321 sport x Sandy den Exter terug van Nico Ringelberg overweegt terugkeer H het front. Met de ruin Toto en de merrie Alinde heeft Anniek der Unden had met Quasi~ ze twee paarden waarmee ze weer prijzen kan pakken. barrage twee jpe« m het vuur. Wouter van den Berge naar de kwartfinale Zilver en brons voor Minneboo op NK - Lavrijssen op podium na vroege vlucht Mountainbikers tien keer in de prijzen Zesde plaats voor - skeeleraar Erwin Mesu Uitslagen maandag 27 juni 2011 ZEEUWSE DAG VAN HET PAARD Na een korte afwezigheid is Sandy den Exter terug aan to en Quintina in de rubriek M/Z in de MIDDELBURG Bij het Thermphos Maeneblus- scherstoemooi, dat deze week op 7 de banen van tennisclub MLTC in Middelburg naast het Challenger- en Future-toemooi wordt georgani seerd, is Wouter van den Berge doorgedrongen tot de kwartfinales in de 4-categorie van het mannen- enkelspel. De speler uit Burgh-Haamstede stond slechts drie games af aan Vlissinger Den nis Busé: 6-3 6-0. In het gemengddubbelspel 4 bereik ten Kim en Bas de Nooijer de laat ste vier. EMMEN Manon Minneboo was dit weekein de op de Nederlands sprintkam pioenschappen in Emmen goed voor twee medailles. De zwemster uit Vlissingen vero verde zilver op de vijftig meter vrije slag. Haar tijd bedroeg 25,64 seconden. Ook op de 100 meter wisselslag ver overde Minneboo, tegenwoordig uitkomend voor Eiffelswimmers PSV uit Eindhoven, eremetaal. Dit keer viel brons haar ten deel. In het 25 meterbad in Emmen zette zij een tijd neer van 1.03,98. BLADEL Zaterdag waren haar kansen in het Nederlands kampioenschap verke- ken na een valpartij, een dag later spoelde wielrenster Birgit Lavrijs sen die nare smaak een beetje weg met de derde plaats in een koers in Bladel. In het criterium over 60 ki lometer koos de 20-jarige Kapelse al na 10 kilometer het hazenpad sa men met een andere renster. Hal verwege voegden zich twee ren- sters bij hen, onder wie haar ploeg genote Winanda Spoor, die de koers won in een sprint van vier. GROESBEEK De mountainbikers van ATB Team X-treme hebben goed gepresteerd tijdens de Nissim Yabo Bike Trop hy in Groesbeek. X-treme behaalde op een lood zwaar parkoers in totaal tien po diumplaatsen. De ereprijzen gingen naar Shirin van Anrooy, Emma Verloop, Aimee Schoe, Didi de Vries en Lindy van Anrooy Bij de jongens waren Dies Moele- ker, Mick en Tim van Dijke, Joppe de Vries en Erik Boer sucesvol. UTRECHT Erwin Mesu uit Middelburg heeft bij de achtste wedstrijd van de KPN Inlinecup de zesde plaats be- haald. De zege in Utrecht ging naar Bart Swings. Niels Mesu staakte vanwege maagproblemen de strijd. Hij is inmiddels geselecteerd voor het EK junioren. Bij de beloften was er een twaalfde plaats voor Antwan Tolhoek uit Yerseke. Niels Steenbakker (Biggekerke) finishte als 42e. André van Espen (Axel) en Patrick Tolhoek (Yerseke) werden bij de masters 12e en 21e. door Wim de Vos NIEÜWERKERK - Nico Ringelberg is aan een goed seizoen bezig. De te genwoordig in Goes woonachtige wielrenner schreef eerder dit jaar de Ronde van Goes op zijn naam. Zaterdag, in Nieuwerkerk, reed Ringelberg weer opvallend sterk en liet zijn medevluchter Edzard van Ewijk achter zich in de spurt om de zege. Na enkele magere jaren verkeert de 28-jarige Ringelberg, oorspron kelijk afkomstig uit Zierikzee, dit seizoen in een sterke vorm. Zo zeer zelfs dat hij er over heeft ge dacht om de overstap naar de elite renners te maken. „Enkele jaren ge leden heb ik daar ook bij gereden, maar toen ik een commerciële stu die in Den Haag ging volgen, had ik minder tijd om te trainen. Ik heb destijds bewust een stap terug gedaan naar de amateurs A. Nu de studie erop zit, heb ik weer moge lijkheden en denk ik er serieus over na om weer bij de elites te gaan rijden", vertelde Ringelberg zaterdag na zijn zege in Nieuwer kerk. Vooralsnog is er een grote hobbel voordat hij die stap kan maken. „En dat is dat ik dan wel weer klas siekers moet gaan rijden. Die af standen zijn behoorlijk groter dan bij de amateurs en daarom wacht ik nog even af', aldus Ringelberg die tegenwoordig met veel meer lef rijdt. „Ik durf sneller initiatief te nemen dan vroeger." Zaterdag op de lastige klinkers in de straten van Nieuwerkerk moest er vooral met durf gereden wor den. Er was een klein deelnemers veld en vooral Edzard van Ewijk geselde zijn opponenten met aan vallen. Al in de eerste kilometers verhoogde de coureur uit Wolp- haartsdijk het tempo zodanig dat de rest verplicht was tandenknar send in de achtervolging te gaan. „Ik dacht enkele renners mee te krijgen voor een lange ontsnap ping", zou Van Ewijk later zeggen. Vooral Dirk van Dam, Nico Ringel berg en Johnny van der Klooster probeerden in dat spel mee te gaan. Van Dam en Ringelberg hiel- den dat vol, maar Van der Kloos ter was het halverwege beu om in zijn eentje tegen de rest op te bok sen. „Ik heb geen zin om voor de zevende plaats te rijden. Die ploeg van Van Dam en Ringelberg was te sterk vertegenwoordigd. Als er vier van hen vooruit reden, hield de rest de benen stil", gaf Van der Klooster als reden voor zijn opga ve. In de slotfase kwamen Ringel berg en Van Ewijk vooruit te zit ten en zegevierde Ringelberg. De overige overwinningen waren voor Wouter Harteveld uit Oude-Tonge (amateurs B), Ad Va- lentijn uit Sint-Willebrord (40+) en Dennis Mijnsbergen uit Bergen op Zoom (S/P-klasse). Amateurs A: 1Nico Ringelberg (Goes), 2. Edzard van Ewijk (Wolp- haartsdijk), 3. Christiaan Kik (Krui- ningen), 4. Johan Padmos (Wissen- kerke), 5. Dirk van Dam (Nieuwe Tonge), 6. Tony Verschuuren (Fij- naart), 7. Michel Janssen (Kruinin- i gen), 8. Kees Reijnhout (Wolp- haartsdijk), 9. John van de Vreede (Krabbendijke), 10. Maarten Pad mos (Zierikzee). Amateurs B: 1Wouter Harteveld (Oude Tonge), 2. Alex de Haan (Heinkenszand), 3. Rudie Klaasse (Goes), 4. Jan-Wouter Roos (Stad aan het Haringvliet). Amateurs 40+: 1Dennis Mijnsber- gen (Bergen op Zoom), 2. Mario A Roegiest (Sas van Gent), 3. Stefan Saman (Kruiningen), 4. Hans Lind- J hout ('s-Heer Hendrikskinderen). 1 Sandy den Exter met het paard Alinde in actie tijdens de springwedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30