Kleinste zeeland 115 Verzet tegen Ecomaire houdt aan summer samen met Kerkwerve Terneuzens café na schietpartij te koop RECREATIE Vereniging van bezwaarmakers bij Sjaak van Zee Havenconcert Kunst Eer op de Zierikzee 10 tTL_ Voorzitter Joyce Evers-den Haan (links) en secretaris Janny Bom van de jubilerende dorpsgemeen schap Serooskerke Serooskerke was ooit de kleinte gemeente van Nederland. Toen de gemeente in 1961 werd opgeheven, richtten de inwoners de dorpsgemeenschap op. Het inwonertal van Serooskerke schommelt rond de 300 mensen. maandag 27 juni 2011 door Ton van den Nouweland ZONNEMAIRE - Een uitspraak van de Raad van State ten gunste van de gemeente heeft het verzet van een aantal inwoners van Zonne- maire niet gebroken, maar juist ver sterkt. Ze hebben zich verenigd en nieuwe bezwaren geformuleerd. De eigenaar van camping Zonne- hoeve en een aantal bewoners van de Rietdijk en omgeving zijn te gen de ombouw van landschaps camping Kijk Uit tot camping Eco maire. Die behelst vijftig zoge noemde 'ecolodges', vakantiehuis jes in de dijk. De bezwaarmakers vrezen aantasting van de polder Bommenede en overlast voor de Zonnehoeve. Een jaar geleden stap ten ze met honderd petities naar wethouder Ad Verseput. Eind december vorig jaar oordeel de de Raad van State dat een buf ferzone tussen de Zonnehoeve en de mogelijke locatie van Ecomaire onnodig is. De Raad sprak daar mee haar vertrouwen uit in de ga rantie van de gemeente dat van overlast geen sprake zal zijn. Bo vendien, signaleerde de Raad, zijn er ook geen bufferzones tussen twee andere campings en Zonne hoeve. Op de inhoudelijke bezwa ren ging de Raad niet in, simpel weg omdat eigenaar Niek Deïst van camping Kijk Uit nog geen concreet plan voor Ecomaire heeft ingediend. De bezwaarmakers laten het er echter niet bij zitten. Volgens hen wil Deïst grond die hij aan de na tuur heeft moeten prijsgeven toen hij omschakelde van landbouwer naar recreatieondernemer, op nieuw aanbieden als natuurcom pensatie. Maar dan dit keer voor Ecomaire. De positieve grondhou ding van de gemeente is daarom op onjuiste gronden aangenomen, vinden de bezwaarmakers. Zij vin den verder dat Ecomaire de relatie met de omgeving mist en ook niet voldoet aan de criteria voor goede ruimtelijke ordening. Zij hebben zich verenigd in de Be langengroep Behoud Bommenede. 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen In het dorpshuis van Serooskerke is een expositie ingericht over 50 jaar dorpsgemeenschap, foto's Dirk-Jan Cjeltema I TERNEUZEN - Café-restaurant De 2 i Heeren aan de Nieuwstraat in Ter- neuzen gaat niet meer open. De in ventaris is overgenomen door Ar senaalgebouw Terneuzen BV. Dat bedrijf hoopt binnen twee maan den een exploitant te vinden die de zaak, onder een nieuwe naam, wil voortzetten. De 2 Heeren werd op last van bur gemeester Jan Lonink in februari gesloten na een schietpartij, waar bij drie gewonden vielen. De scho- ten vielen buiten het café. Maar Lo nink stelde dat de verantwoorde lijkheid van de uitbater 'niet op houdt bij de deur'. De rechter be- paalde enkele weken later dat het café drie maanden dicht moest; het restaurant mocht na twee maanden weer open. De uitbater heeft dat niet gedaan. Rein Glansbeek, eigenaar van Arse naalgebouw Terneuzen, zegt al vóór de schietpartij in gesprek te zijn geweest met de exploitant van De 2 Heeren. Glansbeek wilde de zaak in bezit krijgen om de be drijfsvoering af te stemmen op de twee andere horecagelegenheden in het gebouw. Daar werd een kort geding over ge voerd, maar vorige week, vlak voor de uitspraak, bereikten Glans beek en de voormalig exploitant een akkoord over overname. ZIERIKZEE - Mosselkotter ZZ10 is zaterdag weer het podium voor de koninklijke harmonie Kunst eer. Speciale gast is het 12-jarige zangta lent Jillis Pieters. Hij brengt, bege leid door de harmonie, The lazy song van Bruno Mars ten gehore. Op het programma van Kunst Eer staan zaterdag onder andere That Man, Bad, bad Leroy Brown en De Zee van Marco Borsato. Ver der brengt de harmonie een scala aan roek-klassiekers. Solo's zijn er voor trombonist Frank de Haan en altsaxofoniste Care Cats. Het concert in de haven nabij de Noord- en Zuidhavenpoort begint om 19.30 uur. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27