Vis en historie maken deze dag 141 zeeland Robby Koets wint ringrijden 'Oma is nog steeds een vrolijke Amsterdamse' FESTIVITEITEN ARNEMUIDEN Het regenachtige weer zaterdag was van invloed op de evenementen die werden gehouden. Ook in Arnemuiden. Maar terwijl veel rondvluchten tijdens het Midzomer Event niet doorgingen, was de opkomst op de Visserijdag juist groot. Fietsster (75) uit Middelburg lastiggevallen maandag 27 juni 2011 door Rian Janse BIGGEKERKE - De afdeling Biggeker- ke van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging (ZRV) heeft zaterdag haar klassementswedstrijd gereden. Robby Koets bleef na een spannen de dag als enige over met 30 van de 30 gestoken ringen en mocht zich dagkampioen noemen. Na vijf beurten waren er elf rijders die een groene sjerp om mochten. Na vijftien beurten waren hier nog zeven rijders van over, die dit volhielden' tot de 23e beurt. Daar na waren het Koets en de jeugdige Koen Lampert die de dienst uit maakten. Lampert miste in de 27e beurt. Koets hield het hoofd koel en maakte geen fouten meer. Spannend ook was de strijd om het reservekampioenschap. Maar liefst vier rijders mochten hier, met 29 ringen, om strijden. Frank Brasser bleef de jongere garde hier in de baas, voor Roald Leendertse en Rudy en Ronald Koets. De ie beker won René Dingemanse, Roald Leendertse won de 2e beker en Robby Koets de 3e beker. De pollepel werd gewonnen door de jeugdige Maas Boogaard. Frank Brasser en Rudi Brasser wer den gehuldigd vanwege hun 25-ja- rig ringrijdersjubileum. Erik Leen dertse rijdt maar liefst veertig jaar de ring en werd hier ook voor ge huldigd. Agenda ZRV: 2 juli, Serooskerke, Zandput, klasse mentswedstrijd, 8.00-17.00 uur; 2 juli, Domburg, Markt, Domburgse Kermis, 7.30-18.00 uur; 2 juli Ritthem, Dorpsstraat, sjezenrij- den, 13.00-18.00 uur. UIT Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. Ronald van de Gruiter heeft zaterdag de hele dag scholfilets staan bakken. Bezoekers van de Visserijdag konden er gratis van proeven, foto Lex de Meester MIDDELBURG - Een 75-jarige fiets- ster uit Middelburg is gistermid dag op de Zandvoortweg in haar woonplaats door een onbekende man lastiggevallen. De vrouw kwam op de Zandvoort weg een fietser tegen die haar af sneed waardoor zij moest stoppen. De man deed de vrouw een 'oneer baar voorstel', trok aan haar shirt en betastte haar. Het slachtoffer rukte zich los waardoor haar flets viel. De man schrok en de vrouw zag kans weg te fietsen. De man at tendeerde haar nog op het feit dat de fietstas van haar fiets was geval len, daarna reed hij weg in de rich ting van de Walcherseweg. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Mevrouw de Rui ter-Janssen uit Vlissingen is sinds kort een eeuw oud. Op 15 juni werd ze honderd jaar. Afgelopen zaterdag is ze daarmee in haar ka mer in Scheldehof gefeliciteerd door burgemeester René Roep. Bep de Ruiter is een opgewekte vrouw die van elke dag iets pro beert te maken. Ze houdt van ge zelligheid, spelletjes en muziek en ging altijd graag naar de kerk. „Oma is nog steeds een vrolijke Amsterdamse", zegt haar klein dochter. Al woont haar oma al meer dan vijftig jaar in Zeeland. Bep de Ru iter-Janssen werd op 15 juni 1911 geboren in Amsterdam. Haar vader was daar dokmeester. Bij het dok leerde ze haar man ken nen, die eerste stuurman was bij de Holland-Amerikalijn. Toen haar man een baan kreeg bij de Scheepvaartinspectie moest het ge zin - het echtpaar kreeg twee kin deren - 'emigreren' naar Zeeland. Bep de Ruiter is altijd optimistisch geweest. Of ze daardoor ook zo oud is geworden, weet ze niet. „Je gaat gewoon door. Het leven komt met ups en downs. Als het moei lijk is, probeer ik aan plezierige dingen te denken of ik lees een boek. Dan ben je in een andere we reld. Er zijn zoveel dingen om dankbaar voor te zijn. Ik heb leuke kinderen en kleinkinderen die me niet vergeten. Veel mensen letten alleen maar op wat ze niet heb ben." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14