Zeeland PZC I Facilitas mist nog naamsbekendheid WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 HUISHOUDELIJKE HULP Gemeente Middelburg begint promotiecampagne voor dienstensysteem Nieuwe N57 op Walcheren is nu helemaal open voor verkeer Spinningfietsactie brengt 50.000 op almanak Amusant Maandag 27 juni 2011 Vis en historie maken de Visserijdag echt Arnemuids Intiem karakter is de kracht van festival Zonnemaire Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Te veel inwoners van de gemeente Middelburg zijn nog niet op de hoogte van het be staan van Facilitas, het dienstensys teem waarbij hulp in en om huis ingekocht kan worden. Om dat te veranderen, begint de gemeente binnenkort met een promotiecam pagne voor Facilitas. Het loopt nog steeds niet storm bij Facilitas. Ruim een jaar geleden, op mei 2010, is het nieuwe dien stensysteem van start gegaan. In woners van Middelburg die hulp in en om huis nodig hebben, kun nen deze inkopen via Lekker Le ven in Arnhem. Deze organisatie bemiddelt in heel Nederland tus sen aanbieders en aanvragers van diensten. Voor Middelburg ge beurt dat onder de naam Facilitas, via een eigen Middelburgs tele foonnummer en met lokale dienst verleners. Bas de Wit van Lekker Leven er kent dat het aantal aanvragen uit Middelburg na ruim een jaar nog niet hoog is. „Maar er zit een stij gende lijn in." Hij verwacht veel van de promotiecampagne die er aan komt. Tot nu toe zijn via Facilitas 52 aan vragen voor hulp omgezet in een dienst. Daarbij gaat het voor het grootste deel om huishoudelijke hulp. Van de 52 aanvragers maken er 17 gebruik van het persoonsvol gend budget dat de gemeente be schikbaar stelt voor mensen met een lichte lichamelijke of psychi sche beperking. Belangrijke reden om te beginnen met Facilitas was ook om de kosten voor huishoude lijke hulp aan deze groepen niet meer via de duurdere wmo te la ten gaan. Projectleider Jos Kouwer van de ge meente zegt 'op zich tevreden' te zijn over de resultaten van Facili tas. „Maar het kan beter." Hij wijt de tegenvallende belangstelling aan de geringe promotie voor Faci litas tot nu toe. Ruim een jaar gele den had de gemeente het druk met grote festiviteiten als Konin ginnedag en Giro. Vlak daarna al zei Kouwer dat het dienstensys teem extra onder de aandacht moest worden gebracht. Maar daar na bleek eerst de promotie van Porthos aan de orde te zijn. Nu veel Middelburgers op de hoogte zijn van het bestaan van dit zorglo- ket is Facilitas aan de beurt. Bin nen enkele weken krijgen alle Mid delburgers een folder in de bus en wordt een website gelanceerd. SEROOSKERKE - Een nieuw beeld bij molen De Jonge Johannes bij Serooskerke: nu de nieuwe N57 op Walcheren helemaal klaar is, rijdt het doorgaande verkeer, vanaf het zuiden gezien, niet meer rechts langs de molen, maar langs links. Zaterdagavond om 22.15 uur werd de nieuwe N57 ook op Veers grondgebied open gesteld voor verkeer. In februari werd al het Middelburgse deel in gebruik genomen. Vrij dagavond en zaterdag zijn de rotondes bij Serooskerke en Vrouwenpolder op de nieuwe N57 aangesloten. Door de nieuwe weg is het nu mogelijk om in negen minuten vanaf de afslag Middel burg-Oost van de A58 naar de rotonde bij Vrouwenpolder te rijden. foto Izaak Verkeste mm&tmssst.'mm, Onze winkel in Vlissingen is verhuisd naar deMorliere! Openingslijden Mortiere lu-vro 09:30 - 20:30 uur Jo-vr 09:30- 21:00 uur ra 09:00 - 17:00 uur Beste service, laagste prijs! 10 12:0017:00 uor NIEUW ADRES Morfiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 VLISSINGEN - De spinningmara- thon 'de 24 uur van de boulevard' die van vrijdagavond tot zaterdag avond op het Keizersbolwerk in Vlissingen is gehouden, heeft dit jaar 50.275 euro opgeleverd. Het geld gaat naar onderzoek naar de spierziekte multiple sclerose (rns) bij kinderen. Het was de derde keer dat 'de 24 uur van de boulevard' werd gehou den. In 2009 was de opbrengst 105.000 euro, in 2010 86.000 euro. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl Het is altijd weer een koddig gezicht om op een stille doordeweekse mor gen op het Damplein in Middelburg een stadsgids te zien die een groepje toeristen met een omhoog gehouden stok met daarop een cijferbordje naar de overkant loodst alsof het ge zelschap een woelige Ramblas in Barcelona moet oversteken. Ook amusant is aan te horen wat zon gids allemaal te berde brengt. Aange komen in de Bellinkstmat wees de man zijn gehoor op een periode in vroeger tijden toen in die straat de lichte zeden welig tierden. Of zoals de gids het uitdrukte: „Hier probeer den vroeger gevallen vrouwen zich liggend staande te houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13