Stappers op de vuist Gazavloot is klaar voor vertrek Mars der Beschaving van start Henk Bleker uit de running na trap van paard GRIMMIGE SFEER Elk weekend zijn er 's nachts vechtpartijen in Vlissingen Oud-doelman Jan van Beveren overleden amsterdam - De tweede Gaza vloot vertrekt binnen een paar da gen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse organisaties die meevaren gisteren gemeld. De initiatiefnemers van de actie wil len met de vloot de 'illegale blok kade van de Gazastrook doorbre ken en hulpgoederen afleveren'. Ze vinden de blokkade in tegen spraak met het internationaal recht. Onder meer Stop de Bezet ting, Stichting Palestina en het Ne derlandse Palestina Komitee ne men met een eigen schip deel aan de vloot Freedom Flotilla 2, om hu manitaire goederen naar de Ga zastrook te brengen. Eerder deed minister Uri Rosenthal (Buiten landse Zaken) de organisaties een dringend verzoek niet uit te varen. Israël heeft gisteren gedreigd bui tenlandse journalisten tien jaar lang de toegang tot het land te ont zeggen als ze zich aansluiten bij het hulpkonvooi. Het is de bedoe ling dat het Nederlandse schip het Griekse eiland Korfoe snel verlaat, waar het in de haven ligt. In totaal varen vijftig activisten mee. SüS Vechtpartijen tijdens het uitgaan zijn een onuitroeibaar kwaad reageer op www.pzc.nl UV/MENINC reacties! 472 De elektrische fiets is een gevaar op de weg 29% I 71% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 711688"555530" door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een aantal horeca-on- dernemers van de Nieuwendijk in Vlissingen maakt zich zorgen over de 'grimmige sfeer in de week ends'. „Het was wachten op een es calatie", zegt een van de onderne mers, die anoniem wil blijven. En die uitbarsting kwam zater dagnacht rond drie uur. Ooggetui gen zagen zo'n dertig jongeren met elkaar op de vuist gaan. De politie hield zaterdag vier man nen (één uit Vlissingen en drie uit Tiel) aan. Zij worden ervan ver dacht een 24-jarige Vlissinger en 23-jarige man uit de gemeente Veere te hebben mishandeld. De slachtoffers liepen hoofdwonden op, zijn afgevoerd met de ambulan ce en later behandeld in het zieken huis. Een 23-jarige Goesenaar is aangehouden voor aanstootgevend gedrag en het niet voldoen aan een bevel. „Het begon al rond een uur of half drie", zegt een café-eigenaar. Na een hele avond drinken brengt de alcohol na tweeën de genadeslag toe. Toen kwam de politie om de gemoederen te sussen. Maar het hield niet op. Telkens waren er op straat voor café de Vic opstandjes. Rond drie ging het echt los", vult een andere horeca-ondernemer aan. De café-eigenaren willen niet met hun naam in de krant, omdat je toch over collega's praat. „Maar ik denk dat het heel slecht is voor de klandizie. Zou u uw dochter van 17 nog naar de Nieuwendijk sturen? Ik zou daar een heel on prettig gevoel bij hebben." Over het optreden van de politie zijn ze lovend. „Elk weekend staat er op de hoek van het Bellamypark en de Nieuwendijk een politiebusje met een hond. Klaar om in actie te komen en er rijden twee politie agenten op mountainbikes af en aan." Zaterdagnacht waren er in een mum van tijd zes politiebusjes gealarmeerd. „De politie zwaaide met wapenstokken en greep goed ROTTERDAM - Deelnemers aan de zogenoemde Mars der Beschaving zijn zondagavond rond acht uur begonnen aan hun protestmars van Rotterdam naar Den Haag, te gen de bezuinigingen op cultuur. Volgens de politie lopen zo'n 800 tot 1000 sympathisanten mee. De organisatie houdt het op 2000 mensen. Prominenten uit de kunst en cul tuurwereld lopen mee, onder wie Loes Lu ca. Veel mensen dragen spandoeken met leuzen en ie mand bespeelt een vleugel op een soort kar. Zondagochtend al werd in Mu seum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam een manifestatie gehou den die aan de protestmars naar het Malieveld in Den Haag voorafging. Daar spraken promi nenten hun ongerustheid uit over de bezuinigingen op cultuur. De organisatie verwacht dat de lo pers om drie uur 's nachts aanko men in Den Haag. Velen van hen zullen maandagmiddag een pro testmanifestatie op het Malieveld bijwonen. HOUSTON - Oud-doelman Jan van Beveren is gis teren op 63-jarige leeftijd overleden. De voorma lig international overleed in zijn woonplaats Hous ton in de Verenigde Staten. Van Beveren, gebo ren in Amsterdam, verhuisde in zijn tienerjaren naar Emmen, waar hij op vijftienjarige leeftijd al in het eerste van amateurclub W Emmen het doel verdedigde. Hij vertrok naar Rotterdam om zijn carrière als prof in 1967 te beginnen bij Sparta. In 1970 maakte hij de overstap naar PSV, de club waar hij tien jaar bleef spelen. Van Beveren won in zijn jaren bij de club uit Eindhoven onder meer drie landstitels en de Uefa Cup. foto Flip Martens/ANP pagina 28 en 29: legendarische doelman zon der passende erelijst vlagtwedde - Staatssecretaris Henk Bleker (Landbouw) is de ko mende dagen niet actief Hij is za terdag op zijn boerderij in Vlagt wedde getrapt door een paard. Na een bezoek aan het ziekenhuis kon de bewindsman weer naar huis, maar hij heeft nog wel last van kneuzingen. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van EL&.I zondag meegedeeld. Bleker, een liefhebber van Welsh pony's, wilde zaterdag een pasge boren veulen beschermen tegen een agressieve hengst, die zich daarna tegen hem keerde, aldus zijn departement in een verkla ring. WALCHEREN Pim Ligthart wint NK wielrennen Rutte prijst inzet van veteranen voor vrede en veiligheid MAANDAG 27 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 152 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1