lekker thuis met eigen zeeland 117 musici, publiek en organisatie AfuiiSY SCHOUW ,111 1 Kunstbende productie Kunstschouw Award voor Janneke Kornet WESTERSCHOUWEN Zomerconcert Advendo-EMM Challenf', Challenger Zeeland m gen forel opgeroepen. De ritmisch sterke en virtuoze finale was een waardig slot van een geslaagd festi val. Artistiek leider Ramon Jaffé was een gelukkig man na afloop. „Het was een vermoeiende, maar heerlijke week. We hebben fijn sa men gemusiceerd en de sfeer tus sen musici en organisatie was ge weldig." Ook Fred Godthelp en Kees Cijsouw van het bestuur wa ren tevreden. „Het festival heeft meer publiek getrokken dan in 2010. De kwaliteit was goed en de variatie groot. Wij willen graag de 14de editie organiseren. Musici en organisatie en de vele vrijwilligers zijn er klaar voor. We rekenen er op dat de subsidiënten ons niet in de steek laten." maandag 27 juni 2011 Werk van Award-winnaar janneke Kornet. foto Dirk-jan Gjeltema door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De jonge beel dend kunstenares Janneke Kornet uit Utrecht is winnaar geworden van de Kunstschouw Award 2on. Zij kreeg de prijs zaterdagavond uitgereikt door voorzitter Renger Erenst van de Stichting Renesse voor haar installatie in de Agrari sche Schuur aan de Meeldijk 20 in Butghsluis. Kornet maakte een in stallatie van tegels gekneed uit Zeeuwse klei, waarin zij met een structuur van regelmatige lijnen de sporen door het Zeeuwse land schap visualiseert. „De steeds veranderende lichtval in de uienschuur vervolmaakt haar werk en benadrukt haar vak manschap", aldus de jury, die de nominaties selecteerde. De Kunst schouw Award, die geldt als stimu- leringsprijs, bestaat uit het bron zen beeld Op naar de top van Ma rian van Puyvelde en een cheque van 250 euro. De bijdrage van de Stichting Renesse maakt het de Kunstschouw Westerschouwen mogelijk specifiek jong talent te sti muleren zich te presenteren bij de ze jaarlijks grootste beeldende kunstmanifestatie in Zeeland. Naast Kornet waren ook Marike Pool en Ruben Linden genomi neerd voor de Kunstschouw Award. De erejury bestaande uit galeriehouder'Alex den Hoed, kun stenaar en gastcurator Lolke van der Bij en voorzitter Barbara San ders van de Kunstschouw, achtte zowel Pool als Kornet de onder scheiding waardig. Na uitvoerig overleg kozen zij voor Kornet. „Zij is in staat met minimale middelen en met inachtneming van haar om geving werk te creëren dat in al zijn eenvoud enorme zeggings kracht heeft", luidde de motivatie. Ruben Linden kreeg als onver- bloemd advies van de jury in de toekomst concreter een visie op zijn werk te verwoorden. Voorzitter Sanders zegt met een zeer goed gevoel te kunnen terug kijken op deze 18e editie van de Kunstschouw Westerschouwen. De 44 expositielocaties trokken ge middeld tussen de 100 en 200 be zoekers per dag. VlISSINGEN - Kunstbende Zeeland presenteert zich zaterdag 9 juli tij dens het festival Onderstroom in Vlissingen met een eigen produc tie. Deze voorstelling wordt samen gesteld en gemaakt door winnaars van de Kunstbende én door leerlin gen van de Jeugdtheaterschool Zee land. „Kunstbende staat vooral bekend als wedstrijd voor jong creatief ta lent, maar het gaat vaak om meer dan een wedstrijd alleen", zegt Leontien Poppe. Zij is vanuit insti tuut Scoop coördinator van Kunst bende Zeeland. Volgens haar wordt vanuit landelijke organisatie van de Kunstbende nadrukkelijk geïnvesteerd in de ontwikkeling van jongeren. Winnaars krijgen workshops en masterclasses aange boden. Tevens krijgen zij de kans op te treden op verschillende festi vals en in theaters, ook buiten hun regio. Voor festival Onderstroom in Vlis singen werken diverse winnaars uit de categorieën Theater 8t Per formance en Taal samen met leer lingen van de Jeugdtheaterschool Zeeland aan een voorstelling met als thema Illusie. De productie staat onder leiding van regisseur Jo- sien de Graaf De voorstelling wordt zaterdag 9 juli vanaf 19.30 uur opgevoerd. ijs (altviool) Eddie Kuijpers (con trabas), stadsdichter F. Starink van Amsterdam brachten in combina tie met video van Martijn Grooten- dorst en van Vera Verseput een mooi theatrale presentatie. Het contrast stadsgewoel en platteland bood een boeiende rode draad. Toppers van Starink waren zijn ge dichten 'Stadsplan''De overkant' en 'Ik ben er nog'. Het optreden van Blackie 8c The foto Dirk-Jan Gjeltema Oohoos was iets te eenzijdig om het publiek lang te boeien. De ta lentvolle zusjes Maieu zouden al veel winnen met een betere perfor mance én verstaanbaarheid. De tussentijdse optredens van Zinkzand met rhythm en stamp blues smaakten juist naar meer. Tenslotte maakte het optreden van La Boutique Fantastique on der de warme avondzon het feest je in Zonnemaire compleet. mmmmwmmmmimmmmwmmimBaBsm WOLPHAARTSDIJK - Het samenwer- kingsorkest Advendo-EMM geeft vanavond een zomeravondconcert dat zich kenmerkt met een licht re pertoire. Het optreden vindt plaats op het Wolfertsplein bij dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk. Het samenwerkingsorkest komt met een programma dat varieert van een concertmars tot bekende, overwegend Nederlandstalige, pop muziek. Daarnaast staan er num mers uit bekende musicals, zoals songs uit Cats, op het programma. Advendo-EMM staat onder leiding van dirigent Mathieu van Duiven. Het concert begint om 19.30 uur. sche klank. Het Allegro vivace klonk wat slordig en had met iets meer rubato gebracht mogen wor den. In het Andante, de voorberei ding voor het Andantino, waren indrukwekkende modulaties te horen en na het energieke Scherzo met lieflijk trio, kwam het gevoel van herkenning op. Het thema van Die Forelle met vijf variaties is zo bekend dat je in derdaad de pianopar tij ervaart als helder stromend water. Door de dramatiek van de derde variatie werd het beeld van de misleide, gevari- instrumenten krijgt de cello (om dat het in opdracht van een cellist geschreven is) een melodi sche rol toebedeeld en de contrabas versterkt de melodische lijn en zorgt voor een volle harmoni- Pianist Andreas Frölich. .hc.lte*Qer*(" Thermphos International Tennh Tournament Ml TC Middelburg, 2S juni - 3 juli 2011 LTC DOS VllSSlntjen,' 25 -28 juni 7.01 i internationaal toptennis- èvenement van start! Vanaf vandaag hoofdschema's dames en heren, incl. grote tribune, topcatering Kids Plaza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17