
AUTOSPORT
Valencia. Formule 1, Grote Prijs van Europa.
Eindstand: 1. Vettel (Dui) Red Buil
1.39.36,169 (gem. 186,069 km/uur), 2. Alon-
so (Spa) Ferrari op 10,891, 3. Webber (Aus)
Red Buil 27,255, 4. Hamilton (Eng) McLaren
46,190, 5. Massa (Bra) Ferrari 51,705, 6. But
ton (Eng) McLaren 1.00,065, 7. Rosberg (Dui)
Mercedes 1.38,090, 8. Alguersuari (Spa) Toro
Rosso, op 1 ronde: 9. Sutil (Dui) Force India,
10. Heidfeld (Dui) Lotus Renault, 11. Perez
(Mex) Sauber, 12. Barrichello (Bra) Williams,
13. Buemi (Zwi) Toro Rosso, 14. Di Resta (Sch)
Force India, 15. Petrov (Rus) Lotus Renault, 16.
Kobayashi (Jap) Sauber, 17. Schumacher (Dui)
Mercedes, 18. Maldonado (Ven) Williams, 19.
Kovalainen (Fin) Lotus, op 2 ronden: 20. Trulli
(Ita) Lotus, 21. Glock (Dui) Virgin, 22. D'Am-
brosio (Bel) Virgin, 23. Liuzzi (Ita) Hispania, op
3 ronden: 24. Karthikeyan (Ina) Hispania.
Stand WK na 8 van 19 races: 1. Vettel 186
punten, 2. Button 109, 3. Webber 109, 4. Ha
milton 97, 5. Alonso 87, 6. Massa 42, 7. Ros
berg 32, 8. Petrov 31,9. Heidfeld 30, 10. Schu
macher 26. Stand WK teams: 1. Red Buil 295,
2. McLaren 206, 3. Ferrari 129, 4. Lotus
Renault 61, 5. Mercedes 58, 6. Sauber 27.
BILJARTEN
Nederlands Kampioenschap voor teams.
Driebanden groot, derde divisie. Halve fina
le. Cogito/Polka Print - DBL Holland Mineraal
4-2; Finale. Cogito - De Mixx 4-2. Eindstand:
1. Cogito Polka Print Sluiskil; 2. De Mixx
Geldrop; 3. DBL Holland Mineraal; 4.
Select Windows Beverwijk.
Driebanden B1. Poule A. WBV - Vlietlanden
2-4; WBV - De Zwaan 4-2; WBV - De Friese
Club 5-1. Om derde en vierde plaats. WBV -
Ook Biljarten Is Sport 4-2. Eindstand: 1. La Pla
za Hoensbroek; De Zwaan Oss; 3. WBV We-
meldinge; 4. Ook Biljarten Is Sport Alkmaar.
Libre C1.De Kastanje - Papendrecht 2-4; De
Kastanje - De Markt 0-6; De Kastanje - Kam
per BC 1911 2-4. Eindstand: 1De Markt Velu-
wezoom; 2. 't Centrum Enschede; 3. De Caram
bole NW Nederland; 8. De Kastanje Klooster-
zande. Libre C3. De Craanbeurs - De Plas 2-4;
De Graanbeurs S&O PTT 2-4; De Craanbeurs -
De Kromme Keu 6-0. Eindstand: 1. De Plas; 2.
De Amstelhoek; 3. S&O PTT; 5. De Graan
beurs Zierikzee. Libre C4. LBV - Moerkapelle
4-4; LBV - Breedeweg 4-4; LBV Wapen van
Vriêzeveen 6-2. Om derde en vierde plaats
LBV - Ons Genoegen 2-6. Eindstand: 1. 't
Zwarte Paard Veenendaal; 2. De Breedeweg Nij
megen; 3. Ons Genoegen Doetinchem; 4. LBV
Lewedorp. Damesbeker. Delta Zuid West -
Midden Holland 6-2; Delta Zuid West - BV
Renkum 6-2; Delta Zuid West - N.O. Overijs
sel 4-4. Om eerste en tweede plaats: Delta
Zuid West - Duinstreek 6-2. Eindstand: 1Dis
trictsteam Delta Zuid West'; 2. Duinstreek; 3.
BV Renkum; 4. Los Band Maastricht.
Driebanden groot. Kees Verbeek koppeltoer-
nooi. Tweede ronde. Tonny v. Iwaarderi/Eric
Niewenhuyse (28) - Raymond Eckel/Joke Breur
(18) 13-18, 45; Wim de Kok/Arjo Hollestelle
(27) - Sylvia Eckel/Ronny van Geyt (27) 27-19,
49. Driebanden klein. Derde ronde. Kees
Bouwman/Rob van Linden (37) - Peter
Smulder/Paul Steenbakker (18) 31-18, 53; Syl
via Eckel/Ronny van Geyt (37) - Dick
Oele/Rinus Smit (22) 37-18, 52; Frans en Jos
Breas (17) - Nico Peeters/Harrie v. Hemert
(30) 11-30, 45.
DUIVENSPORT
Vroegste meldingen: Provinciaal concours
Cahors met 2437 oude duiven: 1M. Kleppe
(Kerkwerve), 2,6. J. v.d. Kleyn (Tholen), 3. A.
Bijl (St.Maartensdijk), 4. H. Calon (Hoofdplaat),
5. J. du Puy (Biervliet), 7. Comb. Vermaas
(St.Annaland), 8. A. Goudswaard (St.Philips-
land), 9. A. Thijs&Zn (Heikant), 10. D. Beek
man (Middelburg), 11. Comb. Meerman (Vlis-
singen), 12. Gebr. Van Beveren (Nieuw Na
men), 13. W. Dobbelaar (Vogelwaarde), 14. j.
v.d. Bosch (Hengstdijk), 15. E. Doolaege (West-
dorpe). Provinciaal concours Argenton met
4348 oude duiven: 1,3,4,5. Gebr. Scheele (Ter-
neuzen), 2. P. de Smet (IJzendijke), 6. J. van
Goethem (Clinge), 7. G. Baan (Middelburg), 8.
J. Marteyn (Oost SouburgO, 9. P. de Bakker
(Axel), 10. Comb. R&L. Traas (Nieuwdorp), 11.
K. Minderhoud (Koudekerke), 12. O. Haers
(Philippine), 13. Comb, de Mul/Kop (Zuiddor-
pe), 14. P. Pladdet (Hoek), 15. R. de Lijser (Cad-
zand).
MOTORCROSS
Vlissingen. Clubcross. 50 cc: 1. Levi Oreel,
Oost-Souburg,100 punten; 2. Joep Lampio,
Vlissingen, 94. 65 cc kleine wielen: 1. Jonah
Pijnen, Arnemuiden, 100; 2. Joris Lampio, Vlis
singen, 92; 3. Mats Leeuwesteijn, Vlissingen,
88; 4. Veron Jansen, Vlissingen, 88; 5. Job van
Strien, Dirksland, 84. 65 cc grote wielen: 1.
Jayden Hoek, Oost-Souburg, 100; 2.Timo Dha-
nis, Terneuzen, 94; 3. Dailey van de Ketterij,
Vlissingen, 90; 4. Dean Houghton, Lewedorp,
86; 5. John Stout, 81; 6. Julie van der Cingel,
Oosterland, 81. 85 cc kleine wielen: 1. Pim
van Strien, Dirksland, 100; 2. Corne Blok, Rit-
them, 94; 3. Luuk Geuze, Nieuwerkerk, 90; 4.
Micha Jansen, Vlissingen, 86; 5. Remy de Jager,
Arnemuiden, 82. 85 cc grote wielen: 1. Jo-
chem van den Dorpel, Kapelle, 100; 2. Troy
van de Ketterij, Vlissingen, 92; 3. Maxim de
Meulmeester, Heinkenszand, 92; 4. Aron van
der Veer, Herkingen, 86; 5. Jennifer van der
Cingel, Oosterland, 82. MX 1 junioren: 1.
Frank Rottier, Wemeldinge, 100; 2. Danny Ha-
ge, SLAnnaland, 92; 3. Sander Weug, Borssele,
88; 4. Peter Pijnen, Arnemuiden, 86; 5. Cor
Blok, Ritthem, 86. MX 2 junioren: 1. Guido
Boone, Oost-Souburg, 97; 2. Ralph Kerkhove,
Middelburg, 97; 3. Tommy van Wanrooij, Vlis
singen, 90; 4. Björn Oreel, Oost-Souburg, 84;
5. Cor Moens, Arnemuiden, 84. Veteranen: 1.
Mykel van de Goor, Vlissingen, 100; 2. Jacques
van Putten, Meliskerke, 92; 3. Kevin van de
Ketterij, 90; 4. Leo van der Cingel, Oosterland,
85; 5. Peter Roelofs, Meliskerke, 84; 6. Ronald
Meulenberg, Oost-Souburg, 81. Senioren: 1.
Steven 0\/aa, Oost-Souburg, 100; 2. Gino Nagt-
egaal, Nw en St. Joosland, 94; 3. Rene Nowak,
Vlissingen, 86; 4. Henry de Rijke, Stavenïsse,
86; 5. Richard Leeuwesteijn, Vlissingen, 45.
MOTORSPORT
Assen. 81e TT. MotoGP: 1. Spies (VSt) Yam
aha 41.44,659, 2. Stoner (Aus) Honda op
7,697, 3. Dovizioso (Ita) Honda 27,506, 4. Ros
si (Ita) Ducati 30,684, 5. Hayden (VSt) Ducati
43,172, 6. Lorenzo (Spa) Yamaha 44,536.
Stand WK: 1. Stoner 136 punten, 2. Lorenzo
108, 3. Dovizioso 99. Moto2: 1. Marquez
(Spa) Suter 44.30,409, 2. Sofuoglu (Tur) Suter
2,397, 3. Smith (GBr) Tech3 6,418, 4/West
(Aus) MZ-RE Honda 22,803, 5. De Angelis
(SMa) Motobi 25,882, 6. Pasini (Ita) FTR
26,851, 22. Van der Mark/Ten Kate 1.41,888.
Stand WK: 1. Bradl (Dui) Kalex 127 punten, 2.
Marquez 70, 3. Corsi (Ita) FTR 67. 125cc: 1.
Vinales (Spa) Aprilia 25.04,147, 2. Salom (Spa)
Aprilia 2,555, 3. Gadea (Spa) Aprilia 2,655, 4.
Cortese (Dui) Aprilia 3,670, 5. Zarco (Fra) Der-
bi 3,903, 6. Kent (GBr) Aprilia 4,469, 22.
Schouten/Honda 46,619, 28. Van
Leeuwen/Honda 1.10,403, 29. Van de
Bunt/Honda 1.22,128, 32. Dubbink/Honda
1.33,434. Uitgevallen: Iwema/Aprilia. Stand
WK: 1. Terol (Spa) Aprilia 128, 2. Folger (Dui)
Aprilia, 3. Cortese 94, 24. Iwema 4.
PAARDENSPORT
Axel. Dressuur PSV De Haringruiters. Paar
den Z2: 1. Margrtha Vink, We'll See (PSV
West-Zws-VI.) 219; 2. Abigail de Jonge, Vilight
(Scheldestad) 210. Z1: 1. Icabelle Verstuyf,
Welcome (Haringr.) 220; 2. Els Koster, Tarkan
(Oranjer.) 210; 3. Lisette den Dekker, Vesta
(Honter.) 207. M2: 1Emily Wiskerke, Aristo
craat (Z-Bev.) 198; 2. Christina Labudzik, Zarco
(Sé-Ros)187; 3. Marleen Jakobsen, Ryquildo
(Sé-Ros) 184. M1: 1. Emmy Bouthoorn, Paria-
na (Hulst) 201; 2. Sandy de Poorter, Amoureux
T (PSV West-Zws-VI.) 193; 3. Kurt Stevens, Se
cretaris (Oranjer.) 190. L2: 1. Vivianne Thijs,
Zersina (Luctor) 186; 2. Vanessa Roegiers, Zur-
vivor (Haringr.) 182; 3. Ankie Jansen, Silver Sha
dow (Hulst) 178. L1: 1. Benjamin van Vooren,
Evita van de Kattenberg (PSV West-Zws-VI.)
194; 2. Marleen Jakobsen, Ringostar (Sé-Ros)
186; 3. Massya Audenaerde, O'Maally (Vlak-
ter.) 185. Pony's M1/M2 cat.D: 1. Kelsey dan
de Velde, Radesky (Honter.) 182. L2 cat. D: 1.
Ineke Carmeliet, Citou de Luxe (Hulst) 207. L1
cat. DE: 1. Jessie Celie, Charnel (Kleppertjes)
193.
Tweede proef. Paarden Z2: 1. Margretha
Vink, We'll See, 217; 2. Abigail de Jonge, Vi
light, 210. Z1: 1. Isabelle Verstuyf, Welcome,
209; 2. Els Koster, Tarkan, 205; 3. Jorien Muil
wijk, Nadia (Vlakter.) 202. M2: 1. Marleen Ja
kobsen, Ryquildo, 193; 2. Emily Wiskerke, Aris
tocraat, 191; 3. Christina Labudzik, 188. M1:
1. Emmy Bouthoorn, Parlana, 200; 2. Jennifer
Haegeman, Esperanto (Hulst) 188; 3. Petra de
Feyter, Zavitz (Oranjer.) 166. L2: 1. Vivianne
Thijs, Zersina, 184; 2. Vanessa Roegiers, Zurvi-
vor, 183; 3. Ankie Jansen, Silver Shadow, 177.
L1: 1. Marissya Audenaerde, O'Mally, 203; 2.
Bemjamin van de Voorde, Evita van de Katten
berg, 192; 3. Iske Sykes Disaronno (Oranjer.)
179. Pony's M1/M2 cat. D: 1. Julia Bout
hoorn, Kyara (Luctor) 186. L2 cat. D: 1. Ineke
Carmeliet, Citou de Luxe, 203. L1 cat. DE: 1.
Jessie Celie, Charnel, 197.
Vrouwenpolder. Zeeuwse Dag van het
Paard. Springen paarden M/Z: 1Sandy den
Exter, Alinde (Oranjezon) 0/0/34,69; 2. Anniek
van der Linde, Quitina Z (Weelr.) 0/0/34,86; 3.
Anniek van der Linde, Quasito Z, 0/66,86. L:
1. Maurice van Vliet, Weijde's Hoeve Bqlgari
(Zundert) 0/0/36,99; 2. Sandy den Exter, Toto,
0/37,99; 3. Jan Ton, Sportune (Oranjezon)
0/4/39,88. B: 1. Debora Benschop, Be Impres
sed (Scheldestad) 0/0/50; 2. Peter de Pagter,
Bulagri (Oranjezon) 0/0/47; 3. Tessja de Kra
ker, Omar (Sé-Ros) 0/0/44. Pony's M/Z cat.
CD: 1. Mabel Acda, Anjershofs Rodigo
(Weelr.) 0/0/35,09. L cat. CD: 1. Marcia Min
derhoud, Paris XL (Gouwe Reyers) 0/0/35.30
Dressuur. Paarden Z1/Z2: 1. Kristel Meijer,
Roland (Sasr.) 207; 2. Angelique Wouters, Du-
co (Scheldestad) 201; 3. Minque Moonen,
Ouke (Liempte) 200. M2: 1. Emma Rietveld,
Komtiki (Sé-Ros) 179; 2. Annaliza Langebeeke,
Mandy van de Luchtenburg (Sé-Ros) 178. M1:
1. Kim Versluis, Alexander de la Montagne
(Sé-Ros) en Selma van de Voorde, Amber
(Sé-Ros) 183. Pony's M2 cat. D: 1. Enya van
Gils, Ristan (Schouwse R.) 185.. L2 cat. CD: 1.
Joey van Tatenhve, Meerkens Purïoso (Gouwe
Reyers) 189. Tweede proef: 1Angelique Wou
ters, Duco, 206; 2. Monique Moonen, Ouke,
201; 3. Kristel Meijer, Roland, 199. M2: 1. An-
neliza Langebeeke, Mandy van de Luchten
burg, 180; 2. Emma Rietveld, Ko-tiki, 178. M2:
1. Selma van de Voorde, Amber, 178; 2. Kim
Versluis, Alexander de la Montagne, 169. Po
ny's M2 cat. D: 1Annemijn Boogaard, Akeem
(Weelr.) 186. L2 cat. CD: 1. Quinty van Taten-
hove, Peter van Wellsituted Farm (Gouwe
Reyers) 187.
SCHAKEN
Boxtel. NK schaken. Mannen, eerste ronde:
Janssen - Brandenburg 1/2-1/2, Spoelman -
Swinkels 1-0, Ernst - Giri 1/2-1/2, L'Ami -
Smeets 1/2-1/2, Sokolov - Nijboer 1-0. Vrou
wen, eerste ronde: Hortensius - Middelveld
1/2-1/2, Haast - Van Weersel 1-0, Volkers -
Zhoaqin Peng 0-1
TENNIS
Londen. Wimbledon. Mannen. Derde ronde:
Fish (VSt/10) - Haase (Ned) 6-3 6-7 (5) 6-2
1-1 opgave, Nadal (Spa/1) - Muller (Lux) 7-6
(6) 7-6 (5) 6-0, Djokovic (Ser/2) - Baghdatis
WÈÊËÈÈBÊÈÊÊÊSÊÈÊÈSSÊÊÈBÊÊÊÊit
(Cyp/32) 6-4 4-6 6-3 6-4, Federer (Zwi/3) -
Nalbandian (Arg) 6-4 6-2 6-4, Tomic (Aus) -
Söderling (Zwe/5) 6-1 6-4 7-5, Berdych (Tsj/6)
- Bogomolov (VSt) 6-2 6-4 6-3, Ferrer (Spa/7)
- Beek (Slw) 6-4 6-3 6-3, Kubot (Pol) - Monfils
(Fra/9) 6-3 3-6 6-3 6-3, Malisse (Bel) - Melzer
(Oos/11) 7-6 (5) 6-3 6-0, Tsonga (Fra/12) -
Gonzalez (Chl) 6-3 6-4 6-3, Del Potro (Arg/24)
- Simon (Fra/15) 7-6 (8) 7-6 (5) 7-5, Joezjni
(Rus/18) - Almagro (Spa/16) 4-6 6-3 7-6 (3)
6-3, Llodra (Fra/19) - Lu Yen-hsun (Tai) 6-3
6-3 6-1.
Vrouwen. Derde ronde: Wozniacki (Den/1) -
Gajdosova (Aus/27) 6-3 6-2, Sjarapova (Rus/5)
- Zakopalova (Tsj) 6-2 6-3, Paszek (Oos) - Schi-
avone (lta/6) 3-6 6-4 11-9, Bartoli (Fra/9) -
Pennetta (lta/21) 5-7 6-4 9-7, Cibulkova
(Slw/24) - Gorges (Dui/16) 6-4 1-6 6-3, Cetko-
vska (Tsj) - Ivanovic (Kro/18) 6-2 7-6 (0), Peng
Shuai (Chn/20) - Czink (Hon) 6-2 7-6 (5), Li-
sicki (Dui) - Doi (Jap) 6-4 6-2.
VOLLEYBAL
Sas van Gent. Savok Beach. Mannen, A-cate
gorie: 1 Waar is dat feestje (Rowi), 2 Een beet
je verlies heb je toch (Sigivoc), 3 Voorwaarts
Beach. B-categorie: Veld 3 tegen veld 4 met
een scheidsrechter van veld 1, 2 Oempaloem-
pa's, 3 Wie is de kwal. Vrouwen A: Focus Kem-
zeke, 2 We maken de kuikens in (Savok), 3
The Kicking Kiwi's (Focus Kemzeke). Vrouwen
8: 1 Doe ons maar een lekker koud drankje, 2
VC Spectrum, 3 Beachbammetjes.
Xanthi. European League, mannen. Groep B:
Griekenland - Nederland 0-3 (21-25 18-25
21-25), Oostenrijk - Spanje 1-3 (22-25 25-20
22-25 22-25), Griekenland - Nederland 2-3
(23-25 25-18 25-18 18-25 10-15), Oostenrijk
- Spanje 2-3 (25-22 19-25 25-18 20-25
16-18). Stand: 1. Spanje 10-26 (27-9), 2. Ne
derland 10-22 (25-11), 3. Griekenland 10-8
(11 -26), 4. Oostenrijk 10-4(11 -28).
WIELRENNEN
Breda. Bob Scholte Memorial. Categeorie 1:
7. Lisanne de Munnik (Kapelle), 8. Twan
Schrier (Krabbendijke). Categorie 2: 4. Jurgen
Mesu (Middelburg), 5. Mike Deutekom
(Goes). Categorie 5: 3. Timo de Jong (Goes).
Categorie 6:1. Jarno Mobach (Sluiskil), 2. Mar-
tijn de Brouwer (Koewacht). Categorie 7: 3.
Maurits de Waal (Kloetinge), 8. Denise Gunst
(Yerseke).
ZWEMMEN
Sluis. Langebaanwedstrijden. 5000 m. vrije
slag mannen: 1. Ferry Weertman, PSV tijd 57
min., 47 sec; 2. Marcel Schouten, Haerlem
(SG) 57.50; 3. Mike Dubois (B) 1.03.21; 4. Joe-
ri Prins, Sbc2000, 1.03.25; 5. Wietse Beerens,
De Dommelbaarzen 1.03.39; 7. Angelo de
Meyer, De Bruinvis 1.08.17; 9. Vincent Keij-
mel, Scheldestroom 1.14.09. 5000 m. vrije
slag vrouwen: 1. Judith Stap, PSV 1.03.03; 2.
Leonie van Noort, De Zijl/LGB 1.03.06; 3. Eve
lien Sohl, Het Y 1.03.10; 4. Frone Wouters,
DBT 1.04.03; 5. Bianca de Bruijn, De Devel
1.05.10; 8. Carmen de Ridder, De Bruinvis
I.07.59; 10. Priscilla Meerman, Luctor et Emer-
go 1.11.14. 2500 m. schoolslag mannen: 1.
Tim van de Berg, De Kempvis 38.28; 2. Alex
-Eversdijk, De Bruinvis 39.55; 3. Frans Bijl, Het
Y 41.28. 2500 m. schoolslag vrouwen: 1. Ma-
rissa Minkman, Hieronymus 40.08; 2. Jeanine
Koeken, PSV 43.32; 3. Eline Nijskens, Koe
wacht 44.29; 7. Charlotte Bral, Koewacht
47.59 8. Emke Erpelinck, De Honte 48.23.93:
9. Nicky Vanhijfte, Scheldestroom 48.29.1000
m. vrije slag mannen masters 29-38 jr: 1.
Sander de Weert, Oeza. Masters 39-48 jr: 1.
Jo-an Mudde, Zeester 12.54; 2. Arjan Bellaart,
Oceanus 13.11; 3. Arco Wagenvoort, De Bevel
anders 13.40. 1000 m. vrije slag masters
vrouwen 19-28 jr: 1. Nadya de Putter, ZV
Vlaardingen 13.55; 3. Sabine van Waes, Koe
wacht 16.22. Masters 39-48 jr: 1Karin Stein,
Vlaardingen; 3. Therese de Munck, Zeelandia
15.49. Masters 49-58 jr: 1. Irene van der
Laan, De Bron 15.11; 3.Marijke van Hoek, De
Stormvogel 16.43. Jongens 500 m. school
slag: 1Rick Minkman, Hieronymus 8.09; 2. Ar
jen Hiel, Koewacht 8.58. Junioren: 1. Diego de
Meyer, De Bruinvis 7.05. 500 m. schoolslag
meisjes: 1. Marion Kloosterman, De Bevelan
ders 8.03. 500 m. schoolslag meisjes junio
ren: 1. Pauline Wiskerke, De Bruinvis 9.47.
500 m. vrije slag jongens mini's: 1Marcoen
Smits, PSV 7.03. 500 m. vrije slag meisjes mi
ni's: 1. Sanne Heemskerk, LZ 7.50; 2. Kirsten
Walraven, Luctor et Emergo 8.08. 250 m
schoolsag jongens: 1. Ricardo Kloosterman,
De Bevelanders 5.12. 250 m. schoolslag meis
jes: 1. Lisa de Block, De Honte 5.32. Mannen
1000 m, vrije slag: 1. Ferry Weertman, PSV
II.15; 2. Marcel Schouten, Haerlem 11.20.
Vrouwen 1000 m vrije slag: 1. Alice Bravo,
Het Y 12.45; 2. Desiree Emmen, De Vennen
12.56.; 6. Priscilla Meerman, Luctor et Emergo,
14.15.1000 m. vrije slag vrouwen senioren:
1. Rowena de Kok, De Stormvogel 16.18.
1000 m. schoolslag vrouwen 19-28 jr: 1. Ali
ce Bravo, Het Y 17.17. 49-58 jr. 1. Marijke van
Hoek, De' Stormvogel 2052. 1000 m. vrije
slag jongens junioren: 1Casper Zwier, Luc
tor et Emergo 12.37. 1000 m. vrije slag jon
gens: 1. Loek van Houtert, De Dommelbaar
zen 12.24; 5. Diego de Meyer, De Bruinvis
13.03. 1000 m. vrije slag meisjes: 1. Lynn
Kamphuis, Dw 13.51; 6. Mette Wagenvoort,
De Bevelanders 14.47. 500 m. schoolslag jon
gens: 1. Sybe de Waard, De Devel 8.35; 2. Mi
chael Vrolijk, Scheldestroom 8.47. 500 m.
schoolslag meisjes: 1. Jose Bijl, Het Y 10.00;
2. Vanity de Roos, De Honte 10.03. 2500 m
vrije slag mannen senioren: 1. Jan Willem
van de Graaff, Het Y 30.06; 9. Angelo de
Meyer, De Bruinvis 32.42. 2500 m. vrije slag
vrouwen: 1. Evelien Sohl, Het Y 31.46; 7.
Marlinda Eggermont, Scheldestroom 37.47: 8.
Priscilla Meerman, Luctor et Emergo 38.21.
250 m. vrije slag meisjes: 1Annabel van Zet-
door Jos van Hees
BREDA - Lesley Kerkhove was na
haar toernooizege in Albufeira gis
teren in de finale van het Breda
Future dicht bij een tweede inter
nationaal succes. De Zierikzeese
tennisster liet echter in de loop
van de derde set Polina Vinogrado-
va uit Sint Petersburg alsnog met
de buit ontsnappen: 6-21-6 6-2.
De zeventienjarige Vinogradova
had een dag eerder het toernooi
ook al van zijn publiekslieveling
Kiki Bertens beroofd. De voor Lob-
belaer uitkomende Bertens tobde
met een onwillige schouder en
had in de halve finale tegen Vino
gradova weinig in te brengen: 6-2
6-3. Kerkhove was in haar halve fi
nale- met ogenschijnlijk groot ge
mak over de vijftienjarige Engelse
Eleanor Dean heen gewalst: 6-4
6-3. Na een niet al te beste eerste
MIDDELBURG
Ingrid IJsebaert finishte gisteren
als derde in de Veluwezoom Trail,
een hardloopwedstrij'd over 52 kilo
meter over onverhard terrein op de
Veluwe. De atlete uit Hulst finishte
na 5 uur en 4 minuten. Anita Jozias-
se (Goes) werd vijfde. Bij de man
nen werd Michel Buijck (Middel
burg) vijfde. ïn de Zomerklassieker
van Brabant ïn Roosendaal eindig
de Saskia Goole (Kapelle) op de hal
ve marathon als vijfde in 1.40.54.
Bij de mannen werd Erwin Har
mes (Nieuwland) zevende in 1.16.16
en Edwin de la Ruelle (Sint Jan
steen) werd zevende in 1.16.40.
set kwam Lesley Kerkhove in de fi
nale met uitstekende returns en di
to passeerslagen in de tweede set ij-
zersterk terug, al werd zij bij haar
revival wel enigszins geholpen
door de dramatisch zwakke servi
ce van Vinogradova. Deze presteer
de het om tot drie keer toe in één
game drie dubbelfouten te produ
ceren.
In de derde set wist de jonge Rus
sin met veel loopwerk haar nog
steeds matige opslag beter te com
penseren, temeer daar Kerkhove
in die fase een te afwachtende hou
ding aannam. Breekpunt voor de
overigens voortreffelijk vollerende
Zierikzeese was een lucky netbal
bij de stand 2-2, waarna Vinogra
dova vleugeltjes kreeg en met drie
gewonnen games op haar eerste in
ternationale succes afstevende.
Lesley Kerkhove is komende week
actief tijdens het Challengertoer-
nooi in Middelburg.
ïsmmmssssssmmmms&zssmsses&mfEs&mmi
BEVERWIJK
Tess Cornelius heeft tijdens de
open Beverwijkse kampioenschap
pen judo uitstekend gepresteerd.
De judoka uit Oostburg, die voor
sportschool Frans de Boevere uit
komt, werd kampioen in de klasse
tot 52 kilogram.
Het was een knappe prestatie, ze
ker gezien het feit dat de klasse van
de zestienjarige Zeeuws-Vlaamse
werd samengevoegd met de junio
ren (tot 20 jaar).
Tijdens de finale wist Tess Corne
lius haar opponente voortijdig met
een vol punt (ippon) te verslaan en
was de buit binnen.