zeeland 115 echt Arnemuids summer Vervolging kinderporno Antonov had last van regen PANTALONS VANAF s. 69,00 POLO'S VANAF 39,00 Engels paard steelt de show Vlissinger verdacht van aanranding meisje Automobilist moet rijbewijs inleveren Dronken vrouw valt op Jaagpad Fietskijkavond deze keer in Ritthem Aanhouding voor belediging Boetes voor in bezit hebben van xtc bij Sjaak van - KOSTUUMS VANAF 199,00 J l KOLBERTS VANAF 125,00 SHIRTS VANAF 49,00 JACKS VANAF €99,00, maandag 27 juni 2011 VROUWENPOLDER - Een deelnemer aan de Zeeuwse dag van het paard bij manege De Eendracht in Vrouwenpolder geeft een demonstratie met een Hackney, een Engels paardenras en typisch showpaard. De Zeeuwse dag vanhet paard werd zaterdag voor de 42ste keer gehouden. Ayy Pa8'na 32 en 33: Den Exter terug van weggeweest foto Izaak Verkeste DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie vindt dat een 49-jarige man uit Westdorpe er te goed van af is ge komen met een celstraf van twee weken, waarvan de helft voorwaar delijk voor de aanwezigheid van kinderporno in zijn computer. Het OM vraagt het Haagse gerechtshof de zaak terug te verwijzen naar de rechter in Middelburg. De West- dorpenaar liep drie jaar geleden te gen de lamp toen de recherche 225 kinderpornografische foto's en ze ven filmpjes in zijn computer vond. Slechts voor enkele op de dagvaarding volledig omschreven foto's werd de man veroordeeld. De hofaanklager probeert het ge rechtshof nu op andere gedachten te brengen, terwijl de verdachte de zaak achter zich wil laten. Uitspraak vrijdag 8 juli. door Carla van de Merbel Amemuiden lijkt zater dag wel het centrum van Walcheren. Over al staan auto's en de winkelstraten zijn vol met bezoekers van de Visserij dag. In de Langstraat en omgeving staan zo'n honderd kramen, waar in ondernemers hun waren verko pen. Maar het jaarlijks evenement hier is meer dan een braderie. Vis en historie maken het tot een echt Arnemuids festijn. In de kraam voor het Uusje van Ei- ne, de museumwoning in de Langstraat, zitten Janny Schroe- vers en Tonny Kusse, gekleed in Arnemuidse dracht, garnalen te pellen. De hele dag door. „Het is er goed weer voor vandaag. Als het te warm is, gaat het niet. Dan komen er ook vliegen op de garnalen." Naast de pelsters zit Lieven Kusse, ook in dracht, visnetten te boeten. Hij en de vrouwen zitten hier elk jaar tijdens de Visserijdag. Om iets van vroeger te laten zien en erover te vertellen. Bij de Markt staat Ronald van de Gruiter van de gelijknamige zeevis groothandel in Middelburg de hele dag scholfilets te frituren, geassis teerd door zijn medewerkers. Ie dereen kan er gratis van proeven. Wie wil, kan een donatie doen voor de stichting Arnemuiden helpt Teius Roemenië. Ook Van de Gruiter staat elk jaar op de Visserijdag, maar dit is de eerste keer dat zijn vis gratis te nut tigen is. „Ik wil de schol promo ten. Dat is een heel goed product, maar het wordt te weinig gegeten in Nederland. Zo'n 99 procent van de schol wordt geëxporteerd. Ter wijl schol beter is dan andere vis soorten. Het wordt dichtbij gevan gen en kan dus vers gegeten wor den." Van de Gruiter, die met zijn bedrijf uitsluitend in schol han delt, weet niet precies hoe het komt dat schol niet populair is bij de Nederlandse viseters. „Het is niet zo bekend bij de mensen. Mis schien komt het ook omdat schol een tijd geleden duurder was dan andere vis, maar dat is nu niet meer zo." Zesduizend kilo scholfilet verdeeld over zevenduizend bakjes heeft Van de Gruiter zaterdag gebakken en weggegeven. In de collectebus bij zijn kraam zat aan het eind van de dag ruim 300 euro voor Teius. „Een mooie opbrengst. Niet ieder een hoefde te geven." Omdat de visafslag in Vlissingen en de vis handelaren de scholpromotie wil len ondersteunen, hadden zij al een bedrag van 1200 euro toege zegd. Daarmee heeft de actie in to taal ruim 1500 euro opgebracht voor het Roemeense dorp, dat al meer dan twintig jaar hulp krijgt uit Arnemuiden. MIDDELBURG De politie heeft zaterdagavond rond 23.30 uur op de Kanaalweg in Middelburg een 22-jarige Vlissin ger aangehouden op verdenking van aanranding van een 15-jarig Vlissings meisje op de Pottenbak kerssingel in Middelburg. De man is ingesloten. VLISSINGEN MIDDELBURG Een 44-jarige vrouw uit Middel burg is zaterdagmiddag rond 17.30 uur zwaar onder invloed aangetrof fen op het Jaagpad in haar woon plaats. Ze was gevallen en daarbij gewond geraakt. Ze is door de poli tie meegenomen. De vrouw kreeg een bekeuring. VLISSINGEN GOES Een 23-jarige Vlissinger is in de nacht van zaterdag op zondag op de Grote Markt in Goes aangehou den voor het beledigen van een po litieambtenaar in functie. Hij moest mee naar het politiebureau en is na verhoor weer heengezon den. GOES In Goes zijn in de nacht van zater dag op zondag drie mannen, één uit de gemeente Veere en twee uit de gemeente Schouwen-Duiveland, aangehouden omdat ze xtc bij zich hadden. Ze kregen daarvoor ieder een boete van 100 euro. Op het Stadhuisplein in Vlissingen is gisterochtend vroeg een automo bilist (20) uit die stad aangehouden voor rijden onder invloed. De man reed even daarvoor op de Comman- doweg tegen enkele geparkeerde auto's. Zijn rijbewijs is ingenomen. Mensen die in Vlissingen hun fiets als verloren of gestolen hebben op gegeven, kunnen vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur naar gevonden fietsen komen kijken. De fietskijk avond van de politie is deze keer bij garage Kuzeé in Ritthem. 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen De scholpromotieactie tijdens de Visserijdag heeft ruim 1500 euro opgeleverd voor de stichting Arne muiden helpt Teius Roemenië: ruim 300 euro van bezoekers en 1200 euro van de visafslag en -handel. Door regen en laaghangen de bewolking konden veel rondvluchten die gepland stonden voor het Midzomer Event zaterdag op vliegveld Midden-Zee land bij Arnemuiden niet door gaan. Het Midzomer Event is een jaarlijkse contactdag waarop enke le bedrijven uit de regio hun klan ten een rondvlucht aanbieden van af vliegveld Midden-Zeeland. Voor de vluchten waren een Robinson R44 helikopter, een aantal Cessna's en een Antonov tweedek ker op het vliegveld aanwezig. De Antonov heeft gisteren wel de he le dag rondvluchten kunnen ma ken. Deze Russische tweedekker uit 1957 wordt bestuurd door de ei genaar, Rob de Man. Piloot Rob de Man voor zijn Antonov, een Russische tweedekker uit 1957. foto Lex de Meester Sjaak van Zee Herenmode HL St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes HP;:; T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15