141 zeeland Serooskerke doet steeds meer Compliment voor Scouting Bruinisse Ruim 300 feestgangers Serooskerke Negende picknick van Wereldvrouwen Inwoners krijgen container voor papier Vlissinger verdacht van aanranding meisje 'Veiligheidsregio moet overschot teruggeven' MP De dorpsgemeenschap Serooskerke - waarvan het bestuur tevens dorpsraad is - bestaat vijftig jaar. Dat werd zaterdag gevierd met een verregend feestje op-het Dorpsplein. De Tureluur maandag 27 juni 2011 OUWERKERK Sommige vrouwen passen er hun vakantie op aan, meldt de organisa tie van de jaarlijkse picknick van de Zeeuwse Wereldvrouwen uit Zierikzee. Deze stichting sluit tradi tioneel het seizoen af met een vro lijke bijeenkomst op het strandje van Ouwerkerk. Deze keer gaan er in het kader van hun maatschappe lijke stage vier jongeren mee om te helpen. De picknick staat gepland op woensdag 13.30 uur, opgave kan telefonisch op 0111-412202. MIDDELHARNIS Inwoners van Middelharnis, Som- melsdijk en Nieuwe-Tonge krijgen in september een derde - speciaal voor oud papier bedoelde - contai ner voor de deur. De gemeenteraad heeft dat besloten. Deze blauwe containers worden niet door de ge meente, maar door verenigingen opgehaald. Zij delen de opbrengst van het oud papier. Met de contai ners denkt de gemeente 35 procent meer papier voor recycling te kun ne aanbieden. MIDDELBURG De politie heeft zaterdagavond rond 23.30 uur op de Kanaalweg in Middelburg een 22-jarige Vlissin ger aangehouden op verdenking van aanranding van een 15-jarig Vlissings meisje. Dat gebeurde aan de Pottenbakkerssingel in Middel burg. De man wordt ervan ver dacht het meisje onzedelijk te heb ben betast. Het meisje heeft hier van aangifte gedaan en de man is ingesloten. HEINKENSZAND De gemeente Borsele blijft bij haar standpunt dat het overschot van ze ven ton op de jaarrekening van de Veiligheidsregio terug gestort dient te worden op de rekening nummers van de dertien Zeeuwse gemeenten. Borsele staat hierin echter alleen. De overige Zeeuwse gemeenten willen het overschot storten in een reservepot om de reorganisatiekos ten te betalen. d S JUBILEUMVIERING Jf tVa Ze bladert in een oud schriftje met notulen: „Aanwezig: het voltallige bestuur en twee leden." Janny Bom glimlacht: „Zoals in 1969 is het niet meer. De algemene ledenvergaderingen van nu wordt toch altijd door zo'n veertig, vijfen veertig inwoners bezocht." .De dorpsgemeenschap Seroosker ke - opgericht in maart 1961 - vier de zaterdag het vijftigjarig bestaan. Secretaris Janny Bom: „Seroosker ke was ooit de kleinste gemeente van-Nederland. Toen die in 1961 werd opgeheven, is voor het hou den van ontspanningsavonden de vereniging opgericht." Volgens Bom gaat het vermoedelijk om de oudste dorpsgemeenschap van Schouwen-Duiveland. Sinds 2005 functioneert het be stuur van de dorpsgemeenschap ook als dorpsraad. „We zijn maar een klein krootje, dus doen we dat er bij. De dorpsgemeenschap is voor de leuke dingen, de dorps raad voor serieuze zaken als bij voorbeeld het contact met de ge meente. Daar hebben we allemaal een eigen taak in." Bom zit zelf sinds 1994 in de dorpsgemeenschap. „Een actieve periode was dat. Later is het een ta nende vereniging geworden. Maar toe in 2004 zelfs de strao op de tocht kwam te staan, hebben we de zaak weer opgepikt." Sindsdien zijn er in het Schouwse dorpje het hele jaar door activitei ten. Bom: „De herdenking natuur lijk in februari, het strao, paaseie ren zoeken voor de kinderen, de Serooskerkse Dag, de mosselavond in november, creatieve avonden en elk jaar een reisje. Dan gaan we naar naar Den Bosch of Delft. De laatste twee jaar doen we dat sa men met Ellemeet. Dat komt om dat de beheerster van ons dorps huis dat ook in Ellemeet doet." Serooskerke heeft de dorpskrant De Tureluur. Het blad verschijnt vier keer per jaar in een oplage van 170 stuks. De dialectcolumn Eve Mèkkere, de kerkrubriek en de pagina Kids Teens zijn de vaste rubrieken in het blad. De Tureluur wordt uitgegeven door de dorpsgemeenschap. Het bestuur van de dorpsgemeen schap bestaat uit voorzitter Joyce Evers, secretaris Janny Bom, pen ningmeester Martin van Boxtel en vier gewone leden. www.dorpsraad-serooskerke.nl „Sinds er in februari een eind kwam aan de ouderensoos, hou den we seniorenmiddagen. Soms ook in combinatie met Ellemeet. Of je nou voor vijftien man zo'n bruin café organiseert of voor der tig. Da's toch net zo gezellig." De klap van de sluiting van de ba sisschool - voor veel dorpen toch de nekslag voor het sociale leven - is het 300 inwoners tellende Serooskerke te boven gekomen. Bom: „Dat was een aderlating voor het dorp, heel jammer. De eerste jaren gingen alle kinderen naar school in Ellemeet. Toen kon den we daar een busje voor laten rijden. Nu zijn ze verdeeld over El lemeet en Renesse. Vrijwel alle ac tiviteiten van school, zoals de in tocht van Sinterklaas en de creamiddagen, heeft de dorpsge meenschap overgenomen. De mensen die de laatste jaren hier zijn komen wonen - gelukkig zijn die er nog - weten niet beter of ze brengen hun kinderen met de au to naar school." Serooskerke heeft toekomst, wil Bom maar zeggen. „Al willen we wel al sinds 1989 dat er verkeers- remmende maatregelen komen aan de Dorpsweg. Een verzoek dat bij de gemeente ergens achter in een laatje terecht is gekomen. Maar verder is het contact met de gemeente goed hoor." Ondanks het slechte weer van zaterdag zijn er volgens dorpsraadvoorzitter Joyce Evers-den Haan toch nog drie- tot vierhonderd men sen geweest op de Serooskerkse Dag, annex jubileum viering van de dorpsgemeenschap. Dat was dan het goede nieuws. Evers pakt er een pos ter bij en leest hardop: „Kinderrommelmarkt? Zet er maar er een kruis door. Springkussen? Streep maar af Doelschieten, Oud Hollandse Spelen, Sjoelen? Kras maar weg. De hotdogmachine hebben we van wege de regen ook maar niet buiten gezet en we heb ben zegge en schrijve één ijsje verkocht. Heel jam mer. Aan het draaiboek is maanden gewerkt en er is van alles gehuurd. Dat is allemaal ongebruikt weer op gehaald." De standhouders van de hobby- en tweede- handsmarkt rond de kerk hebben volgens Evers wel wat -zaken kunnen doen: „Kloet maakt glasgravures. Die heeft een paar opdrachten gehad. Van anderen hoor ik dat ze toch ook wat verkochte hebben." Voor de jaarlijkse barbecue hadden zich volgens Evers 65 dorpsgenoten gemeld. „We hebben het lang aangezien, maar op het allerlaatste moment besloten de barbecues toch aan te steken, het vlees buiten te roosteren en het met z'n allen lekker binnen in het dorpshuis op te eten. Dat kan. Dat hebben we al eens eerder gedaan." De dorpsbarbecue is populair, zegt de voorzitter: „Het streven was honderd eters. Dat hebben we niet gehaald. Dat heeft ook een voordeel, want in dat ge val had ik een dansje rond de kerk moeten doen." De Jeroen Bosch Verkennersband uit Den Bosch tijdens hun mars over de Jachthaven van Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema bruinisse - „We hebben het uitste kend naar onze zin gehad. Jammer dat het boottochtje niet door kon gaan. Maar toch een compliment voor Scouting Bruinisse." Dat meldt een woordvoerder van de Scouting Drumband Den Haag. Bruinisse had zaterdag de eer het 61ste Landelijk Bandconcours van Scouting Nederland te organise ren. Op een natte en winderige parkeerplaats van de nieuwe jacht haven deden negen marching- bands hun uiterste best om mooi te musiceren, strak in de pas te lo pen en daar ook nog een beetje show aan toe te voegen. En dat viel gezien de omstandigheden niet mee. Het publiek liet het zater dag in Bruinisse dan ook afweten. mm pbmbpmww «a0 vm De ruim tweehonderd deelnemers moesten het doen met de zelf mee gebrachte supporters. Vanwege het slechte weer werd het tochtje met enkele mosselkotters afgelast en zag de organisatie zich genood zaakt de barbecue te verplaatsen naar het scoutinggebouw. Uitslag: (80 punten of meer levert een eerste plaats op.) Winnaar ïste divisie: EPMB Enschede; winnaars 2de divisie: Helders Jachthoorn korps, St. Vincentius uit Bruns- sum en Jeroen Bosch uit Den Bosch; winnaar 3de divisie: De Schouw uit Boskoop; winnaars 4de divisie: Jeugdscouting Den Haag en Scouting Zetten. Volgend jaar wordt het concours in Den Bosch gehouden. MEEST GELEZEN 1VVD heroverweegt windmolens 2. Muziektent weer bekrast (foto) 3. Verzet Zonnemaire houdt aan MENING GEVRAAGD De manifestatie Kunstschouw Wester- schouwen is elitair. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26