Het werd tijd voor Sinkeldam ii weer ongenaakbaar sport 131 Rojas klopt Contador, eerste titel voor Gilbert i het NK in en rond Ootmarsum. Zij zou de nationale titel voor de vierde keer winnen. foto Carlo ter Ellen sprints lopen beter. Ik ben natuur lijk ook een jaartje ouder." In de slotronde van het kampioenschap reed Vos weg bij twee concurren tes, ploeggenotes van elkaar nota bene. Irene van den Broek en Chantal Blaak waren na het weg vallen van Wild de twee blikvan gers van AA Drink. Bronzen Blaak, 21 pas, start elke wedstrijd om te winnen. „Maar rijdt Marianne mee, dan blijft er vaak niet veel meer over dan de tweede plaats. Je raakt haar niet zo maar kwijt. Ik moet me daar, zoals nu, bij neerleggen. Maar zal er niet in berusten." Van den Broek, die lange tijd Vos onder druk zette door anderhalve minuut voor de groep uit te rij den, weet dat ze „ook al ben ik al wat jaartjes ouder, nooit zo goed zal worden als Marianne." De der tigjarige zag Vos op de klinkertjes, in het centrum van Ootmarsum, demarreren. „Chantal en ik had den nog niet eens kunnen beden ken hoe we het met z'n tweeën zouden gaan spelen." Edward Swier door Edward Swier OOTMARSUM - Het werd tijd. Nadat Ramon Sinkel dam tot twee keer toe zilver had gewonnen op het NK voor beloften, pakte de Noord-Hollander in Oot marsum zijn laatste kans. Volgend seizoen is hij te oud om bij de beloften te rijden. Bovendien wacht hem, na een tot nu toe al indrukwekkend seizoen, de overstap naar de profs. Waar Sinkeldam (22) volgend jaar rijdt, is nog onduidelijk, maar dat hij beroepsren ner wordt is wel zeker. Zijn ploegleider Arthur van Dongen van de Rabo-opleidingsploeg, verwacht bin nen een dag of tien duidelijkheid. Van Dongen zag de Vrij onzekere, wat al te nette jon gen' in een winter tijd transformeren tot een vrij zelf bewuste veelvraat. Sinkeldam moest daarvoor wel zijn crosscarrière opgeven. Het nemen van het - ach teraf bekeken - wijze besluit, betaalde zich de afgelo pen maanden uit. Sinkeldam won Parijs-Roubaix voor beloften, maar bleek bovendien ook goed te klimmen. Zo zegevierde hij in de Ronde van Lim- burg. Volgens Van Dongen heeft Sinkeldam niet alleen fy siek stappen gezet en profiteert hij ervan dat hij tot de oudsten van zijn categorie hoort, maar er is 'er gens in de bovenkamer' ook een knop omgegaan. „Ramon is een hele beleefde, rustige jongen. Soms wat te netjes. Daardoor reed hij al heel snel in dienst van anderen." In Ootmarsum was het ditmaal anders. Gunde hij in 2009 (Steven Kruijswijk) en 2010 (Tom Jelte Slagter) de titel aan ploegmaten, ditmaal greep hij zelf zijn kans. Een kilometer voor de streep sprong de jonge ling uit Wormer weg bij zijn medevluchters Maurits Lammertink (zilver), Wesley Kreder (brons) en Bram de Kort (vierde). Sinkeldam: „Weer raak. Het lukt dit jaar allemaal. Ik hoop dat ik volgend jaar prof ben, denk er aan toe te zijn." maandag 27 juni 2011 Jaar Er is iets in mij wat ervoor zorgt dat ik mezelf belazer, al is dat een groot woord. Ik lieg mezelf voor, dat is het." De Nederlandse tennisser Thiemo de Bakker in NUsport. Hij ontbreekt op Wimbledon. „Eigenlijk is dat vreemd. En mag dat niet gebeuren. Dat kan je je als proftennisser niet permitteren. Het was Paul Haarhuis vroeger een worst waar hij speelde. Het is de speler zelf die zich moet ont wikkelen, maar het heeft ook met de begeleiding te maken." Voormalig toptennisser Jacco Eltingh in NRC-Next nadat Igor Sijsling onder de druk van de ambiance al in de eer ste ronde van Wimbledon was gesneuveld. „Op weer een gesprek met Jans zit ik totaal niet te wachten. We hebben nu wel genoeg met elkaar gesproken. Hij wil dat ik goals maak en dat wil ik zelf ook. Het verschil is dus niet zo groot. Ik ben uit op revanche en wil laten zien wat ik waard ben." Heerenveen-spits Bas Dost in het AD. „Mijn opvolging bij AC Milan is pas over een jaar of dertig aan de orde. Ik werk samen met een instelling die de leeftijdverwach ting van de mens verlengt tot 120 jaar." AC Milan-eigenaar Silvio Berlusconi in VI. „Ik ben er in de eerste plaats trots op. Aan de andere kant, als het zo is als Van der Sar zegt, heb ik het wel heel slecht gedaan. Dan heb ik er te weinig uitgehaald." Oscar Moens reageert in het AD op de woorden van Edwin van der Sar die hem apenrelaxed noemde en ja loers was op diens natuurlijke aanleg voor het keepen. „Zo mooi als je eerste titel zal het nooit meer worden. Ook omdat er nu meer van je wordt verwacht, niet in de laatste plaats door mijzelf, je bent één en wilt één blijven. Word je twee of drie voelt dat al als verliezen. Vorig jaar ging ik er ontzettend onbevangen in. 'We zien wel waar het schip strandt'. Nu mag het schip niet stranden. Dat noemen ze druk, ja." Rabo-renner Jos van Emden pakte vorig jaar de Nederland se titel op het NK Tijdrijden. Het lukte hem niet zijn titel te prolongeren. In het AD. MADRID - Jose Joaquin Rojas mag zich een jaar lang de wielerkam pioen van Spanje noemen. Hij ver sloeg in een spurt de drievoudig tourwinnaar Alberto Contador. Contador deed in de slotfase een ultieme poging om solo de finish in Castellón te bereiken. Hij werd achterhaald door Rojas waarna de Movistar-wielrenner naar de titel spurtte. Koldo Fernandez eindigde als derde. Philippe Gilbert is in Hoogle- de-Gits voor het eerst in zijn loop baan Belgisch kampioen gewor den. De renner van Omega Phar- ma-Lotto kwam alleen aan. Achter hem sprintte Gianni Meersman naar de tweede plaats, voor felle Wallays. Titelverdediger Stijn De- volder (Vacansoleil) werd zesde, Tom Boonen zevende. Bradley Wiggins kroonde zich in Stamfordham tot Brits wielerkam pioen op de weg. De kopman van Team Sky bereikte na bijna twee honderd kilometer solo de finish. Hij had 35 tellen voorsprong op zijn teamgenoten Geraint Thomas (tweede) en Peter Kennaugh (der de). Topspurter Mark Cavendish stapte vroegtijdig af In Frankrijk ging Sylvain Chavanel met de hoogste eer strijken. De coureur van Quick-Step bereikte op een selectief parkoers rond Bou- logne-sur-Mer solo de finish. Anthony Roux eindigde als twee de, terwijl Thomas Voeckler derde werd. De wielertitel bij de profs in Luxemburg belandde dit jaar bij Frank Schleck. Samen met zijn broer Andy soleerde de renner van Leopard-Trek gisteren naar de finish in Diekirch waar hij als eer ste de finish mocht passeren. 35 se conden achter het tweetal eindig de Laurent Didier als derde. Fabian Cancellara is de komende Ronde van Frankrijk te herkennen aan de nationale kampioenstrui van Zwitserland. De renner van Le opard-Trek veroverde voor de tweede keer in zijn loopbaan de ti tel op de weg in zijn vaderland. De eerste keer deed hij dat in 2009. Gisteren in Kirchdorf liet Cancellara Steve Morabito en Mar tin Kohier achter zich. Ook in Duitsland ging de nationa le titel naar een coureur van Leo pard-Trek. Robert Wagner .was in Neuwied verrassend de snelste. De oud-renner van Skil-Shimano ver sloeg in een massasprint Gerald Ciolek. Sprintsensatie John Degen- kolb moest genoegen nemen met de derde plaats. Philippe Gilbert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29