buitenland 19 Huwelijk in 'kleine' kring 'N Peter 'Columbo' Falk (83) overleden Geleerde kraakt kraslot 147,- 190r 204,- 235.- 281,- 329,- 335,- 359,- 489,- 499,- 529,- 599- 699,- 699,- 699,- 879,- 899,- 999,- MONACO Nieuwe prinses nog buitenstaander m Daar bespaart u een smak geld mee! zaterdag 25 juni 2011 Na de hysterie rond het hu welijk van William en Kate is de aandacht voor het hu welijk i'n Monaco duidelijk minder. Het ministaatje heeft ook weinig ruimte. door Hans Jacobs on, no, nee, Nein'. In alle talen worden fotografen, televisie ploegen en verslagge vers door de regeringswoordvoer ders van Monaco afgepoeierd. Ze zijn op 1 en 2 juli niet welkom in het minivorstendom aan de Mid dellandse Zee. „Er is geen plaats voor u", luidt de verklaring. Toeristen en dagjesmensen wor den die dagen ook weggehouden van de rots waarop het prinselijk paleis is gebouwd en waar het hu welijk van vorst Albert II en Char- lene Wittstock in de buitenlucht (de binnenplaats van het paleis, de kathedraal is te klein) wordt geslo ten. Voor een deel van de plechtig heden geldt namelijk: eigen volk eerst. Zo kunnen alleen de zesdui zend Monegasken vrijdag het dan net voor de wet getrouwde prinse lijk paar toejuichen op het plein voor het paleis. Toch wil Monaco wel maximale aandacht voor de festiviteiten die donderdag beginnen met een con cert van The Eagles. Het paleis geeft op strategische momenten ge doseerd details over de plechtig heid, het huwelijksdiner, de bruids jurk van Armani of de concerten. Dat levert steevast berichten op. Niet dat alle publiciteit positiefis. De New York Times schreef wei nig vleiend over Charlene (33), de in Zimbabwe geboren Zuid-Afri kaanse olympische zwemster. On danks vijf jaar lessen, spreekt ze nog nauwelijks Frans bijvoorbeeld. Charlene, die katholiek is gewor den, is nog altijd een buitenstaan der. Als troost geldt dat Alberts moeder, Amerikaanse filmster Gra ce Kelly, na haar huwelijk met vorst Rainier III in 1956 ook kri tisch werd ontvangen. Albert zal zijn best moeten doen zijn vrouw door de bevolking aan vaard te krijgen. Beelden van een sprookjeshuwelijk kunnen daarbij helpen. los anceles - De 83-jarige Ameri kaanse acteur Peter Falk is donder dag in zijn woning in Beverly Hills overleden. Dat liet zijn dochter vrijdag weten aan lokale media. Het is niet bekend waaraan Falk stierf. Hij leed al langer aan Alzhei mer. Falk was bekend om zijn rol in de detectiveserie Columbo, die ook jarenlang in Nederland te zien was. Hij kreeg vier Emmy's voor zijn rol als warrige speurneus in beige regenjas, die aan het eind van de aflevering altijd het mis drijf wist op te lossen. Belangrijk uiterlijk kenmerk was zijn glazen rechteroog. Als kind had Falk een tumor gehad waardoor zijn oog moest worden verwijderd. De op 16 september 1927 geboren Falk be gon zijn carrière zoals veel van zijn generatiegenoten op het to neel. Aan het eind van de jaren vijftig speelde hij grote rollen in producties op Broadway en al snel volgde de overstap naar Hol lywood. Hij brak door met zijn rol als slechterik in de film Murder Ine, maar hij werd pas echt wereld beroemd door zijn karakter als de tective Columbo. De serie kwam in 1971 in de VS op televisie en ging daarna de hele wereld over. Bingo! Het populair-weten- schappelijke maandblad NWT Magazine heeft met hulp van een Canadese wis kundige de 'geheime codes' van de Bingoloten van de Belgische Nationa le Loterij gekraakt. De winkans verdrievoudigde, maar voor de redactie rinkelde de kassa nog niet. En al heeft de uitgever van de loten de zwakke plek wel erkend, een aanpassing komt er vooralsnog niet. Krasloten blijken in bepaalde geval len eenvoudig te kraken. Uit de infor matie naast de kraslaag valt soms af te leiden of op het lot een prijs valt. NWT Magazine liet de Canadese wis kundige Mohan Srivastava voor zijn julinummer onderzoeken of de Bel gische Bingoloten nog vóór het kras sen verraden of deze een prijs opleve ren. Srivastava ontdekte dat de getal len in de bingoveld'en verraden of een Bingolot winnend is of niet. Hij deed statistisch onderzoek naar dertig krasloten. Hij ontdekte regelmatighe den in de getallen op de bingovelden, die je niet zou verwachten als de ge tallen puur willekeurig verdeeld zou den zijn. Srivastava ontwikkelde een rekenmethode die aan de hand van deze regelmatigheden voorspelt of een lot een prijs bevat. De methode geeft de gebruiker een winkans van 75 procent, veel hoger dan de officieel gepubliceerde winkans van 27,7 pro cent. Volgens Srivasta.va is het voor programmeurs een koud kunstje om op basis van zijn analyse een 'kraslot scanner' voor de smartphone te ont wikkelen. Hiermee zou iedereen bij verkooppunten de krasloten kunnen scannen om enkel de prijswinnende loten te kopen. Srivastava boekte eerder vergelijkbaar succes bij Canadese krasloten ge naamd Tic-Tac-Toe. Ook op deze lo ten staat relevante informatie naast de kraslaag. Nadat de wiskundige de ze achilleshiel blootlegde, volgde een run op de krasloten. Maar die werden al snel van de markt gehaald. Opvallend is dat de Belgische Bingolo ten worden geproduceerd door het zelfde bedrijf dat de Canadese kraslo ten uitgeeft. Mogelijk bestaan er ook elders krasloten die op dezelfde ma nier te kraken zijn. De Nationale Lote rij in België is nog niet echt ongerust. Een woordvoerder van dat bedrijf er kende dat de krasloten niet volledig volgens het toeval worden gedrukt. Een statisticus kan daardoor zijn winstkansen dus vergroten. Maar of dat ook een verdrievoudiging betreft, betwijfelt zij. De loterij kan de 'code kraker' niet van vals spelen betichten. Echt rijk is het NWT Magazine niet geworden van de actie. „We hebben willekeurig dertig loten gekocht voor ons onderzoek. En daarop wonnen we inderdaad zo'n 27 procent aan prij zen. De hoogste gewonnen prijs was negen euro, terwijl elk lot drie euro kost. Wat dat betreft zijn we tot dus ver nog niet rijk geworden van deze actie", zegt NWT-hoofdredacteur Aschwin Tenfelde. Volgens hem zijn er in Nederland geen.krasloten in omloop die' op de zelfde manier te kraken zijn. Voor de gekraakte krasloten moet dus worden 'geïnvesteerd in een reisje naar België. Lastminutes om te zoenen! App. Arbiskogelblick 8 dagen, logies Aankomst in juli O.b.v. eigen vervoer Per persoon al v.a. Noord-Brabant Vakantiepark Beekse Bergen 8 dagen, logies Aankomst in juli en augustus Incl. Libéma ExtraCard O.b.v. eigen vervoer Per persoon al v.a. App. Les Portes d'Honfleur 8 dagen, logies Aankomst in juli O.b.v. eigen vervoer Boutiquehotel Stadthalle*** 4 dagen, logies/ontbijt Vertrek in juli en augustus Florence Htl. River*** 4 dagen, logies/ontbijt Vertrek in juli en augustus Mallorca App. Playa Ferrera 8 dagen, logies Vertrek in juli Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Algarve Turkse Rivièra Egypte-Hurghada Htl. Beograd*** 8 dagen, halfpension Vertrek in juli Htl. Agrabella 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek in juli Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Htl. Bayview 8 dagen, logies Vertrek in juli Per persoon al v.a. App. Cabanas 1 8 dagen, All Inclusive Vertrek in juli Htl. Bilkay 8 dagen. All Inclusive Vertrek in juli Htl. Arabia Beach***1 8 dagen, All Inclusive Vertrek in juli Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Curasao Htl. Arubiana Inn*** 9 dagen, logies Vertrek in juli App. Chogogo Resort**** 9 dagen, logies Vertrek in juli Htl. The Reef*** 9 dagen, halfpension Vertrek in juli - Dominicaanse Republiek Htl. IFA Villas Bavaro Beach**** 9 dagen, All Inclusive Vertrek in juli Htl. Palma Real*** 9 dagen, All Inclusive Vertrek in juli Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Per persoon al v.a. Htl. Sandos Caracol Eco Resort**** 9 dagen, All Inclusive Vertrek in juli Per persoon al v.a. Genoemde prijzen ztjnt World of W TUI andere toeslagen. Ga v< I ?rs, incl. vlucht Economy Class tenzij anders vermeld, luchthave reisbureau. Vraag naar de voorwaarden. Op=Op. Prijswijziginge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9